ברשת תוקפים את האקדמיה לטלוויזיה: "מנותקת מעם ישראל"

בערוץ זועמים על כך שתוכנית הבוקר והקומדיה "שנות ה-80" לא נכללות במועמדויות הסופיות בטקס פרסי הטלוויזיה ■ סמנכ"ל התוכניות, ארז בן-הרוש: "הבחירות מעלות תמיהות" ■ מגיש תוכנית הבוקר, אברי גלעד: "זה בגלל שאני 'ימני' או בגלל שקשת לא רוצים שנזכה?" 

אברי גלעד / צילום: גל חרמוני
אברי גלעד / צילום: גל חרמוני

על רקע פרסום המועמדויות הסופיות לפרסי הטלוויזיה של האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה, ברשת 13 תוקפים את הבחירות שנעשו. ארז בן-הרוש, סמנכ"ל התוכניות של רשת, אמר היום (ה') כי הבחירות מעלות לא מעט תמיהות, כשהבולטות שבהן הן "אי-בחירתה של תוכנית הבוקר אהובה, המוערכת והמצליחה בישראל, 'העולם הבוקר' בהגשת אברי גלעד והילה קורח, כמו אי-בחירתה של הקומדיה של השנה, 'שנות ה-80' של מני ושלום אסייג". 

לדברי בן-הרוש, "בשני המקרים מדובר בתוכניות המצליחות ביותר בקטגוריה ובז'אנר בו הן מתמודדות. כאיש טלוויזיה, צר לי על הניתוק בין חברי האקדמיה ובין צופי הטלוויזיה, קרי עם ישראל". 

ארז בן הרוש / צילום: יחצ
 ארז בן הרוש / צילום: יחצ

עוד לפני כן התבטאו האנשים שמובילים את שתי התוכניות שהוזכרו על-ידי בן-הרוש ברשתות החברתיות. אברי גלעד כתב היום בחשבון הטוויטר שלו: "תוכנית הבוקר שלנו, 'העולם הבוקר', המובילה כבר 12 שנה את טבלאות הרייטינג בבוקר, לא נכנסה כמועמדת לפרס האקדמיה לטלוויזיה. אורלי וגיא כן, גם אסייג וברקו כן. אני כבר לא מדבר על פרס, רק על מועמדות. זה בגלל שאני 'ימני' או בגלל ש'קשת' לא רוצים שנזכה? סתם תמיהה".

אתמול תקף גם מני אסייג, מיוצרי הקומדיה שנות ה-80, את החלטת האקדמיה: "האקדמיה להתנשאות, יוהרה וניתוק מהעם התעלמה כמובן מהרייטינג המטורף ומהניצחונות הסוחפים בכל המשאלים והסקרים האובייקטיביים שבהם הצופים בחרו ב'שנות ה-80' כסדרה הטובה בכל הזמנים, וכסדרה שעשתה להם את השנה... אפילו המבקרים יישרו קו וזיהו את הייחודיות ביצירה. אבל לא חברי האקדמיה הנפוחים מעצמם יתייחסו לעובדה הזו ויעניקו כבוד ראוי ליצירה שמביאה כבוד לפריפריה. בטח היה לנו סיכוי אצלכם אם היה בסדרה לעג למדינה, לצה"ל או למרוקאים... תחלמו אידיוטים!

"לסיכום, זה לא פוסט בכיינות, זה פוסט שכולו בוז! אני בז לכם חברי האקדמיה! אתם חבורה של בינוניים, מתנשאים וקנאים!... תאכלו את לבכם הקטן על כך שאתם לא קובעים כלום! עם ישראל קובע! והוא קבע שאכתוב עוד שתי עונות רצופות בנות 22 פרקים כל אחת, שיפציצו ברייטינג ויקרעו את המסך, והכול כמובן בעזרת השם יתברך, שאתם בטח לא מאמינים בו".

טקס פרסי האקדמיה ייערך השנה ב-9 במארס וישודר בשידורי קשת. במהלך הטקס יוענק פרס מפעל חיים לאילנה דיין, מגישת התוכנית "עובדה", אותה היא מובילה מאז 1993.

מהאקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה נמסר בתגובה: "לא מתנצחים עם אנשים כועסים. התחרות שלנו היא דמוקרטית נקייה וללא כל התערבות חיצונית ומפוקחת על-ידי משרדי רואי חשבון ועורכי דין חיצונים. ההצבעה משקפת את הבחירות המקצועיות של חברי האקדמיה, וכל מי שטוען נגדנו, מוזמן להצטרף אלינו לאקדמיה להצביע ולהשפיע". 

צרו איתנו קשר *5988