מתחם פינוי-בינוי רמות השרון ינסה לגייס 80 מיליון שקל באג"ח

רמות בעיר של איציק ברוך וישראל לוי מקימה 588 יחידות דיור ב-4 מגדלים ■ תשעבד את העודפים שייצברו משני שלבי הפרויקט הראשונים

מתחם רמות השרון/ צילום: יחצ
מתחם רמות השרון/ צילום: יחצ

צמד יזמי הנדל"ן איציק ברוך (בעלי קבוצת יובלים) וישראל לוי (ישראל לוי נדל"ן) מקדמים גיוס של כ-80 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח בבורסה בת"א. חברת רמות בעיר, הנמצאת בבעלות משותפת ושווה של שני היזמים, בניהולו של אליאב מימון, פרסמה ביום חמישי טיוטת תשקיף להנפקת האג"ח, שאינה מובטחת בחיתום, ומי שתוביל אותה היא דיסקונט חיתום.

רמות בעיר מקימה את מתחם המגורים רמות השרון ברמת השרון. מדובר במתחם פינוי-בינוי ברחוב החלוץ, שבתוכו ארבעה פרויקטים, אשר במסגרת כל אחד מהם יוקם מגדל בן 23-26 קומות. בסך הכול יוקמו במתחם 588 יחידות דיור חדשות, במקום 168 יחידות דיור קיימות.

המגדל הראשון נמצא בעיצומה של הבנייה (שלד קומה 23), ואילו השני נמצא בתחילת הבנייה (חפירה ודיפון), זאת לאחר שדיירי שני הפרויקטים הללו פונו מבתיהם, וארבעה בנייני רכבת מתוך שבעה בניינים ישנים נהרסו.

הדירות החדשות שייבנו בפרויקט יהיו בנות ארבעה-שישה חדרים, ופנטהאוזים. הדיירים שמפנים דירות בנות שלושה וארבעה חדרים, בשטחים של כ-55-80 מ"ר, יקבלו דירות חדשות, בנות ארבעה-חמישה חדרים, בשטחים של 100-115 מ"ר, שיכללו מרפסת, ממ"ד וכן חניה בחניון תת-קרקעי. שטחו של הפרויקט כ-13 דונם, והוא יכלול פארק בשטח של 11 דונם. שיווק הפרויקט החל לפני כשנה וחצי.

החזר הלוואה והון עצמי לפרויקט

בכוונת רמות בעיר לנצל עד 27 מיליון שקל מכספי הגיוס לצורך החזר הלוואה שלקחה מבנק מקומי למימון הפרויקט (ככל הנראה ההחזר יעמוד על כ-22 מיליון שקל) ועוד כ-5 מיליון שקל להעמיד כהון עצמי לפרויקט הענק. נוסף על כך, מתכננת החברה להעמיד כ-20 מיליון שקל נוספים מתמורת ההנפקה לצורך מימון השלבים הבאים בפרויקט. שאר כספי ההנפקה מיועדים להשקעה בהמשך הפרויקט, או בפרויקטים אחרים שבהם מעורבת רמות בעיר. בספרי החברה רשומות הלוואות בעלים בהיקף של כ-30 מיליון שקל, שלא יוחזרו בארבע השנים הקרובות.

רמות בעיר מתכננת לשעבד לטובת בעלי איגרות החוב את העודפים שייצברו מהפרויקטים א' וב' של המתחם, הנאמדים בכ-145 מיליון שקל (64 מיליון שקל בגין פרויקט א' ו-81 מיליון שקל בגין פרויקט ב'). בסך הכול כוללים שני הפרויקטים 206 יח"ד למכירה, מתוכן נמכרו עד כה 66 יח"ד. סך המכירות של שני הפרויקטים מוערך בכ-500 מיליון שקל (246 מיליון שקל בשלב א' וכ-253 מיליון שקל בשלב ב'), והרווח הגולמי בגין שני פרויקטים אלו נאמד בכ-85 מיליון שקל (לפי דוחות המפקח מטעם הבנק המלווה).

מהתשקיף עולה, כי הכנסות החברה מהפרויקט עד 30 בספטמבר 2017 (שנת 2016 ותשעת החודשים הראשונים אשתקד) עמדו על כ-63 מיליון שקל, הרווח הגולמי הסתכם בכ-15 מיליון שקל, הרווח התפעולי בכ-8 מיליון שקל והרווח הנקי בכ-4.4 מיליון שקל. סך ההלוואות הקשורות לפרויקט עמד על כ-180 מיליון שקל ב-30 בספטמבר אשתקד.

המנכ"ל אליאב מימון זכה לשכר בעלות של 548 אלף שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2017, והחברות של שני השותפים בחברה, איציק ברוך (באמצעות יובלים) וישראל לוי, משכו סכום של 450 אלף שקל כל אחת בתקופה זו.

מבחינת מועדי ההשלמה, החברה צופה להשלים את פרויקט א' בנובמבר 2019 ואת פרויקט ב' ביוני 2021. במסגרת פרויקטים ג' וד' מיועדות למכירה 204 יח"ד נוספות, בהיקף כספי של כ-500 מיליון שקל, ועם רווח גולמי חזוי של כ-90 מיליון שקל. עורכי הדין המטפלים בהנפקה הם דני מרקוביץ ונאווה רוזיליו ממשרד יגאל ארנון ושות'.

איציק ברוך הקים את יובלים בשנת 2000. הקבוצה פועלת בתחום של ייזום, תכנון והקמה של פרויקטים למגורים, התחדשות עירונית, מסחר ומשרדים ברחבי הארץ. נכון להיום, הקימה ומקימה קבוצת יובלים כ-1,300 יח"ד וכ-50 אלף מ"ר משרדים בתל-אביב, ברעננה, ברמת השרון, בנס-ציונה ובאילת.

חברת ישראל לוי נדל"ן, בבעלותו של ישראל לוי, פועלת זה למעלה מ-25 שנה בתחומים של ייזום, הקמה והשבחה של פרויקטים, לרבות מתחמי מגורים, משרדים, מתחמי פינוי-בינוי, מרכזים מסחריים ובתי מלון ברחבי הארץ.

רמות בעיר

תחום פעילות: פרויקט פינוי-בינוי
מיקום: רחוב החלוץ ברמת השרון
היקף הפרויקט: 588 יחידות דיור בארבעה מגדלים, במקום 168 דירות ישנות
סך מכירות צפוי: כמיליארד שקל
רווח גולמי צפוי: 175 מיליון שקל
גיוס מתוכנן בהנפקה: כ-80 מיליון שקל

צרו איתנו קשר *5988