דוד לוי - חתן פרס ישראל למפעל חיים בתחום חברה וקהילה

בנימוקי הוועדה נכתב: "דמותו הייחודית, דבקותו בעקרונותיו והיותו סמל חברתי הם מקור השראה לציבור" ■ הפרס יינתן גם למרים פרץ על חיזוק רוח היהדות

דוד לוי / צילום: מרק ניימן, לע"מ
דוד לוי / צילום: מרק ניימן, לע"מ

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע הערב (ה') על זכייתו של ח"כ לשעבר ושר החוץ, דוד לוי, בפרס ישראל למפעל חיים בתחום חברה וקהילה.

בראש הוועדה עמדה השופטת בדימוס שרה פריש, וחבריה היו איריס ראור-ברץ, מר דוד בארי, אבי בלשניקוב והאלוף במילואים רון טל.

הוועדה ציינה בנימוקיה כי "סיפורו האישי של דוד לוי, הוא סיפורו של נער שעלה ארצה מרבאט שבמרוקו, אל המעברה ועיריית הפיתוח, ומנקודת שפל זו זינק אל ליבת העשייה הציבורית והחברתית וממחוללי כור ההיתוך של החברה הישראלית. דוד לוי הוא לוחם חברתי של השכבות החלשות, מנהיג עובדים ונציג עיירות הפיתוח והפרפרייה וממקימיה.

"יזם ומוביל של תכניות חברתיות ומדיניות, פעיל במאבקים למען השכבות החלשות ומנהיג מדיני. כל זאת תוך התגייסות מוחלטת ונדירה לשירות העם והמדינה".

"דמותו הייחודית, דבקותו בעקרונותיו והיותו סמל חברתי הם מקור השראה לציבור ומקור להערכה. חזונו אומץ ליבו, ומאבקיו ומעשיו הטביעו חותם מובהק על החברה הישראלית".

דוד לוי בן 81. לוי כיהן כשר החוץ בשלוש כהונות, בשנים 1992-1990, 1998-1996, 2000-1999.

בנט הודיע על זוכה נוספת לפרס ישראל למפעל חיים לחיזוק הרוח היהודית-ישראלית: מרים פרץ. 

הוועדה ציינה בנימוקיה: "פרס ישראל למפעל חיים לשנת תשע"ח מוענק לגב' מרים פרץ, אשת חינוך ישראלית אשר שכלה שניים מבניה. מטובי הלוחמים אשר נפלו בקרבות ישראל. מאז מקדישה מרים פרץ את חייה לחינוך ולהנחלת המורשת היהודית והציונית כשהיא עורכת מסעות של הרצאות בפני בני נוער וחיילי צהל ואף יוצאת לקהילות ברחבי העולם וכל זאת על מנת להאיר את דרכינו ולחזק את ידינו. מעבר לכך, מסייעת מרים למשפחות שכולות ופצועי צה"ל".

צרו איתנו קשר *5988