78% מהנבחנים לראשונה בביקורת חשבונאות עברו בהצלחה

פורסמו ציוני הבחינה בנושא ביקורת חשבונאות מועד ינואר 2018 • בוגרי המרכז הבינתחומי בהרצליה השיגו את שיעורי המעבר המרשימים ביותר

מנכ"לית משרד המשפטים ויו"ר מועצת רואי החשבון, אמי פלמור / צילום: שלומי יוסף
מנכ"לית משרד המשפטים ויו"ר מועצת רואי החשבון, אמי פלמור / צילום: שלומי יוסף

היום (ב') פורסמו ציוני הבחינה בנושא ביקורת חשבונאות מועד ינואר 2018, על-פי הנתונים שפורסמו, 77.9% מכלל הנבחנים שניגשו לראשונה לבחינה בביקורת עברו אותה בהצלחה.

לבחינה, שהתקיימה בבנייני האומה בחודש ינואר 2018, ניגשו 1226 נבחנים ונבחנות, מהם 807 נבחנים שניגשו לראשונה לבחינה, כאשר שיעור המעבר של הנבחנים בקבוצה זו עומד על 78%.

כ-34% מהנבחנים במועד זה הם נבחנים חוזרים, אשר זוהי בחינתם השנייה או יותר, כאשר שיעור המעבר של הנבחנים בקבוצה זה עמד על כ-50% בלבד. כמעט 97% מהנבחנים במועד זה ניגשו לבחינה לאחר שהשתתפו בשנת השלמה, כאשר מאלה, עברו את הבחינה כ-68%.

שיעור המעבר הכללי של כלל הנבחנים בבחינה היה 68.4%, בדומה לשיעור העוברים בכלל הנבחנים אשר עשו שנת השלמה.

התפלגות הישגי הנבחנים בחלוקה לפי מוסדות לימוד
 התפלגות הישגי הנבחנים בחלוקה לפי מוסדות לימוד

התפלגות הישגי הנבחנים בחלוקה לפי מספר הפעמים בהן ניגשו לבחינה
 התפלגות הישגי הנבחנים בחלוקה לפי מספר הפעמים בהן ניגשו לבחינהבוגרי המרכז הבינתחומי בהרצליה השיגו את שיעורי המעבר המרשימים ביותר, כאשר 97% מ-63 בוגרי המרכז שניגשו לבחינה בביקורת עברו את הבחינה בהצלחה, תוך שהם משיגים את הציון הממוצע הגבוה ביותר בקרב שאר המוסדות, שעמד בקרב על 68.

בין שאר המוסדות בעלי שיעורי מעבר גבוה בקרב הנבחנים ראשונה בבחינה זו, ניתן למצוא את האוניברסיטה העברית בירושלים (84%), אוניברסיטת בר-אילן (83%), המכללה למינהל (83%) והמרכז האקדמי רופין (81%). 

מנכ"לית משרד המשפטים ויו"ר מועצת רואי החשבון, אמי פלמור, מסרה: "מועצת רואי החשבון נמצאת בעיצומו של מהלך רחב לטיוב הבחינות, כדי שתהיינה מדויקות, רלוונטיות והוגנות. הצורך בקידום מקצוע ראיית החשבון ושמירה על ייחודו אינו סותר את השאיפה לפעול בהוגנות ובשקיפות מול ציבור הסטודנטים והנבחנים - זו הגישה שלפיה אני פועלת, ואני שמחה שכבר כעת ניתן לראות תוצאות בשטח. אני מבקשת להודות לוועדת הבחינות של המועצה, למרכזי הבחינות ולצוות המקצועי האמון על תהליך כתיבת הבחינות". 

צרו איתנו קשר *5988