לפיד ללנה דל ריי: התמימות שלך משעשעת את ארגוני הטרור

ח"כ יאיר לפיד בפנייה פומבית לזמרת לנה דל ריי, אחרי שביטלה את השתתפותה בפסטיבל מוזיקה בישראל בשל לחצי ארגוני ה-BDS: "רימו אותך; הפכת להיות עוד אחת מאלה שארגוני הטרור הפלסטינים מפעילים אותם מבלי שהם יודעים את העובדות"

לנה דל ריי / צילום :רויטרס
לנה דל ריי / צילום :רויטרס

ח"כ יאיר לפיד פונה היום (ב') בפנייה פומבית לזמרת לנה דל ריי, אחרי שביטלה את השתתפותה בפסטיבל המוזיקה "מטאור" בישראל. קודם לכן גם אמנים ומוזיקאים אחרים ביטלו את הופעותיהם, הכול בשל לחצי ארגוני ה-BDS. בין השאר ביטלו די ג'יי פייתון, די.ג'יי סיינפלד, די.ג'יי וולווקס, שאנטי סלסט, הצמד בלאק מושן והלהקות הישראליות עקביות חלאס וזנוביה.

לפיד אומר היום לדל ריי: "את יושבת בניו-יורק, אחרי שביטלת הופעה בישראל בגלל לחץ של רוג'ר ווטרס ופעילי BDS רעשנים. זה עצוב, מפני שרימו אותך. מפני שהפכת להיות עוד אחת מאלה שארגוני הטרור הפלסטינים מפעילים אותם מבלי שהם יודעים את העובדות. אז אם כבר התפנה לך זמן, אולי כדאי שתנצלי אותו כדי ללמוד מה באמת קורה אצלנו בישראל", כותב לפיד ומונה את היותה של ישראל בית לעם היהודי לאחר רדיפה של מאות שנים ורצח 6 מיליון יהודים, את עובדת היותה של ישראל מדינה רודפת שלום, את הסכמי השלום ואת ההצעות שניתנו לפלסטינים ב-2000 וב-2008 לכונן מדינה עצמאית על 90% מן השטח.

לפיד ממשיך ומדבר על שוויון הזכויות במדינה, על עזיבת חבל עזה ועוד.

"לא חבל, לנה? נתת לשקרים של אחרים להחליט בשבילך. ויתרת על האפשרות לראות את המציאות במו-עינייך ולהשתמש במוזיקה ככלי שמחבר ומפיץ אהבה. ישראל היא מדינה תחת מתקפה. אמנם אנחנו מדינה חזקה, שמסוגלת להגן על תושביה מפני אויביה, אך ארגוני החרם מפיצים עלינו כמות בלתי נתפסת של שקרים במטרה להשמיץ את ישראל בעולם. הם מנסים לבודד אותנו", כתב לפיד.

לדבריו, "התמימות של אנשים כמוך משעשעת אותם. הם משתמשים בך כדי לפגוע בישראל".

לבקשת "גלובס" לא הובהר עדיין למי מטעמה של דל ריי נמסר המכתב והאם הגיע ליעדו. בהמשך נמסר כי המכתב נשלח למנהל האישי של דל ריי באמצעות המייל הרשמי שלה. 

צרו איתנו קשר *5988