שואפים ליותר: האם יושק מדד ייעודי לתחום הקנאביס?

שני כנסי קנאביס התקיימו בתל אביב: בבורסה לניירות ערך ובגני התערוכה • כנס בנושא מדיניות מים בסנאט הצרפתי • וגם: עו"ד שינטארו היראטו מצטרף אל משרד עורכי הדין ועורכי הפטנטים פרל כהן צדק לצר ברץ

מימין לשמאל: ירון רצון, ניסים ברכה, מיכל בריקמן, עו"ד אילן גרזי / צילום: דה אינבסטור
מימין לשמאל: ירון רצון, ניסים ברכה, מיכל בריקמן, עו"ד אילן גרזי / צילום: דה אינבסטור

ג'ני ברנדס, מייסדת אגודת הידידים של תיאטרון בית ליסין, הלכה לעולמה 

ג'ני ברנדס, נשיאת הכבוד של אגודת הידידים של תיאטרון בית ליסין, הלכה אתמול (ב') לעולמה לאחר מאבק במחלה קשה. ברנדס ייסדה את האגודה, בה כיהנה במשך כ-12 שנה בתפקיד יו"רית, כאשר באחרונה החליפה אותה הילה בתפקיד, וברנדס מונתה לנשיאת כבוד. גם בעת מחלתה היא הקפידה להמשיך ולהגיע להצגות ולאירועי אגודת הידידים של התיאטרון.

נוסף על תפקיד זה, הייתה ברנדס פעילה לאורך השנים גם כחברת הוועד המנהל בעמותת על"מ, המסייעת לנוער במצבי סיכון, וחברה בעמותת הידידים של בית החולים תל השומר.

ברנדס הותירה אחריה את בן זוגה, עו"ד חנינא ברנדס וילדיה גיל, שירלי וקרן.

ציפי פינס, מנהלת תיאטרון בית ליסין, מסרה כי "זהו יום עצוב לתיאטרון בית ליסין. ג'ני ברנדס היתה חלק מהתיאטרון לאורך שנים ופעלה לקידומו באכפתיות ובאהבה. חסרונה יורגש.

אשת העסקים ליאורה עופר, בעלת השליטה בעופר השקעות, מסרה כי: "הבסיס לידידות העמוקה שנרקמה בינינו היה אהבתנו לעולם התיאטרון והבנת החשיבות העצומה והתרומה שלו לחיי הרוח והתרבות במדינת ישראל. ג'ני היתה נדיבה מאין כמוה ומחויבת בכל מאודה לתפקיד ההתנדבותי שלקחה על עצמה בבית ליסין. אתגעגע אליה. יהי זכרה ברוך".

ציפי פינס וג'ני ברנדס   / צילום: אביב חופי
 ציפי פינס וג'ני ברנדס / צילום: אביב חופי

שואפים ליותר: האם יושק מדד ייעודי לתחום הקנאביס?

הבוקר (ג') התקיים בבורסה לניירות ערך בתל אביב כנס לחברות ציבוריות בתחום הקנאביס הרפואי. הכנס התקיים ע"י דה אינבסטור, במקביל לכנס קנאביס נוסף שלקח חלק בגני התערוכה בתל אביב. 

בכנס, נערך ראיון עם חיים בירן, מטופל קנאביס רפואי, שסובל מכאבי פאנטום ברגלו כתוצאה מפציעה במהלך מלחמת יום כיפור. "במשך יותר מ-40 שנה לא הצלחתי לישון לילה שלם. עד לפני כמה שנים היתה לי רשת גלידריות שהתמוטטה עסקית אחרי פיגוע והייתי חייב להתמודד עם הכאבים שיש לי כדי להמשיך להתנהל בחיים. כשפניתי בעקבות עצה מחברים למרפאת כאב לקבל קנאביס רפואי נתקלתי בתשובה ברוטלית - אל תבוא. אבל דרך עזרה מתיקון עולם הצלחתי תוך שנה וחצי לקבל קנאביס רפואי והתחלתי לישון לילות שלמים ולהתרגש מזה כל בוקר מחדש עד היום", הוא סיפר.

במשתתפים שגם לקחו חלק בפאנל (בהנחיית גלי וינרב, כתבת "גלובס"): ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר פארמה ומיכל בריקמן, דירקטורית; עו"ד אילן היידן מנכ"ל קאנומד (פרוטאולוג'יקס); ירון רצון, מנכ"ל קנביט; יונה לוי, המנכ"ל המיועד לחברת תפן; ועו"ד אילן גרזי, מנהל שוק ההון במשרד עוה"ד פרל-כהן ומתמחה בליווי חברות קנאביס רפואי בישראל. בפאנל עלתה תהייה האם בהמשך יושק מדד ייעודי לתחום.

ירון רצון ניסים ברכה מיכל בריקמן ואילן גרזי /   צילום: דה אינבסטור
 ירון רצון ניסים ברכה מיכל בריקמן ואילן גרזי / צילום: דה אינבסטור

היהלום הישראלי שבתפוח הגדול

את שבוע היהלומים הישראלי בבורסה ליהלומים בניו יורק פתחו אתמול (ב'): דני דיין, קונסול ישראל בניו יורק; ראובן קאופמן, נשיא בורסת היהלומים בניו יורק והמנכ"ל דיוויד לאשר; עזרא בוארון, דירקטור בבורסה ליהלומים ברמת גן; מיקי קטן, סמנכ"לית בורסת היהלומים ברמת גן; ואורי ספירו, חבר הנהלת בורסת היהלומים.

 בוארון, המכהן גם כיו"ר ועדת תערוכות, אמר בנאום הפתיחה כי: "כולי תקווה שהתערוכה השנה תבשר את תחילתו של עידן חדש לענף היהלומים, שמתאושש כיום ממשבר קשה וחוזר לצמיחה".

אורי ספירו עזרא בוארון דני דיין ומיקי קטן  / צילום:אסף לוי
 אורי ספירו עזרא בוארון דני דיין ומיקי קטן / צילום:אסף לוי

מזרימים פתרונות לשלום אזורי

בשבוע שעבר התקיים בסנאט הצרפתי כנס בנושא מדיניות מים, אותו יזמה וערכה קלוד גרונדמן-ברייטמן, המכהנת גם נשיאת המרכז הפרנקופוני באקדמית נתניה. את הכנס היא הובילה בתוקף תפקידה כנציגת המכללה.

בכנס, שנערך בחסות חברת ויולה (Veolia), השתתפו נציגי חברות וחוקרים בתחום המים, כמו גם נציגי מדיניות וממשל מירדן, מרוקו, קונגו, ארה"ב, צרפת, ישראל, פולינזיה ועוד, ובמקום הוצגו פתרונות טכנולוגיים מקומיים ובין-מדינתיים לסוגיית משבר המים במטרה להביא לשיתופי פעולה ופתרונות מעשיים עם גורמים אזוריים ביניהם הפלסטינים והירדנים.

בפתח דבריה הכריזה גרונדמן-ברייטמן כי "הפתרונות להגברת כמויות המים ואיכותם באזור הוא המפתח לשלום האזורי ועל כך החלטנו ליזום את המפגש החשוב".

אנטואן פררוט, מנכ"ל ויולה, ציין כי: "שיתוף פעולה במים עלול להגביל את המתחים האזוריים. התפלה ושימוש חוזר במים הם המפתח לניהול מים".

השר לשעבר ד"ר אפרים סנה, יו"ר המרכז לדיאלוג אסטרטגי באקדמית נתניה, הזכיר כי "כשני מיליון תושבי עזה סובלים מחוסר מים. לירדן יש נטל של התמודדות עם מיליוני פליטים והם חסרי יכולת לספק להם מקורות מים. פתרון המים יכול לצמצם את המתחים הצבאיים ולאפשר שיתוף פעולה. מדינות המשתפות פעולה במים לעולם אינן בסכסוך. מנהיגות פוליטית אינה מושקעת מספיק בפתרונות מים ופתרון המים יכול למנוע את העימות הבא בעזה".

הגנרל מנסור אבו-ראשיד, יו"ר המרכז לשלום ופיתוח בעמאן, אמר כי "ישראל, פלסטין וירדן צריכות לשתף פעולה בהקמת מפעל התפלה ענק, המנוהל על ידי האו"ם".

עוד נכחו: צחי הנגבי, השר לשיתוף פעולה אזורי; הסנטור פיליפ דליאר; דניס טוריוט, ראש עיריית נברס בצרפת; אדריאן מורנס, חבר הפרלמנט הצרפתי; דינה לאדו, בכירה בחברת Veolia; אנטואן פררוט מנכ"ל החברה ואחרים.

פיליפ דליאר קלוד גרונדמן ברייטמן דינה לאדו אנטואן פררוט ודניס טוריוט / צילום:מקסים חוריץ
 פיליפ דליאר קלוד גרונדמן ברייטמן דינה לאדו אנטואן פררוט ודניס טוריוט / צילום:מקסים חוריץ

מזרימים כוחות לשת"פ בינלאומי

משרד עורכי הדין ועורכי הפטנטים פרל כהן צדק לצר ברץ, צירף באחרונה לשורותיו בארה"ב את עו"ד שינטארו היראטו, לשעבר מנהל הפיתוח הגלובלי בחברת האינטרנט היפנית - ראוקוטן. החברה שרכשה בשנת 2014 את אפליקציית המסרים המיידים Viber עבור 900 מיליון דולר.

עו"ד היראטו, שייעץ לדסק יפן במשרד בראשותו של עו"ד גיא לכמן, מביא עמו ניסיון עסקי בינלאומי, הוא שימש בעברו יועץ משפטי לחברות ופירמות עורכי דין בין לאומיות. 

עו"ד זאב פרל, השותף המנהל בפרל כהן הסביר כי: "בתקופה האחרונה אנחנו רואים התעניינות רבה מצד חברות יפניות בהייטק הישראלי. החברות מחפשות להגדיל את השקעותיהן ואת היקף העסקאות שלהן, בנוסף למעורבות ממשלתית מצד יפן. הצטרפותו של שינטארו למשרדנו בארה"ב תאפשר למשרדנו על שלוחותיו בישראל, ארה״ב ואנגליה לגשר על פערי תרבות וגישות משפטיות ותסייע לחזק את הקשר עם לקוחותינו היפנים וחברות יפניות נוספות. אנו בטוחים שניסיונו הגלובלי של שינטארו ישפר משמעותית את עבודת המשרד מישראל, ארה״ב ואירופה עם חברות יפניות".

דורון לצר שינטארו היראטווגיא לכמן / צילום: עידן כהן
 דורון לצר שינטארו היראטווגיא לכמן / צילום: עידן כהן

צרו איתנו קשר *5988