הוועדה למינוי בכירים דורשת מהמועמד למפכ"לות משה אדרי לעבור בדיקת פוליגרף

אדרי, שמועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, השתחרר מן המשטרה ומונה למנכ"ל המשרד לביטחון פנים לפני ששונה החוק שחייב ניצבים במשטרה לעבור פוליגרף, כך שהוא היחיד מבין המועמדים שלא עשה את הבדיקה

ניצב משה אדרי / צילום: חטיבת דובר המשטרה
ניצב משה אדרי / צילום: חטיבת דובר המשטרה

ועדת גולדברג דורשת מן המועמד למפכ"לות משה צ’יקו אדרי לעבור בדיקת פוליגרף כפי שעברו מועמדים אחרים. אדרי השתחרר מן המשטרה ומונה למנכ"ל המשרד לביטחון פנים לפני ששונה החוק אשר חייב ניצבים במשטרה לעמוד לפוליגרף תקופתי וכך הוא היחיד מבין המועמדים שלא עשה זאת.

לפני יומיים הופיע בפני הוועדה המפכ"ל היוצא רוני אלשיך ובדבריו שטח את הסתייגותו מן המינוי שלו.

הוועדה בראשות השופט העליון אליעזר גולדברג שאמורה להכשיר את המינוי פרסמה היום הודעה כי הם יבקשו ממנו לעבור בדיקת פוליגרף. בהודעתם נאמר: ״הוועדה קיימה מספר דיונים בנושא מינוי המפקח הכללי של משטרת ישראל. הוועדה ראיינה את השר לביטחון הפנים, המפכ"ל והמועמד לתפקיד המפכ"ל. כמו כן הוועדה פרסמה הודעה לציבור לפיה מוזמן כל אדם שבידיו עובדות העשויות, לדעתו, לסייע לבדיקת הוועדה, לפנות אליה. הודעה זו הביאה תגובות רבות מן הציבור, אשר רובן הגדול היה אמנם בשבחו של המועמד, אולם נמצאו גם מי שהתלוננו על התנהגות בלתי ראויה מצדו. הוועדה ראתה לנכון לשמוע שניים מן המתלוננים, וכן קיבלה נתונים כלליים ממשטרת ישראל על נושא המשמעת בארגון.

"הוועדה קיבלה, לבקשתה, מהיועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, את חוות דעתו שניתנה לשר לבט"פ, לפי בקשתו, ובה בחן מן ההיבט המשפטי סוגיות הנוגעות לנושא. בחוות דעתו זו קבע היועמ"ש כי אין מניעה משפטית להבאת המועמדות בפני הוועדה".

עוד נאמר בלשון ההודעה שכדי להגיע למסקנה שאדרי הוא המועמד המתאים ביותר "על המועמד לעבור בדיקת פוליגרף תעסוקתי, כנהוג במשטרת ישראל. בדיקה כזאת מתחייבת הן על פי עקרון השוויון בין המועמדים, כששני מועמדים אחרים עברו בדיקה כזאת, והן כדי למנוע לזות שפתיים נגד המועמד, אם יתמנה לתפקיד, כאילו היה לו מה להסתיר. עננה כזאת ראוי לה שלא תהיה מעל ראשו של המפכ"ל. הוועדה תיתן את חוות דעתה לגבי המינוי שבנדון לאחר בדיקת הפוליגרף".

צרו איתנו קשר *5988