פורסייט מזנקת בעקבות הכרזה על שיתוף-פעולה והשקעה של RH אלקטרוניקה

מדובר על שיתוף-פעולה עם חברת קבלנות משנה מובילה בייצור והרכבה של מערכות אלקטרוניות • בחודש יוני השנה גייסה החברה עוד כ-45 מיליון שקל מהמוסדיים, ומאז רשמה המניה התרסקות של קרוב ל-40%

חיים סיבוני / צילום: איל יצהר
חיים סיבוני / צילום: איל יצהר

מניית פורסייט  מזנקת ב-10% במחזור ער במהלך המסחר בבורסה. החברה עורכת הבוקר (ב') ברחובות הדגמה של מערכת העזר לנהגים שפיתחה ובמקביל הודיעה על חתימת הסכם פיתוח והשקעה לא מחייב עם חברת RH אלקטרוניקה, חברת קבלנות משנה מובילה בייצור והרכבה של מערכות אלקטרוניות.

פורסייט (Foresight) פועלת בתחום של מניעת תאונות דרכים ופיתוח פתרונות תוכנה עבור מערכות עזר מתקדמות לנהג (ADAS) ועבור אפליקציות נהיגה אוטונומיות.

ההסכם מתייחס לתנאים לפיהם פורסייט תשכור את שירותיה של RH, באופן ישיר ו/או באמצעות קבלן מאושר שלה, טונסון לאבס, לפרויקט רב-שלבי לפיתוח פתרונות מבוססי שבבים עבור QuadSight, מערכת הראייה הממוחשבת של פורסייט בעלת ארבע מצלמות.

שתי החברות מתכננות לחתום בתוך חודשיים על הסכם מחייב המבוסס על עקרונות ההסכם המקורי הבלתי מחייב, במסגרתו יקבעו הצדדים את הכמויות המינימליות של יחידות הייצור של QuadSight והתנאים המסחריים של הייצור. בנוסף, במסגרת ההסכם המחייב RH תקבל "זכות סירוב ראשון" לייצור של מערכות QuadSight ותכין את התשתית עבור הייצור.

בנוסף, עם חתימת ההסכם המחייב הסופי תרכוש RH כ-1% מהון מניות פורסייט בכ-3.7 מיליון שקל, לפי מחיר של 3 שקל למניה, פרמיה של 89% על מחיר המניה בסיום המסחר אתמול. למרות העלייה החדה היום רשמה המניה ירידה של יותר מ-30% בשנה האחרונה ושוויה של החברה הצטמק לכ-233 מיליון שקל.

פורסייט הוקמה על ידי המנכ"ל חיים סיבוני (מחזיק בכ-27% מההון) בשנת 2015. החברה הצטרפה לבורסה בינואר 2016, לאחר שהשלימה מיזוג לתוך השלד הבורסאי של חברת אסיה פיתוח. בין המשקיעים בגיוס ההון הראשון שלה היו קבוצת לובינסקי של יצחק מנור, יבואנית מכוניות פיג'ו וסיטרואן; יצחק סוארי, יו"ר אלייד, המחזיקה בצ'מפיון מוטורס, יבואנית אאודי, סיאט, פולקסווגן וסקודה; וגיא מיוחס, זכיין פורשה. נוסף עליהם השתתפו באותו גיוס גם איציק שרם, פרופ' בנעד גולדווסר וקרן השקעות בריטית.

בחודש יוני השנה גייסה החברה עוד כ-45 מיליון שקל מחברת הביטוח והפיננסים הראל, מיטב דש, פסגות ומשקיעים נוספים, באמצעות הקצאות מניות לפי מחיר של 2.05 שקל למניה. מאז הגיוסים האחרונים (ועד אתמול) רשמה המניה ירידה של קרוב ל-40%.

סיבוני ציין היום כי " מטרת שיתוף-הפעולה האסטרטגי הזה לאפשר לנו להשיג אבני דרך טכנולוגיות עתידיות חשובות. ההשקעה המיועדת של RH בפרמיה מעל מחיר השוק מסמלת הבעת אמון משמעותית בטכנולוגיה של פורסייט. יכולות ההנדסה, הפיתוח והייצור של RH הן בעלות ערך רב עבור פורסייט, מה שהופך את RH לשותף אידיאלי למפת הדרכים העתידית שלנו."

צרו איתנו קשר *5988