סופר-פארם בדרך לבורסה בת"א? הדירקטוריון שוקל הנפקה

דירקטוריון סופר-פארם יידרש להכריע בסוגיה עד סוף השבוע • ככל הידוע, שיווק ההנפקה בפועל למשקיעים טרם יצא לדרך, וטרם נקבע שווי לחברה • מהחברה נמסר: "סופר-פארם בוחנת את כל האפשרויות העסקיות"

ליאון קופלר, בעל השליטה בסופר-פארם / צילום: כפיר סיון
ליאון קופלר, בעל השליטה בסופר-פארם / צילום: כפיר סיון

ליאון קופלר, בעל השליטה בסופר-פארם, עשוי לצאת בקרוב להנפקה של רשת הפארם שבבעלותו בבורסה בתל-אביב. דירקטוריון סופר-פארם יידרש להכריע בסוגיה עד סוף השבוע.

ככל הידוע, שיווק ההנפקה בפועל למשקיעים טרם יצא לדרך, וטרם נקבע שווי לחברה. מהחברה נמסר: "סופר-פארם בוחנת את כל האפשרויות העסקיות, בהן גם הנפקה".

לפני כשנה וחצי ניהל קופלר מגעים עם הקרן הבינלאומית CVC למכירת 40% ממניות הרשת לפי שווי של 2 מיליארד שקל, אך העסקה לא יצאה לפועל.

קופלר מחזיק כיום ב-75% ממניות החברה, כשיתר המניות מוחזקות ביד הבנקים: בנק לאומי מחזיק ב-15% מהמניות, ודיסקונט מחזיק ב-10%.

רשת סופר-פארם, בניהולו של ניצן לביא, מפעילה כ-243 סניפים ומעסיקה כ-8,000 עובדים. לקראת סוף השנה התבטא מנכ"ל הרשת בתקשורת והעריך כי ב-2018 מחזור המכירות של הרשת יסתכם ב-5.8 מיליארד שקל. בנוסף לפעילות בישראל, לסופר-פארם יש פעילות מצליחה בפולין ופעילות בסין שנכשלה.צרו איתנו קשר *5988