מיהי מנהלת ההשקעות שמאמינה לאורך זמן במניית אלוט?

בשנת 2018 עלתה מניית אלוט על הרדאר של חברת ניהול השקעות אמריקאית: Lynrock Lake, שנכון לסוף 2018 החזיקה ב-6.9% ממניות חברת הטכנולוגיה הישראלית, בשווי נוכחי של 17.4 מיליון דולר

ארז ענתבי / צילום: איל יצהר
ארז ענתבי / צילום: איל יצהר

בשנת 2018 עלתה מניית אלוט על הרדאר של חברת ניהול השקעות אמריקאית: Lynrock Lake, שנכון לסוף 2018 החזיקה ב-6.9% ממניות חברת הטכנולוגיה הישראלית, בשווי נוכחי של 17.4 מיליון דולר. לינרוק לייק היא חברה חדשה, שהוקמה רק ב-2018 ומגדירה את אסטרטגיית ההשקעות שלה כארוכת טווח, ומבוססת על ערך.

אלוט, המנוהלת על-ידי ארז ענתבי, מספקת פתרונות עבור מפעילות תקשורת, בהם פתרונות אבטחה. אף שלינרוק לייק היא חברת השקעות חדשה, נראה שאלוט אינה זרה למייסדת ומנהלת ההשקעות הראשית שלה - סינתיה פול (Cynthia Paul).

לפני שהקימה את לינרוק לייק, פול הייתה מנהלת השקעות בקרן ההשקעות Soros Fund Management של איל ההון ג'ורג' סורוס, בין השנים 2002 ל-2017. בתפקידה בקרן של סורוס היא ניהלה השקעות בניירות ערך של חברות בדגש על חברות טכנולוגיה. הקרן של סורוס רכשה מניות אלוט ב-2016, כשרכשה 6.6% ממניות אלוט. בהמשך הגדילה הקרן של סורוס את ההחזקה בחברה ובתחילת 2018 החזיקה ב-15.7% ממניות אלוט. במהלך השנה החולפת מימשה הקרן של סורוס חלק ניכר ממניות אלוט שבהן החזיקה, בתמורה מוערכת של כ-25 מיליון דולר, וכעת היא מחזיקה ב-4% בלבד ממניות החברה.

לינרוק לייק מחזיקה במניות של כ-20 חברות בלבד, ומלבד אלוט   יש לה החזקות גם בטוויטר וב-FireEye, וכן בחברה ישראלית נוספת: DSPG, המפתחת שבבים לטלפונים אלחוטיים ויישומי מדיה. נכון לסוף 2018 החזיקה לינרוק לייק במניות DSPG בשווי כ-3.8 מיליון דולר, שמהווים כ-1.3% מהון המניות של החברה. לפני כשנה הצטרפה פול לדירקטוריון DSPG, ומנכ"ל החברה עופר אליקים אמר אז שעם ניסיונה הרב בהשקעות ופיננסים והידע הנרחב שלה בשווקים, היא תתרום משמעותית להצלחת החברה.

צרו איתנו קשר *5988