עשר הערים היקרות בעולם: לאיזה מקום תל-אביב הגיעה הפעם?

ה"אקונומיסט" חשף את דירוג הערים היקרות בעולם לשנת 2019 • את המקום הראשון בדירוג חולקות 3 ערים: פריז, סינגפור והונג-קונג

תל אביב / צילום: רויטרס, ניר אליאס
תל אביב / צילום: רויטרס, ניר אליאס

גרים או מבלים בתל-אביב - ומרגישים שהכסף בורח לכם מבין האצבעות? אין פלא: מסתבר שתל-אביב היא אחת מ-10 הערים היקרות ביותר בעולם - כך עולה מדירוג הערים היקרות בעולם של ה"אקונומיסט" לשנת 2019, בו הגיעה תל-אביב למקום העשירי. עם זאת, החדשות הטובות הן שתל-אביב ירדה מקום אחד לעומת הדירוג של השנה שעברה, אז היא הגיעה למקום התשיעי. 

את המקום הראשון בדירוג של "האקונומיסט" חולקות 3 ערים: פריז, סינגפור והונג-קונגפריז, עיר הבירה של צרפת, שהיא אחת מ-10 המדינות המובילות בדירוג מאז 2003, עלתה השנה לראש הרשימה; בעוד העיר היקרה הרביעית בשנה שעברה, הונג-קונג, קפצה ב-3 מקומות והגיעה כאמור גם היא לראש הדירוג.

הסקר השנתי, שמעריך את העלות של מעל 150 פריטים ב-133 ערים ברחבי העולם, נשלט בעיקר על-ידי ערים באסיה ובאירופה. כך, למקום הרביעי הגיעה ציריך בשווייץ. העיר אוסקה ביפן עלתה ב-6 מקומות, וכעת היא חולקת את המקום החמישי בדירוג עם ג'נבה שבשווייץ. 

ניו-יורק ולוס אנג'לס הן הערים הצפון-אמריקאיות היחידות בעשירייה הראשונה, כאשר התפוח הגדול עלה 6 נקודות למקום השביעי, אותו הוא חולק עם קופנהגן הדנית. סן פרנסיסקו בארה"ב הפכה גם היא למקום יקר יותר לחיות בו, ועלתה השנה 12 מקומות בדירוג למקום ה-25. 

באופן לא מפתיע, הערים הזולות ביותר לחיות בהן היו בעיקר כאלה שחוו משברים פוליטיים או כלכליים. קראקס, עיר הבירה של ונצואלה, נמצאה בתחתית הרשימה השנה, עמדה שתפסה בעבר דמשק, בירת סוריה. דמשק מדורגת ממש מעל קראקס במקום ה-132, בעוד לאגוס בניגריה וקראצ'י בפקיסטן הגיעו יחד למקום ה-127. 

וזוהי רשימת הערים היקרות ביותר בעולם בשנת 2019:

1. סינגפור, פריז והונג-קונג

4. ציריך

5. ג'נבה ואוסקה

7. סיאול, קופנהגן וניו-יורק

10. תל-אביב ולוס אנג'לס

צרו איתנו קשר *5988