כחול לבן בדיונים עם זהות? לפיד רומז: "פייגלין מדבר לאט מאוד"

בני גנץ ויאיר לפיד כינסו היום מסיבת עיתונאים כדי להשיב לשאלות ביחס לתוכניות הקמפיין לעשרה הימים האחרונים של הקמפיין • לפיד: "הרוטציה לא מורידה לנו קול אחד. אנשים התרגלו כל כך לנתניהו, שלא נותן לאף אחד לצמוח לידו, אבל לנו יש מודל חדש של שיתוף פעולה"

בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שריה דיאמנט
בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שריה דיאמנט

יו"ר כחול לבן בני גנץ ומספר 2 ברשימה, יאיר לפיד, כינסו היום (א') מסיבת עיתונאים כדי להשיב לשאלות ביחס לתוכניות הקמפיין לעשרה הימים האחרונים של הקמפיין.

בפתח הדברים הציגו לפיד וגנץ סרטון לפיו נתניהו התחייב לא לכהן יותר משתי קדנציות. גנץ אמר: "אני מתחייב לא לכהן יותר משתי קדנציות ואעביר את החוק הזה בראשית כהונתי. אני ראיתי מה עובר על ביבי כל השנים האלה, של איבוד הממלכתיות ואיבוד הרצון לשרת את האנשים, ומעבר לעיסוק רק בהישרדותו".

בנוסף הראו השניים מידע על מספר הרקטות הנורות על עזה בשנה האחרונה בהשוואה לשנים קודמות לכן. לדברי גנץ, "החמאס הוא שקובע היום לאן לירות ומתי. הם מחליטים מתי לנצור את האש ומתי לפתוח. התושבים בדרום מקשיבים ליחיא סנואר מתי תהיה אש". עוד אמר גנץ כי "הקבינט לא מתכנס וכאשר הוא כן מתכנס, הקבינט דולף. אי אפשר להמשיך כך".

בנוסף אמר גנץ, כי 13 שנים בשלטון הן יותר מדי. "אזרחי ישראל לא יסלחו לך על סרטון בקבר חללי צה"ל, לא יסלחו לך על הסרטון נגד חייל שנכווה. אתה מפזר רפש כל הזמן, אבל אזרחי ישראל מבינים שזה לא יכול להימשך".

בשלב של השאלות והתשובות, נשאלו גנץ ולפיד על הסכם הרוטציה. לפיד אמר: "הרוטציה לא מורידה לנו קול אחד. אנשים התרגלו כל כך הרבה לנתניהו, שלא נותן לאף אחד לצמוח לידו, אבל לנו יש מודל חדש של שיתוף פעולה. אני סומך על בני ובני סומך עלי ונדע לעבוד ביחד".

באשר להדלפות מתוך המטה של כחלון לבן, והדברים שפורסמו במספר כתבות בערוץ 13, בנוגע לאמירות של גנץ כי הוא חושב שנתניהו "היה הורג אותו אם היה יכול" והדלפות נוספות בנוגע לכך שגנץ לא פוסל ישיבה עם נתניהו, אמר לפיד כי "אנחנו לא מודאגים ממה שדלף כי אין לנו מה להסתיר". גם גנץ הייחס לכך ואמר כי "אנחנו לא דיקטטורה, ולצערי דברים דולפים. תחשבו על הדרך שעברנו, אני לא נרגש מן ההקלטות והדלפות האלה. ואני יכול לומר, שאולי זה לא נעים, אבל זה חלק מן החיים בדמוקרטיה".

באשר לשותפות הפוליטית בהמשך, התחייבות להישאר ביחד אחרי סיום מערכת הבחירות ומגעים עם מפלגות אחרות, גנץ אמר שלא יפתחו בשלב הזה את השיחות הפרטיות. לפיד הוסיף אמירה עם קריצה: "אני יכול לספר לכם שפייגלין מדבר מאוד לאט".

גנץ הוסיף שהוא מתחייב שלא ישבו עם נתניהו אחרי מערכת הבחירות.

באשר להסכם העודפים, אמר לפיד כי היה בעבר הסכם הבנות עם מפלגת העבודה, וכאשר נחתם ההסכם עם גנץ, מפלגת העבודה ביטלה אותו. "תשאלו אתם אותם למה הם ביטלו, אולי לא חשוב להם לנצח", ציין לפיד.

לפיד נשאל על אמירתו הבוקר בגלי צה"ל לגבי מי לא עמד בלחצים במהלך מלחמת צוק איתן. "אני מעדיף שתבינו שהאיש שהיה הכי קר רוח במלחמה, עומד פה לידי".

גנץ נשאל במסיבת העיתונאים האם כאשר הוא אומר "משהו קרה לו" כוונתו היא שנתניהו אינו שפוי. בתגובה לשאלה, לפיד צחקק אך גנץ התייחס ברצינות גמורה ודחה מכל את האפשרות שהוא אי פעם רמז לעניין של שפיות. לדבריו "אני מעולם לא אמרתי אמירה כזו (בנוגע לשפיות), אבל אני חושב שהוא יותר מדי שנים בשלטון וצריך לסיים".

לפיד הכחיש הבוקר שהם עתרו נגד מסיבת עיתונאים בין נתניהו לנשיא ברזיל. "זה שקר וכזב, הליכוד מפיץ שקרים, לא עתרנו. הם שקרנים, אלה הם שקרים שמפיצה לשכת ראש הממשלה".

מפלגת העבודה הגיבה על הקלטות גנץ שפורסמו בחדשות 13 הערב, באשר לנכונותו של גנץ לשבת עם נתניהו אחרי מערכת הבחירות. הם אמרו כי "בני גנץ נכנע. בני גנץ מתכוון לשבת עם נתניהו. מי שמצטרף לנתניהו לא יעשה שינוי. שוב מוכח שכחול לבן זו מפלגת ימין שרוצה לשבת תחת נתניהו. מי שמצביע לכחול לבן מקים במו ידיו את ממשלת נתניהו הבאה. מפלגת העבודה היא המפלגה היחידה שמתחייבת לא לשבת עם נתניהו".

פייגלין מסר בתגובה: "מדובר בספינים שלא היו ולא נבראו. היו מספר ניסיונות ליצור עמנו קשר, אך דחינו אותם על הסף. זהות תקיים מו"מ קואליציוני רק לאחר הבחירות".

מצביעים כלכלה
 מצביעים כלכלה

צרו איתנו קשר *5988