גנץ: "נתניהו מפיץ שקרים ורעל. בית הקלפים שלו הולך וקורס"

יו"ר מפלגת כחול לבן אמר במסיבת עיתונאים כי נתניהו מפעיל "טרור תודעתי" על הציבור הישראלי • "נתניהו הוא הטרול המרכזי. אני קורא לציבור לא להאמין לאף מילה שיוצאת ממנו בשבוע הקרוב" הוסיף לפיד • אשכנזי: "מעדיף את ההקלטות של בני על ההקלטות של נתניהו שהביאו לכתב אישום נגדו" • והליכוד? צילם סרטון של "הבוטים נוהרים לקלפיות"

בני גנץ / קרדיט צילום: שריה דיאמנט
בני גנץ / קרדיט צילום: שריה דיאמנט

במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ב') אמר יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שנתניהו מפעיל "טרור תודעתי" על הציבור הישראלי. "יש כאן מערך שלם שממומן בכסף גדול על מנת לגנוב את הבחירות. הדבר הזה מחייב חקירה".

מסיבת העיתונאים של כחול לבן / צילום: שריה דיאמנט
 מסיבת העיתונאים של כחול לבן / צילום: שריה דיאמנט

לדברי גנץ, נתניהו מפחד מן החקירות נגדו, ומה שנותר לו "זה להפיץ שקרים ורעל. בית הקלפים של נתניהו הולך וקורס".

גנץ הוסיף כי "לעצמי אני לא דואג, עמדתי בלחצים. מעניין מה עוד יבוא עליי בהמשך. נתניהו יכול ללכלך עלי כמה שהוא רוצה, אני נחוש בכך שאני הולך לנצח".

יאיר לפיד הקריא במסיבת העיתונאים ציוץ שיצא מן הקמפיין של הליכוד, לפיו גנץ קרס אתמול והובהל לבית החולים. "זה שקר מטורף כמו השקרים של השבועות האחרונים. ראש הממשלה מפיץ שקרים מטורפים על הרמטכ"ל לשעבר. זה מה שקורה לאיש אחרי 13 שנים בשלטון. הוא מבין שהוא הולך להפסיד בבחירות".

יאיר לפיד / קרדיט צילום: שריה דיאמנט
 יאיר לפיד / קרדיט צילום: שריה דיאמנט

 החל משעות הבוקר לעגו בקמפיין הליכוד לכתבות שהתפרסמו בנוגע לתחקיר "פרויקט הבוטים". צוות הדוברות הבכיר של הליכוד החליפו כולם את תמונות הפרופיל שלהם לתמונות רובוטים חמודים, ומיהרו להגיב בסרטון לפיו "הבוטים נוהרים לקלפיות". המסר העולה ממנו הוא שאם פעם היו מאשימים את הליכודניקים בהיותם תומכי אמת של נתניהו והליכוד, היום מאשימים אותם בכך שהם מתפקדים כחשבונות מזויפים ברשתות.

 

 

"נתניהו הוא הטרול המרכזי"

עוד אמר לפיד במסיבת העיתונאים: "נתניהו הוא הטרול המרכזי. אני קורא לציבור לא להאמין לאף מילה שיוצאת ממנו בשבוע הקרוב. אני מכיר את ביבי, הוא שומר את הקלפים לרגע האחרון. הימים הבאים יהיו מלאים בשקרים. הציבור צריך לגלות עירנות".

יעלון אמר במסיבת העיתונאים כי "אני לא הייתי זקוק לתחקיר הזה. חוויתי על בשרי איך נתניהו פועל כדי לחסל יריבים פוליטיים. רק להסתכל על הימים האחרונים במהלכם נתניהו אמור להתייחס לאישור שניתן לגרמניה למכור צוללות למצרים. כמו כל עבריין חשוד שמרגיש את החרב על צווארו, הוא משנה גרסאות. פעם אחת הוא אומר לא אישרתי, אחר כך בראיון לחוץ בערוץ 12 הוא אומר כן אישרתי אבל לא עדכנתי את הרמטכ"ל".

בוגי יעלון  / קרדיט צילום: שריה דיאמנט
 בוגי יעלון / קרדיט צילום: שריה דיאמנט

יעלון הוסיף כי "אחרי הדלפה מכוונת לערוץ 13, תוך שימוש במסמכים מודלפים, הוא מייצר רושם כאילו כן עדכן את האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון, ומיד מפיק מכך קמפיין פוליטי. האינטרס שלו אינו אזרחי ישראל, אלא הישרדות פוליטית שלו".

"ראש ממשלה שמשתמש בכספים שאף אחד לא יודע מה מקורם"

לדברי גבי אשכנזי, "לראש הממשלה יש הזדמנות לצאת ולהגיד בקולו שזה לא מטעמו. נוכח כל ההדלפות מן הקבינט, והפגיעה במעמד רמט"כלים, אני מנסה לחשוב מה חושבים מפקדי הצבא שצריכים להיכנס ולהציג מבצע".

בתשובה לשאלה על העדר הוכחה להעברת כסף בין הליכוד לבין מפיצי החומרים ברשתות, אמר גנץ כי התחקירים מוכיחים שמדובר בקמפיין רחב היקף, וכי הם מצפים שחקירה תגלה מידע נוסף. לפיד הוסיף כי מדובר במערכת יקרה שמופעלת בכסף "שאף אחד לא יודע מה מקורו, על ידי ראש ממשלה שמשתמש בכספים שאף אחד לא יודע מה מקורם".

אשכנזי התייחס גם לכינוי "חלש" שהודבק לו ולשותפיו למפלגה. "קראו לי בשמות רבים, חלש לא היה אחד מהם".

גבי אשכנזי / קרדיט צילום: שריה דיאמנט
 גבי אשכנזי / קרדיט צילום: שריה דיאמנט

"מעדיף את ההקלטות של בני על ההקלטות של נתניהו שהביאו לכתב אישום נגדו"

אשכנזי התייחס להקלטות היוצאות מתוך קמפיין כחול לבן ואמר כי "מדובר בהקלטות שהוקלטו לפני יותר מחודש, ובני ואני יישרנו את ההדורים". לדבריו, הוא רגיל להיות מוקלט: "אני מעדיף את ההקלטות של בני על ההקלטות של נתניהו שהביאו לכתב אישום נגדו".

גנץ הוסיף על דברי אשכנזי באמרו "למי אין מתחים פנימיים? אבל אנחנו שמים את הדברים מאחורינו ומתקדמים הלאה".

צרו איתנו קשר *5988