גנץ ולפיד בישיבת הסיעה: נתניהו הופך את ישראל לטורקיה

סיעת כחול לבן התכנסה היום לישיבה לקראת ההצבעה הערב על חוק יסוד: הממשלה, שירחיב את מספר השרים שתוכל הממשלה החדשה למנות • גנץ: "אני מוטרד מ'שתיקת הכבשים' של בכירי הליכוד" • לפיד: "לא יכול להיות שאין בקואליציה הזו חמישה אנשים הגונים. זה כל מה שצריך. חמישה אנשים הגונים"

בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף
בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

סיעת כחול לבן התכנסה היום (ב') לישיבה לקראת ההצבעה במליאה הערב על חוק יסוד: הממשלה, שירחיב את מספר השרים שתוכל הממשלה החדשה למנות. יותר מוקדם עבר בוועדה המסדרת הפטור מחובת הנחה אשר מאפשר לקואליציה לדלג על שבועיים בלוח הזמנים לשינוי חוק.

ח"כ בני גנץ אמר בפתח הדברים כי הוא מוטרד מ"שתיקת הכבשים" של בכירי הליכוד. "אנשים ראויים ורק מפני שהם חוששים מיו"ר מפלגתם, שתיקתם תירשם לדיראון עולם בדברי הימים הפוליטיים של מדינת ישראל. אני מסתכל לאותם ח"כים מהליכוד ומהמפלגות האחרות בעיניים ואומר לכם היום - אל תיכנעו לסחטנות ולפחד - לא לשם כך נבחרתם!".

עוד אמר גנץ ש"תוך שבועות בודדים נדבר גם על חוק החסינות, שהוא עוד תרגיל של ביבי לבניית מבצר משפטי שיהפוך את המערכת הממשלתית והפרלמנטרית לעיר מקלט לעבריינים בה אפשר להיאחז בקרנות המזבח הפוליטי".

גנץ ציין כי המועמד של כחול לבן לתפקיד מבקר המדינה הוא גיורא רום, טייס קרב, אלוף במיל׳ וראש מטה חיל האויר. עוד ציין גנץ כי יתכן והם יציגו מועמד נוסף. כל 10 חברי כנסת רשאים להציג מועמד ואותו המועמד צריך לצרף הסכמתו בכתב.

בכחול לבן שאפו להציג מועמד/ת נוספים, שיאפשר לחברי הכנסת מן האופוזיציה המצביעים בחשאי, לתמוך בצד שלהם.

ח"כ יאיר לפיד דיבר גם הוא בפתח ישיבת הסיעה ואמר: "מה שאנחנו רואים כרגע זה לא משא ומתן קואליציוני - זו עסקת שוחד. נכנס נציג של מפלגה, מבקש תקציבים, נתניהו מבקש בתמורה חסינות. נכנס חבר ליכוד, רוצה להיות שר, נתניהו רוצה שיתחייב לעזור לו לברוח מהכלא. נכנס עוד נציג, רוצה כספים קואליציוניים, תביא חסינות תקבל כסף. זה שוחד. זה פלילי. זה למכור את המדינה".

עוד אמר לפיד כי נתניהו שיקר לציבור בבחירות. "הוא אמר בפירוש שלא יבקש חסינות, ומאז הוא מבקש חסינות. לנתניהו יש אישור ציבורי לשקר. כל פעם מוכיחים שהוא שיקר, וכולם אומרים 'כן, ככה הוא' אז הוא משקר. אבל היועץ המשפטי לממשלה לא אמור לאשר לחשוד בפלילים לשלם שוחד בכסף ציבורי. היועץ המשפטי של הכנסת לא אמור לאשר היום הצבעה על הרחבת הממשלה, אם זה חלק מעסקת שוחד".

לפיד פנה לחברי כנסת בליכוד ובכולנו ואמר להם שעליהם להתנהג כאנשים הגונים, "לא יכול להיות שאין בקואליציה הזו חמישה אנשים הגונים. זה כל מה שצריך. חמישה אנשים הגונים. יולי, איפה אתה? גלעד, איפה אתה? פולקמן? בשביל זה אתה בפוליטיקה? בשביל להכשיר עבריינים? כחלון? איפה אתה? מדינת ישראל מכריזה על מבצע חיפושים. אנחנו מחפשים אחרי המצפון של חמישה אנשים הגונים, שלא מוכנים שישראל תהפוך לטורקיה. שלא מוכנים שביבי יהפוך להיות הסולטן התורכי".

צרו איתנו קשר *5988