חוגג עוד הנפקה: גדעון תדמור פותח את המסחר בבורסה בתל אביב

וגם: שחף ארליך מונה למנכ"ל פלטפורמת ההשקעות האלטרנטיביות טריא, ומי שמעו על תולעים ועל עטלפים וליבו של מי היה בכיס המכנסיים?

עמית קורנהאוזר, חנן וולף, גדעון תדמור, קובי כץ וחנן רייכמן / צילום: גיא אסיאג
עמית קורנהאוזר, חנן וולף, גדעון תדמור, קובי כץ וחנן רייכמן / צילום: גיא אסיאג

את יום ושבוע המסחר בבורסה לני"ע בתל אביב פתחה הבוקר שותפות נאוויטס פטרוליום , ובראשה היו"ר גדעון תדמור. זאת, לרגל תחילת הפקה מסחרית של נפט בפרויקט הדגל של החברה - פרויקט בקסקין (Buckskin) במפרץ מקסיקו שבארה"ב. מאז שהחלה להיסחר בבורסה באוקטובר 2017, רשמה יחידת ההשתתפות של נאוויטס עלייה של 91% ושוויה של השותפות הגיע לכ-500 מיליון שקל. 

תדמור ציין כי "האסטרטגיה של נאוויטס לפיתוח והשבחת מאגרים מוכחים, הוכיחה את עצמה במבחן המציאות, ופרויקט בקסקין מייצר לנו הכנסות". עוד הוא אמר כי "אנחנו אמנם פועלים בחו"ל, אבל הלב והנשמה שלנו נמצאים כאן בישראל. הצבנו למבחן השוק חזון עסקי חדשני של השקעה בנכסי נפט מוכחים בחו"ל, בחלון ההזדמנויות שנוצר עם הירידה במחירי הנפט, וקיבלנו את האמון של שוק ההון הישראלי. לא היינו יכולים לממש את החזון הזה בלי האמונה של שוק ההון הישראלי והבורסה לני״ע ואנו מודים למשקיעים שלנו. אמון המשקיעים הוא נכס משמעותי, ואנו גאים בכך שהצלחנו לספק את הסחורה למשקיעים ולשוק, ולהחזיר על האמון שנתנו בנו".

ואם כבר בהפקות עסקינן - תדמור הסביר כי ניתן להרחיב את מודל השותפויות (כפי שקיים אצל חברות הגז והנפט) גם לתחומים נוספים כמו ביומד, מו"פ וקולנוע. נזכיר כי נוסף על תפקידו כיו"ר נאוויטס, תדמור פועל גם בתחום הקולנוע וההפקה באמצעות חברת תדמור אינטרטיימנט, ואולי בכך רמז על כוונה להנפיק גם חברות בתחום זה.

עוד עלו על הפודיום: השותפים המייסדים עמית קורנהאוזר (סמנכ"ל הכספים), חנן וולף, קובי כץ וחנן רייכמן (מנכ"ל נאוויטס); אירית שדר-טוביאס, דיקרטורית בנאוייטס; אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות; אמנון נויבך, יו"ר הבורסה לני"ע; וחני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה בבורסה.

שחף ארליך מונה למנכ"ל פלטפורמת ההשקעות האלטרנטיביות טריא

קבוצת טריא, פלטפורמת ההשקעות האלטרנטיביות המציעה הלוואות בין צרכן לצרכן (P2P), הודיעה היום על מינויו של שחף ארליך לתפקיד מנכ"ל טריא ישראל. ארליך (46), שניהל עד עתה את תחום הנדל"ן בטריא, יכנס לנעליו של אייל אלחיאני, מייסד החברה, שינהל מעתה את הקבוצה כולה. 

ארליך עסק בשנים האחרונות בתחום הנדל"ן כיזם, ועסק ביעוץ כלכלי, והוא ייסד את עמותת "חינוך לפסגות", אשר עוסקת בליווי וטיפוח של ילדים בעלי פוטנציאל למצוינות משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות. 

אלחיאני מסר עם המינוי כי: "שחף מביא לטריא ניסיון חברתי ועסקי רב בבנייה ובניהול של פעילויות והוצאתן מהכוח אל הפועל. אני מאחל לשחף הצלחה רבה באתגר העצום לייצר מערכת פיננסית מתקדמת והוגנת, ללא משוא פנים, בשקיפות ותוך העמדת ערך הלקוח במרכז".

טריא נוסדה בינואר 2014 על ידי אייל אלחיאני, ורדה לוסטהויז ואסף שלוש. לחברה מטה בראש העין והיא מעסיקה כ-80 עובדים בישראל. לטריא יש מרכזי פיתוח בישראל, קנדה, בולגריה ואוקראינה. בנוסף טריא מפתחת פלטפורמה ותשתית פיננסית במדינות צרפת ובמערב אפריקה.

שחף ארליך / צילום: ליה גרטמן
 שחף ארליך / צילום: ליה גרטמן

מי שמעו על תולעים ועל עטלפים וליבו של מי היה בכיס המכנסיים

אל מוזיאון הטבע של אוניברסיטת תל אביב הגיעו ביום רביעי האחרון ידידי האוניברסיטה, על מנת להכיר מקרוב ולשמוע ארבעה חוקרים מבטיחים בתחומם - ד"ר אסף שפירא, שדיבר על הלב המודפס, ואף נשא בכיסו דוגמית להמחשה; פרופ' רונית סצ'י-פאינרו, העוסקת בחקר הסרטן, שדיברה על הקשר בין אכילה מוגזמת לסרטן, שאלה "ראיתם מישהו אוכל בצורה מוגזמת סלט?", ובכך ביקשה להסביר את התפריט הבעייתי; פרופ' עודד רכבי חוקר אפיגנטקיה (שינויים תורשתיים), שהציג את מחקרו על תולעים שמתרבות במהירות שיא של שלושה ימים; וחוקר העטלפים פרופ' יוסי יובל, שגילה כי עטלף אוהב את צמח האגבה (מקור הטקילה), וחי 40 שנה.

את פני האורחות והאורחים קיבלו אמנון דיק, נשיא אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב והמנכ"לית עו"ד עדי אולמרט. את האירוע יזמה והובילה דנה רכטמן, סמנכ"לית הפעילות והתוכן של האגודה, ואת החסות למפגש העניקה משפחת כוזהינוף, העוסקת בתחום הנדל"ן ןהיהלומים.

באו להחכים: איש העסקים מאיר אוזן והדסה פתאל, מבעלי רשת פתאל; ורדה ובועז דותן; ענבל ומשה חוגג, יו"ר ומייסד קרן ההון סיכון סינגולריטים ובעלי מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים; נעמי ואבי שומר, מנכ"ל ומבעלי צומת ספרים; היהלומנים והנדל"ניסטים מוטי ורינת כוזהינוף; יהושוע וגליה מאור, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי; ענת לוין ומאיר ברון; הפרסומאי גדעון עמיחי; איש התקשורת דני קושמרו, שהנחה את הערב; פרופ' אריאל פורת, הנשיא הנכנס של האוניברסיטה; ואחרים. פורת סיפר על מחקרו האחרון שעוסק ב"פרסונליזציה של המשפט". לדבריו הוא מתעכב כעת, בשל המינוי החדש.

פרופ' אריאל פורת, פרופ' רונית סצ'י־פאינרו, אמנון דיק ודני קושמרו / צילום: יעל צור
 פרופ' אריאל פורת, פרופ' רונית סצ'י־פאינרו, אמנון דיק ודני קושמרו / צילום: יעל צור

ענת לוין, גליה מאור ומאיר ברון / צילום: יעל צור
 ענת לוין, גליה מאור ומאיר ברון / צילום: יעל צור

הדסה פתאל ועדי אולמרט / צילום: יעל צור
 הדסה פתאל ועדי אולמרט / צילום: יעל צור

אבי שומר וגדעון עמיחי / צילום: יעל צור
 אבי שומר וגדעון עמיחי / צילום: יעל צור

צרו איתנו קשר *5988