אינטל לא צמחה ברבעון השלישי - אבל התוצאות הפתיעו לטובה

המעסיקה הגדולה בהייטק הישראלי הציגה הכנסות של 19.2 מיליארד דולר, 1.2 מיליארד דולר מעל התחזיות • המניה מזנקת בכ-3% לאחר המסחר

בניין אינטל / צילום : צילום: Reuters, Ronen Zvulun
בניין אינטל / צילום : צילום: Reuters, Ronen Zvulun

ענקית השבבים אינטל , המעסיקה הגדולה בהייטק הישראל, הציגה תוצאות טובות ברבעון השלישי, הרבה מעל התחזיות. בשורת ההכנסות הציגה החברה הכנסות של 19.2 מיליארד דולר, בדומה לרבעון המקביל ב-2018. עם זאת, האנליסטים צפו כי ההכנסות שלה ירשמו ירידה ויסתכמו ב-18 מיליארד דולר.

גם בשורת הרווח הפתיעה אינטל לטובה, כשהציגה רווח נקי של 1.42 דולר למניה, לעומת תחזית לרווח של 1.24 דולר. הרווח הנקי המתואם ( Non-GAAP ) הסתכם ב-6.3 מיליארד דולר, ירידה של 3% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי החשבונאי ( GAAP ) ירד ב-6% ל-6 מיליארד דולר.

אינטל העלתה את התחזית השנתית להכנסות של 71 מיליארד דולר, שמשקפות צמיחה מזערית לעומת השנה שעברה. עם זאת, ההכנסות החזויות גבוהות ב-1.5 מיליארד דולר מהתחזית שסיפקה החברה ביולי. זהו הרבעון השני ברציפות שאינטל מפתיעה לטובה, לאחר מספר רבעונים חלשים. החברה גם העלתה את תחזית הרווח הנקי המתואם למניה ל-4.6 דולר, 21 סנט מעל לתחזית האנליסטים.

באינטל הסבירו כי הסיבה לתוצאות הטובות היא שההכנסות מהפעילות מבוססת דאטה הגיעו לשיא כל הזמנים וסיפקו קרוב למחצית מכלל הכנסות החברה. ההכנסות מפעילות ה- PC של החברה ירדו ב-5% והסתכמו ב-9.7 מיליארד דולר. ההכנסות של פעילות הדאטה סנטרס צמחו ב-4% והגיעו ל-6.4 מיליארד דולר - 750 מיליון דולר מעל תחזיות האנליסטים. הכנסות מובילאיי עלו ב-20% ל-229 מיליון דולר.

אינטל הודיעה כי היא מגדילה את הביי-באק (רכישה עצמית של מניות) ב-20 מיליארד דולר. ברבעון השלישי הציגה אינטל תזרים מפעילות של 10.7 מיליארד דולר, שילמה דיבידנדים בהיקף של 1.4 מיליארד דולר ורכשה 92 מיליון מניות של החברה בשווי של 4.5 מיליארד דולר.

צרו איתנו קשר *5988