רשות התחרות אישרה לויקטורי ולפרשמרקט לרכוש סניפים מיינות ביתן

(עדכון) - רשת ויקטורי תרכוש 5 סניפים מקבוצת יינות ביתן ב-63 מיליון שקל; העסקה עדיין לא הגיעה לישורת האחרונה, כיוון שטרם הושגו הסכמות כתובות מכל בעלי הנכסים של הסניפים הנרכשים • רשת פרשמרקט תרכוש 7 סניפים של יינות ביתן בגוש דן ב-110 מיליון שקל

אייל רביד, בעלי רשת ויקטורי / צילום: יח"צ
אייל רביד, בעלי רשת ויקטורי / צילום: יח"צ

תוכנית ההתרחבות מתקדמת: רשות התחרות אישרה לרשת ויקטורי  את הרכישה של סניפי קבוצת יינות ביתן - כך מעדכנת היום (ד') רשת המזון שבשליטת אייל רביד.

רשת המזון ויקטורי ביקשה לאשר רכישה של חמישה סניפים מידי קבוצת יינות ביתן בתמורה לסכום של 63 מיליון שקל. ואולם ככל הידוע העסקה עדיין לא הגיעה לישורת האחרונה, כיוון שטרם הושגו הסכמות כתובות מכל בעלי הנכסים של הסניפים הנרכשים.

מדובר בארבעה סניפים של רשת יינות ביתן בערים רחובות, נתיבות, טירת הכרמל ויבנה; ובסניף אחד של מגה בעיר במבשרת ציון שהוסב לפני כשנתיים גם הוא לסניף של יינות ביתן. בסך-הכול מדובר בשטח מסחר של כ-8,500 מ"ר נטו.

מבחינת ויקטורי, שכבר תקופה ארוכה מעוניינת להתרחב באמצעות רכישות, מדובר בהזדמנות להגדיל את הפריסה שלה, והעסקה הזו מאפשרת לה להגדיל בין-לילה את מספר סניפיה ב-10%, עם סניפים שהיקף מכירותיהם עומד על כ-200 מיליון שקל בשנה.

רכישת סניפים אלה תהווה דריסת רגל חדשה לחמש ערים חדשות בהן לא הייתה קיימת נוכחות לחברה עד היום. להערכת ויקטורי, "היקף המכירות בסניפים החדשים צפוי להגדיל ב-15%-20% את היקף הפעילות הכללי של החברה ובהתאם לכך את רווחיותה". 

אישור גם לעסקה עם פרשמרקט

בתוך כך, בהמשך היום רשות התחרות אישרה גם את עסקת פרשמרקט-יינות ביתן. במסגרת זו, רשת פרשמרקט , הנמצאת בשליטת האחים שלומי ויוסי אמיר, תרכוש שבעה סניפים של יינות ביתן בגוש דן תמורת 110 מיליון שקל. 

מדובר בשבעה סניפים של יינות ביתן ומגה, בשטח כולל של כ-7,000 מ"ר, שמכירותיהם המצרפיות בשנה האחרונה הסתכמו בכ-240 מיליון שקל. הסניפים שרוכשת פרשמרקט מביתן נחשבים לרווחיים והמוצלחים מבין סניפי הרשת, וממוקמים בתל-אביב ובערים הסמוכות לה: מיקדו סנטר בשכונת תל-ברוך; שכונת רבין בחולון; שכונת מרום נווה ברמת גן; רחוב כורזין גבעתיים; פרויקט מגדלי תל-אביב; רחוב בבלי בתל-אביב ודיזנגוף סנטר בתל-אביב. 

עבור פרשמרקט זוהי רכישה שנייה של פעילות במרכז הארץ, לאחר שקנתה את רשת סופר דוש מבת ים ב-138 מיליון שקל. לנחום ביתן העסקה תסייע לצמצם את חובותיו לספקים ולנאמני רשת מגה.  

צרו איתנו קשר *5988