כיפת ברזל באילת: מי הגנו על כבוד "שומרי הסף של המבוטחים"

וגם: הנהלת פנאקסיה ישראל פתחה את המסחר בבורסה לני"ע

 

ישראל גרטי, שלמה אליהו וניר גלעד בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת / צילום: יוד צילומים אילת
ישראל גרטי, שלמה אליהו וניר גלעד בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת / צילום: יוד צילומים אילת

בפעם ה-33, נפתח אתמול (ב') באילת כנס לשכת סוכני הביטוח. את הכנס פתח ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח, ואחריו עלו מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה; שר הקליטה והעלייה יואב גלנט; ד"ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון; עו"ד אבי חימי, נשיא לשכת עורכי הדין; ועו"ד גיא רוטקופף, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח. במסגרת אירוע הפתיחה קיבל שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת מגדל, פרס מפעל חיים בשם סוכני הלשכה. לדור הבא של הסוכנים הסביר אליהו כי הסוד הוא "שלקוח מרוצה מביא איתו 10 לקוחות נוספים". עוד הוא תקף את הבנקים וציין כי "ענף הביטוח מאז ומתמיד עבד עם סוכנים. השיווק בביטוח שונה מבבנקים. הבנקים עבדו עם מנגנון, סניפים וקהל יעד. ביטוח בישראל ובכל מקום בעולם - רק באמצעות סוכן. למה? אי אפשר למכור ביטוח כעסקה של מחשב או עסקה של מחיר. זה הסכם עם סיכונים ודאגות." בהמשך אמר אליהו כי הוא מבטיח למכור את 18 סוכנויות הביטוח שנמצאות בידי חברת מגדל שבשליטתו. "למגדל יש 18 סוכנויות בית - זה על המדף. את זה אני הולך למכור", הוא אמר.

בנאום הפתיחה וברוח התקופה אמר רוזנפלד כי "אנחנו כיפת הברזל של המבוטחים בישראל. בלעדינו - מי יערוב להם שלא יידחו הלוך ושוב בשל חוסר בתודעת שירות, או שחס ושלום יזדקקו לאישור תביעה וייתקלו בדחייתה ללא שום הצדקה? או הכי חמור שלא יהיו קורבן לשיטת מצליח שלאחרונה לצערי תופסת תאוצה מצד גורמים כאלה ואחרים. זהו תפקידנו. כל מי שמנסה לייצר מציאות אחרת, טועה ומטעה. לכן מתחילת הקדנציה בהנהגתי אני דורש את אשר מגיע לנו - מעמד, פרנסה והבנה ציבורית רחבה שאנו שומרי הסף של המבוטחים".

עוד נכחו: יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים; יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח; ניר גלעד, יו"ר מגדל; רן עוז, מנכ"ל מגדל; אייל בן סימון, מנכ"ל חברת הפניקס; אריק יוגב, מנכ"ל איילון; ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכת סוכני הביטוח; ועוד שלל בכירים ובכירות, סוכנות וסוכנים, בהם אחיותיו של ליאור רוזנפלד - שגית להב ואסנת נמני, ואימם ציפי רוזנפלד, כולן שותפות לאותו תחום מקצועי. 

ליאור רוזנפלד, שגית להב, אסנת נמני וציפי רוזנפלד / צילום: יוד צילומים אילת
 ליאור רוזנפלד, שגית להב, אסנת נמני וציפי רוזנפלד / צילום: יוד צילומים אילת

הנהלת פנאקסיה ישראל פתחה את המסחר בבורסה לניירות ערך

המסחר בבורסה לניירות ערך נפתח הבוקר (ג') עם הנהלת יצרנית ומפיצת תרופות הקנאביס פנאקסיה ישראל שהחלה להיסחר בבורסה בראשית חודש אוקטובר, עם השלמת מיזוג פעילותה לשלד הבורסאי הרודיום. החברה כלולה במדדי ת"א-ביומד, גלובל בלוטק, ת"א-צמיחה ות"א-תעשייה ונסחרת בשווי שוק של כ-360 מיליון שקל.

יונתן קולבר, יו"ר פנאקסיה ישראל, עלה על הפודיום והזכיר כי "בשלושים השנים האחרונות כיהנתי כדירקטור וכבעל מניות במגוון גדול של חברות ציבוריות הנסחרות בתל-אביב, בהן טבע, אסם, מכתשים אגן, כור, אירונאוטיקס ואיתמר מדיקל. אני סבור כי כיום קיימים כל התנאים לכך שהבורסה של תל-אביב תעמוד באותו קו בתחרות מול הבורסות האמריקאיות והאירופיות על קידום סקטור הקנאביס הרפואי וחברות ישראליות הפעילות בתחום זה".

המנכ"ל ד"ר דדי סגל אמר "הפלטפורמה הציבורית של הבורסה חשובה לנו מאד לשם גיוון מקורות המימון של החברה ושיתוף המשקיעים בצמיחה המואצת של פעילותנו המקומית והבינלאומית. אנו רואים בבורסה נדבך חיוני להמשך פיתוח מנועי הצמיחה שלנו כמו גם תחומי פעילות חדשים שאנו בוחנים. היותה של פנאקסיה ישראל חברה ציבורית מאפשרת לה להיות ערוכה רגולטורית, קלינית ותפעולית ליצוא, מיד עם קבלת היתר היצוא מישראל, להציף ערך למשקיעים ולסייע לרווחת המטופלים שלנו בשנים הקרובות".

עוד פתחו את היום: עו"ד אסי רוטברט, מנהל פיתוח העסקים הראשי של פנאקסיה ישראל; ד"ר ערן גולדברג, סמנכ"ל הטכנולוגיה; רו"ח גיל בנימיני, סמנכ"ל הכספים; גיא מיכרובסקי, סמנכ"ל השיווק; עורכי הדין של החברה: עו"ד אילן גרזי, ראש מחלקת שוק ההון במשרד פרל-כהן צדק-לצר-ברץ ועו"ד מאשה ברקוביץ', שותפה במשרד; איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך; וקובי אברמוב, מנהל יחידת המחקר בבורסה. 

ד"ר דדי סגל, איתי בן זאב ויונתן קולבר / צילום: ישראל הדרי
 ד"ר דדי סגל, איתי בן זאב ויונתן קולבר / צילום: ישראל הדרי

צרו איתנו קשר *5988