בפחות מחודש: הכשרת הישוב השלימה גיוסי הון של כ-250 מיליון שקל בהנפקות מניות

בסוף השבוע גייסה החברה כ-90 מיליון שקל בהנפקה פרטית של כ-6% ממניותיה לגופים מוסדיים • הגיוס בוצע במחיר של 43.5 שקל למניה, נמוך בכ-4% ממחיר הסגירה של המניה ביום חמישי

עופר נמרודי / צילום: פרטי
עופר נמרודי / צילום: פרטי

חברת הכשרת הישוב  של משפחת נמרודי, הפועלת בתחום הנדל"ן (יזמות ומניב), ממשיכה להנפיק מניות, זאת לאחר שבאחרונה הוציאה לפועל מהלך לשינוי במבנה ההון שלה. ביום חמישי האחרון גייסה החברה כ-90 מיליון שקל בהנפקה פרטית של כ-6% ממניותיה לגופים מוסדיים. הגיוס, שאותו הובילו חברות החיתום פועלים אי.בי.אי וברק קפיטל, בוצע במחיר של 43.5 שקל למניה, נמוך בכ-4% ממחיר הסגירה של המניה ביום חמישי.

הגיוס הנוכחי מצטרף לגיוס בהיקף של כ-162 מיליון שקל שביצעה הכשרת הישוב באמצע דצמבר (לפני כשלושה שבועות) כך שהוא משלים הזרמה של כ-250 מיליון שקל לקופת החברה. הגיוס הקודם, אגב, בוצע במחיר של 38 שקל למניה, שקפצה מאז בכ-20% (למחיר נוכחי של 46 שקלים). הקפיצה האחרונה השלימה מהלך התקדמות של כמעט 100% במניה בשנה האחרונה, ושווייה של הכשרת הישוב הגיע לכ-1.5 מיליארד שקל בבורסה.

מדובר בגיוסי הון ראשונים להכשרת הישוב אחרי כ-30 שנה - תקופה שבמהלכה הייתה החברה מנועה מביצוע הנפקות הון, עקב הוראות חוק ניירות ערך. בעקבות גיוסי ההון האחרונים ירדה החזקתה של משפחת נמרודי בחברה לכ-55.5% מההון. הפניקס עלתה להחזקה של כ-10.2% ומנורה מבטחים לכ-7.7%. בחברה מתכננים לבצע גיוסים נוספים בשנים הקרובות באמצעות הנפקות של מניות.

הכשרת הישוב עוסקת בייזום ובהשקעות בתחום הנדל"ן בישראל ובאירופה, ומנוהלת על-ידי המנכ"ל ובעל השליטה, עופר נמרודי. משפחת נמרודי, שרכשה את הכשרת הישוב מידי הסוכנות היהודית ובנק לאומי ב-1989, החזיקה עד לאחרונה במניות יסוד, שהקנו לה 50% מזכויות ההצבעה בחברה. במסגרת השינוי במבנה ההון של החברה, שיצא לפועל ביולי, קיבלה משפחת נמרודי, בתמורה לביטול מניות היסוד, אופציות שנועדו למנוע את דילול החזקותיה, בשווי מוערך של כ-49 מיליון שקל. מימוש האופציות, בדיסקאונט על מחיר השוק, יתאפשר אך ורק אם שיעור ההחזקות המצטבר של בעלי השליטה יירד מתחת ל-50.01%, ורק בכמות שתביא את ההחזקות בחזרה לשיעור זה ממניות החברה, ולא מעבר לכך.

גיוסי האקוויטי נועדו לאפשר להכשרת הישוב לשפר את גמישותה הפיננסית ולהוציא לפועל את יישום האסטרטגיה להרחבת פורטפוליו הנכסים המניבים בישראל, ופעילות הפארקים הלוגיסטיים של החברה בפולין ובגרמניה. 

בשבוע שעבר השלימה החברה את הריסתו של מבנה "בית מעריב" בצומת הרחובות מנחם בגין וקרליבך בת"א, והיא צפויה להתחיל בעבודות יציקה ודיפון בקרקע בחודשים הקרובים. זאת, לאחר שב-2009 רכשה הכשרת הישוב ממעריב (שהייתה אז חברה בת שלה) את הבניין ב-32.5 מיליון שקל, ומאז מקדמת החברה את התוכנית להריסת הבניין הישן והקמת מגדל משרדים חדש על חורבותיו. על פי התוכנית שאושרה לחברה, המגדל החדש (שייקרא "מגדל יעקב נמרודי") יהיה בן 42 קומות, אבל הכשרת הישוב הגישה ערר על ההחלטה ומקווה שיתקבל אישור לבניית 60 קומות.

צרו איתנו קשר *5988