לקראת הפיכת אבי לוי לבעל מניות מרכזי: להב אל.אר חוזרת לתחום האנרגיה הסולארית

החברה במו"מ לרכישת חברה ישראלית פרטית בתחום האנרגיה המתחדשת בתמורה ל-44.6 מיליון שקל • להב מתכננת לגייס בשבועיים הקרובים 150-180 מיליון שקל בהנפקת זכויות, ולוי צפוי להחזיק אחריה כ-40% מההון • לפי אינדיקציה ראשונית, החברה צפויה לרשום רווח של 5-7 מיליון שקל מעליית שווי נכסים בגרמניה

אלי להב, בעל השליטה בלהב אל.אר / צילום: איל יצהר
אלי להב, בעל השליטה בלהב אל.אר / צילום: איל יצהר

מניית להב אל.אר  נסחרת היום במגמה חיובית ומשלימה קפיצה דו יומית של כ-10%. זאת לאחר שהחברה, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה וישראל, דיווחה ביום חמישי האחרון כי היא עומדת על סף חזרה לפעילות גם בתחום האנרגיה הסולארית. להב, שבשליטת אלי להב ואבי לוי (לשעבר מנכ"ל מליסרון) עדכנה כי היא מנהלת מו"מ לרכישת חברה ישראלית פרטית העוסקת בתחום האנרגיה המתחדשת והמחזיקה בזכויות ב-89 מתקני ייצור פוטו-וולטאים בהספק מצטבר של כארבעה מגוואט, בתמורה לכ-44.6 מיליון שקל.

כל ההכנסות ממכירת החשמל המיוצר במתקנים הן מחברת החשמל על פי ההסדרות הקיימות ובסיס העסקה הוא על ממוצע של כ-12.5 שנים ליתרת שנות הפעילות של המתקנים. ההכנסה התפעולית הנקייה (NOI) השנתית הצפויה של החברה הנרכשת עומדת על 6.5-7 מיליון שקל, כך שהתשואה השנתית מהעסקה צפויה לעמוד על כ-14%. במסגרת העסקה תזרים להב הון עצמי בהיקף של כ-26 מיליון שקל והשאר ימומן באמצעות הלוואה בנקאית או אמצעי מימון אחר.

עוד עדכנו בלהב כי החברה קיבלה אינדיקציה ראשונית עבור שבעה נכסי נדל"ן מניב בגרמניה, המצויים בבעלותה בעקיפין. בהתאם לאינדיקציה, החברה צפויה לרשום בדוחות הכספיים של 2019 רווח של 5-7 מיליון שקל כתוצאה מעליית שווי הנכסים.

בספטמבר האחרון השלימה להב את מכירת החזקותיה בחברת האנרגיה הסולארית סולגרין לקרן התשתיות והאנרגיה ג'נרשיין קפיטל בתמורה ל-44.4 מיליון שקל. כתוצאה מהמהלך, רשמה להב רווח הון של כ-8 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019 וקיבלה תזרים מזומנים של כ-42 מיליון שקל. כבר אז ציינו בהנהלת החברה כי הם בוחנים הקמת חברה חדשה שתעסוק בתחומי האנרגיה הירוקה המתחדשת.

בעלי השליטה כיום בלהב הם היו"ר אלי להב, המחזיק בכ-35% מהמניות, לצד אבי לוי עם החזקה של כ-18% ואיליק רוז'נסקי (לשעבר מנכ"ל דלק נדל"ן) המחזיק בכ-8%. לצידם מחזיק במניות החברה גם שמשון נפתלי (15.2%).

מו"מ מתקדם לרכישת 31 מרכזי קניות בגרמניה

לפני כחודש הודיעה להב כי בהנהלת החברה החליטו לבצע הנפקת זכויות (גיוס באמצעות הנפקת מניות רק לבעלי מניות החברה), במסגרתה צפויה החברה לגייס בשבועיים הקרובים סכום של 150-180 מיליון שקל. המהלך צפוי להקפיץ את ההון העצמי שלה מרמה נוכחית של כ-130 מיליון שקל לרמה של 280-310 מיליון שקל. אבי לוי הודיע כי ישתתף בהנפקת הזכויות בהיקף שלא יפחת מ-95 מיליון שקל כך שהוא צפוי להפוך לבעל המניות המרכזי עם החזקה של כ-40% מההון, לצד אלי להב שצפוי להישאר עם החזקה של כ-20%.

במקביל להנפקת הזכויות המתוכננת והחזרה המסתמנת לתחום האנרגיה הסולארית, דיווחה להב לאחרונה כי היא מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת 31 מרכזי קניות המשרתים אוכלוסיה מקומית בגרמניה בכ-77 מיליון אירו (כ-300 מיליון שקל). חלקה של להב בעסקה צפויה לעמוד על כ-75% וההון העצמי שהיא תזרים יסתכם בכ-24-32 מיליון אירו (92-122 מיליון שקל).

שטחם הבנוי של המרכזים הוא כ- 73 אלף מ"ר ודמי השכירות השנתיים מסתכמים כיום בכ-6 מיליון אירו. תקופת השכירות הממוצעת של כלל הנכסים היא כשבע שנים לרשתות סופרמרקט, מוצרים לבית, פארם ועוד. אם העסקה תושלם תחזיק להב בכ-70 מרכזי קניות בגרמניה (מרביתם שכונתיים) לעומת כ-40 כיום והכנסות החברה צפויות לגדול בכ-60%. לאחר העליות היום השלימה מניית להב התקדמות של 70% בשנה האחרונה ושווי החברה בבורסה הגיע לכ-210 מיליון שקל.

צרו איתנו קשר *5988