לפיד: נותרו לנו שתי אפשרויות - ממשלה צרה או בחירות רביעיות

מספר 2 בכחול לבן כתב הבוקר בפייסבוק כי בפני מפלגתו נותרו שתי ברירות: ממשלה צרה עם הישענות חד-פעמית על תמיכת הרשימה המשותפת - או הליכה למערכת בחירות רביעית; "אפשרות אחת קשה, השנייה אסון" • "בניגוד לכל השקרים שביבי מפיץ, המשותפת לא תהיה חלק מהממשלה הזו"

יאיר לפיד / צילום: איל יצהר
יאיר לפיד / צילום: איל יצהר

מספר 2 במפלגת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, כתב הבוקר (ג') בעמוד הפייסבוק שלו כי בפני מפלגתו נותרו שתי ברירות: ממשלה צרה עם הישענות חד-פעמית על תמיכת הרשימה המשותפת או הליכה למערכת בחירות רביעית. "אפשרות אחת קשה, השנייה אסון", הוא מציין.

לדברי לפיד, אפשר להקים ממשלה צרה ולהשאיר פתח לממשלת אחדות.

יצוין כי במפלגות גוש הימין חתמו ראשי הסיעות על מכתבים לפיהם גם אם זו תהיה הדרך להקמת ממשלה צרה, הם לא יצטרפו לאחר מעשה לממשלה כזו.

עוד כותב לפיד: "בניגוד לכל השקרים שביבי מפיץ, המשותפת לא תהיה חלק מהממשלה הזו. הם יצביעו פעם אחת מבחוץ, ובזה זה ייגמר. ביבי עשה איתם שיתופי-פעולה כאלה אלף פעם. אני מודה מראש, זו לא הממשלה שרצינו. מצד שני, זה עדיף בהרבה על השיתוק הנוכחי. ממשלה כזו תוכל לעשות תקציב, משרדי הממשלה יחזרו לעבוד, ועדות הכנסת ייפתחו, נטפל בעסקים הקטנים, נמנע פיטורים המוניים במשק". 

לדבריו, האפשרות האחרת היא הליכה למערכת בחירות רביעית. "או שנלך לבחירות רביעיות כמו שביבי רוצה. כן, זה נורא כמו שזה נשמע. עוד בחירות, עוד שנאת אחים, עוד הסתה, עוד אלימות, עוד מיליארדי שקלים מבוזבזים. מדינה שלמה מורידה את עצמה לתהום בגלל בנאדם אחד.

"זו הברירה העומדת בפנינו. הייתי שמח אם היו עוד אפשרויות, אבל אין. מה עלינו לעשות? מה שטוב למדינת ישראל". 

לפיד כותב כי הם היו מעדיפים ממשלת אחדות לאומית, עם רוטציה כאשר גנץ ראשון, "מפני שביבי בבית משפט".

לדבריו, זו "ממשלה טובה, רחבה, לאומית. הבעיה היא שאין עם מי לדבר. בדקנו אלף פעם. ביבי דחה על הסף. הדבר היחיד שמעניין אותו זה שלושת כתבי האישום שלו. הוא לא רוצה ממשלת אחדות, מפני שהוא יודע שלא יוכל להעביר את החוק הצרפתי, לא את חוקי החסינות, לא את החוקים שהורסים את בית המשפט העליון. בגלל זה הוא נצמד לבלוק. בגלל זה הוא דוחף לבחירות רביעיות". 

הטקסט שהעלה הבוקר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו הוא התשובה הפומבית שלו לשני חברי הכנסת ממפלגתו של משה יעלון, תל"ם: צביקה האוזר ויועז הנדל. לפיד מסביר, באופן פומבי, כי הדיל עם הרשימה המשותפת יהיה חד-פעמי למטרת הקמת ממשלה תוך הסתמכות על הימנעות מבחוץ, וכי לא תהיה זו ממשלה שהרשימה המשותפת תהיה חלק ממנה.

צרו איתנו קשר *5988