המיליונרים החדשים של טדי שגיא: מנהלי KAPE מימשו מחצית מהאופציות תמורת כ-60 מיליון שקל

זאת לאחר שהגדילו את שווי החברה מ-40 מיליון דולר לכ-400 מיליון דולר בארבע שנים שקל • שגיא, שהינו בעל השליטה, הגדיל את חלקו בחברה

טדי שגיא / צילום: יונתן בלום, גלובס
טדי שגיא / צילום: יונתן בלום, גלובס

איש העסקים טדי שגיא, מצייד את המנהלים בדלק להמשך צמיחה: מנהלים של חברת KAPE מממשים מחצית מהאופציות למניות שהועמדו לרשותם בתקופת היכנסם לחברה, ומכרו את המניות תמורת 13.3 מיליון ליש"ט (כ-60 מיליון שקל). בעל השליטה בחברה, איש העסקים טדי שגיא, הוא זה שרכש את המניות בעסקה מחוץ לבורסה והגדיל את החזקתו בחברה. המנהלים הם המנכ"ל עידו ארליכמן, סמנכ"ל הכספים מורן לאופר, סמנכ"ל התפעול דניאל שגיא ומספר מנהלים נוספים אשר אינם חייבים בדיווח.

KAPE המתמחה בהצפנה של מידע דיגיטלי ופתרונות לגלישה אנונימית. החברה מנוהלת ממשרדי החברה בלונדון ונסחרת בבורסה בלונדון. KAPE נחשבת למובילה בתחום הפרטיות בארה"ב עם למעלה מ 2.5 מיליון לקוחות משלמים בעולם. כמחציתם בצפון אמריקה. החברה פעילה ב-160 מדינות ומעסיקה כ-350 עובדים באנגליה וארצות הברית, בן היתר, תחת המותג Private Internet Access.

עידו ארליכמן / צילום: שרון דרעי
 עידו ארליכמן / צילום: שרון דרעי

KAPE הונפקה בסוף 2014 בבורסת לונדון במחיר 103 פני. לאחר משבר עסקי וכשמחיר המניה עמד על 24.5 פני בלבד, באמצע שנת 2016, מינה טדי שגיא הנהלה חדשה, בראשותו של המנכ"ל, עידו ארליכמן, על מנת לבצע שינוי אסטרטגי בפעילות החברה. ארליכמן, יחד עם צוות הניהול ובגיבוי של שגיא כבעל השליטה, ולאור התגברות על סיכונים בפרטיות משתמשי האינטרנט, שינו את מיקוד החברה בפיתוח תוכנה שתאפשר לארגונים וצרכנים ברחבי העולם לשלוט ולהגן על המידע הדיגיטלי שלהם, כל זה במודל הכנסות מתוכנה כשירות (SaaS). ב-2017 ההנהלה החדשה הובילה מהלך לרכישת CyberGhost, חברת הצפנה דיגיטלית, אשר מאז הרכישה הגדילה את בסיס הלקוחות במעל ל-400%. במחצית שנת 2018 רכשה החברה את Intego, חברת הגנת נקודות קצה אמריקאית, ובסוף 2019 Kape רכשה את חברת LTMI האמריקאית, המחזיקה ב-Private Internet Access בעסקה בסכום כולל של 127.6 מיליון דולר, והפכה לאחת משלוש השחקניות הגדולות בעולם בתחום הגנת הפרטיות.

תוך ארבע שנים, שווי השוק של החברה זינק ועומד כיום על כ-400 מיליון דולר, לעומת 40 מיליון דולר טרם שינוי האסטרטגיה. מחיר המניה זינק כמעט פי עשרה (מ- 24 פני במחצית 2016 לכ-200 פני מחיר העסקה היום).

במסגרת העסקה בין צוות הניהול לשגיא, רכש שגיא מחצית מהאופציות שאוחזים המנהלים: כ-6.6 מיליון מניות בחברה תמורת 13.3 מיליון ליש"ט והגדיל את החזקתו בחברה ל-67.7% מהון המניות. מבחינתו של המנכ"ל ארליכמן ושאר המנהלים, מדובר במימוש האופציות הראשון מאז נכנסו לתפקידם.

מנכ"ל KAPE, עידו ארליכמן, מסר: ״העסקה הנוכחית היא רק אבן דרך במסע של החברה. יש לנו עוד תוכניות רבות לקדם בשנים הקרובות, זאת רק תחילת הדרך".

צרו איתנו קשר *5988