ענף הפרסום | בלעדי

גליקמן, אדלר ומקאן עלו לשלב הבא במכרז שירותי בריאות כללית

משרדי הפרסום יציגו בקרוב מצגות קריאטיב להנהלת הקופה • היקף הפרסום של כללית עומד על למעלה מ-10 מיליון שקל בשנה

קופת חולים כללית / צילום: בר אל
קופת חולים כללית / צילום: בר אל

משרדי הפרסום גליקמן שמיר סמסונוב, מקאן ת"א ואדלר חומסקי עולים לשלב הבא במכרז הפרסום של שירותי בריאות כללית. השלושה יציגו בקרוב מצגות קריאטיב להנהלת הקופה.

נזכיר כי בתחילת המכרז לקח חלק בהתמודדות גם משרד הפרסום גיתם BBDO, אולם לפני מספר ימים, עוד לפני שלב הפגישות של הנהלת הקופה עם נציגי המשרדים, החליטו בגיתם לפרוש. זאת לאחר שבקופה הבהירו למשרד שצורת ההתקשרות בה הם מעוניינים במקרה שיזכו איננה אפשרית מבחינתם.

שירותי בריאות כללית היא קופת החולים הגדולה בארץ, והיקף הפרסום שלה עומד על למעלה מ-10 מיליון שקל בשנה. כפי שנחשף ב"גלובס", הפעם, בשונה ממכרזים קודמים, המכרז הוא על תקציב הכולל גם את שירותי הפרסום בדיגיטל ולא רק את שירותי הפרסום המסורתי. בעבר ניהלה שירותי בריאות כללית מכרזים נפרדים לשני תחומים אלה.

תנאי הסף של המכרז כיוונו מראש למשרדים גדולים וקבעו כי על התקציב יכולים להתמודד משרדי פרסום שמטפלים בהיקף תקציבי פרסום שנתי של לפחות 60 מיליון שקל, ובשנים 2018-2019 למשרד היו לפחות שני תקציבי קריאטיב בהיקף של 25 מיליון שקל ללקוח.

תקציבי הפרסום של קופות החולים נגזרים על פי מפתח חברים לקופה. כנגזרת מכך, התקציב הגדול ביותר הוא זה של שירותי בריאות כללית. הניסיון מלמד כי מכרזים אלה מעוררים עניין רב בקרב משרדי הפרסום. בגלל שבישראל יש ארבע קופות חולים בלבד (כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת), לרוב המשרדים אין בעיה של תקציב מנוגד אינטרסים.

כיום מטפל במשרד הפרסום של שירותי בריאות כללית משרד הפרסום גליקמן שמיר סמסונוב.

צרו איתנו קשר *5988