עד 250 איש בקהל: הממשלה אישרה את חידוש אירועי התרבות

במשאל טלפוני אושר לקיים אירועי תרבות בכפוף להגבלות החל מהיום, זאת בהמשך להחלטת קבינט הקורונה מיום רביעי. במסגרת ההחלטה, ניתן יהיה לקיים מופעים, קונצרטים, הצגות תיאטרון והקרנות סרטים, עד לתפוסה של 75% מהאולם. לא יתאפשרו אירועים הכוללים ריקודים

הופעה טרם משבר הקורונה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק
הופעה טרם משבר הקורונה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הממשלה אישרה היום במשאל טלפוני תיקון לתקנות שעת חירום לעניין קיום אירועי תרבות, בהמשך להחלטת קבינט הקורונה מיום רביעי. במסגרת ההחלטה, החל מהיום ניתן יהיה לקיים מופעים, קונצרטים, הצגות תיאטרון והקרנות סרטים.

הפעילות תתאפשר עד לתפוסה של עד 75% מאולם האירועים ובהשתתפות של לא יותר מ-250 אנשים. בכפוף לאישורים מיוחדים, יהיה ניתן לקיים אירועי תרבות במתכונת של עד 500 בני אדם. בשלב זה, אין היתר לקיים מופעים בעמידה ולא יתאפשר אירוע הכולל ריקודים.

כמו כן, וכמו שסוכם בקבינט הקורונה, למנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך הסמכות להתיר מספר צופים הגבוה מ-250 ועד 500, בתנאי שמספרם לא יעלה על 75% מתפוסת המקום.

מכירת הכרטיסים למופעים תעשה מראש, באמצעות הזמנה טלפונית או דיגיטלית למושבים מסומנים בלבד. לאורך כל זמן השהות באולם, קהל הצופים והסדרנים יעטו מסיכות ולא יתקיימו הפסקות במהלך המופע.

מספרי הטלפון של קהל הצופים יישמרו בהתאם למקומות הישיבה המסומנים, לתקופה של כ-20 ימים. פרטים אלה יימסרו לבקשת נציג משרד הבריאות, במקרה שיתברר כי שהה חולה קורונה במופע, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הפרה של החובה לקיים את כללי ההפעלה על ידי מפעיל האולם, תהווה עבירה פלילית.

שר התרבות והספורט חילי טרופר בירך ביום רביעי על אישור ההחלטה בקבינט הקורונה, ואמר כי "עולם התרבות נפתח מחדש, וזו בשורה מרגשת עבור רבים. אני שמח שקבינט הקורונה נענה לבקשתנו לפתוח את אולמות התרבות באופן מידי, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות". הוא הבהיר כי "חשוב לזכור שמדובר בתהליך זהיר ואחראי ותלוי מצב התחלואה".

בנוסף לכך, אמר השר טרופר כי "בכוונתנו להמשיך לפעול בכל דרך על מנת שתעשיית התרבות, שמעצבת את הזהות הישראלית באמצעות יצירה ומפרנסת עשרות אלפי משפחות בישראל - תשוב לאיתנה בהקדם".

צרו איתנו קשר *5988