רמת גן נערכת לשגרת קורונה: הרחיבה את פינות הישיבה הקבועות

וגם: איזנברוך מגישה תחזית קודרת, ארז וולף יפרוש מתפקידו כמנכ"ל מחלבות גד ועוד • השיחה

מקומות חניה שהוסבו למקומות ישיבה לסועדים בבתי קפה ברמת גן / צילום: אילן ספרא
מקומות חניה שהוסבו למקומות ישיבה לסועדים בבתי קפה ברמת גן / צילום: אילן ספרא

מגיפה עולמית, מוות, סגר, אבטלה, חנויות נסגרות בזו אחר זו, מיתון והמון פחדים מפני הבאות, ובכל זאת, נדמה שלפחות המרחב הציבורי בערים נענה לאתגר ועובר גל של התעוררות ואפילו יצירתיות. הכוונה היא לפעולות פשוטות ומהירות המייצרות שינוי ארוך טווח. בעולם קוראים לזה "עירוניות טקטית". היוזמות מגיעות לעיתים מהשטח, אבל, גם מהרשויות, שמבינות שבלא שינוי, הערים יאבדו את קיסמן ויש מצב שאפילו ינטשו.

בכתבה שפירסמנו בשבוע שעבר חשפנו את זה שיותר מ-30 מתוך 200 החנויות שנמצאות לאורך רחוב ביאליק, הרחוב הראשי של העיר רמת גן עומדות בפני חיסול, או מוצעות להשכרה. ממברר שבעירייה החליטו להיערך לשינוי, ובסיוע של חברת "במידה", שמתמחה בתכנון עירוני, פיתוח אסטרטגיה עיסקית וקהילתית, החלו בצעדים למינוף האטרקטיביות של הרחוב. החזון הוא שאת מקום חנויות הבגדים המיושנות והבאזרים יחליפו מסעדות ובתי קפה.

לפני הקורונה, בעל מסעדה שהיה מעז להוציא שולחן וכסאות למדרכה היה חוטף קנס. עכשיו, העירייה מעודדת את זה, ואפילו מייצרת בעצמה את התנאים המתאימים. בעיר החליטו לבטל חניות, אבל יותר מכך - הם בחרו להרחיב את המדרכות ולשייך את המרחב החדש שנוצר למסעדות ולבתי קפה. היום הוצבו ברחוב הדוגמאות הראשונות לפינות הישיבה המעוצבות החדשות, והאמת שזה נראה מצוין. ומה ההבדל משכנתה? בתל אביב לקחו מקטע רחוב וסגרו אותו, באופן זמני. ברמת גן העזו ו"גנבו" חניות כך שהרחיבו את המדרכה ויצרו פינות ישיבה קבועות. הרווח כאן הוא כפול- גם יצירת מרחב בטוח ליושבי בתי הקפה והמסעדות, שמנועים לשבת בחלל הסגור, וגם פחות מכוניות, ובעקיפין, עידוד השימוש בתחבורה ציבורית. מה שנותר עכשיו הוא שהאנשים שלא נמצאים בבידוד בביתם, באמת יבואו ויהנו מהמרחב הפתוח החדש.

גיא נרדי

מצנח הזהב

אחרי שלוש שנים, ארז וולף יפרוש מתפקידו כמנכ"ל מחלבות גד. וולף משמש כמנכ״ל המחלבות מאז 2017, ולאחר רכישת החברה על ידי קרן גרין לנטרן. בחברה אישרו את הפרטים. לוולף ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום המזון, רובו בתפקידים בשיווק ומכירות. בתפקידיו הקודמים שימש וולף כמנהל תשלובת הסחורות בתנובה ולפני כן כיהן כסמנכ"ל מכירות יוניליוור ישראל. מחלבות גד היא אחת מחברות המזון הגדולות בשוק הישראלי, והמחלבה הרביעית בגודלה בענף החלב. במחצית הראשונה של 2020 נתח השוק של המחלב עמד לראשונה על למעלה מ-5%, המשקף צמיחה במכירות הכספיות של כ-20%. החברה נמצאת בבעלות משותפת של המייסד עזרא כהן, קרן גרין לנטרן ודיסקונט קפיטל.

שני מוזס

----

אסף מיכאלי, לשעבר סגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון, מצטרף להנהלת AIG, בה יכהן כסמנכ"ל ביטוחי תאונות אישיות, חיים ובריאות. מיכאלי הצטרף למשרד האוצר בשנת 2007 ככלכלן במחלקת הפנסיה ברשות שוק ההון. בתפקידו האחרון ברשות כיהן כסגן בכיר לממונה ומנהל חטיבת הביטוח.

חדשות טובות

בשל מעברה של חברת לייבפרסון לעבודה מהבית, תרמה חברת התוכנה את הציוד והריהוט  לעמותת "שינוע חברתי", שתייעד אותו לאוכלוסיות פגיעות ומוסדות שיקום. סה"כ תרמה החברה פריטים בשווי כולל של כ-650 אלף שקל. 

 אזור התעשייה: איזנברוך מגישה תחזית קודרת

עד לא מזמן שימשה נעמה איזנברוך כחזאית מזג האוויר של רשת 13, תפקיד ממנו היא נאלצה להיפרד באחרונה, במסגרת הליך הפיטורים והקיצוצים בערוץ. השבוע הצטרפה איזנברוך למהלך פרסומי אותו מובילה לשכת רואי החשבון, אשר פונה לעצמאים, יזמים בעלי עסקים וחברות, בהתמודדות עם משבר הקורונה. בתסריט הקמפיין של הלשכה, מקשרת איזנברוך בין תחזית מזג האוויר לבין תחזית העסקים תחת תנאיו המכבידים של משבר הקורונה, כאשר, לדבריה שם, המשותף להם הוא תחזית מעוננת ובעיקר מצב של אי-ודאות. "כולם רוצים לדעת מה יהיה מחר, אז התחזית עבורכם, עצמאים, יזמים, בעלי עסקים וחברות, בינתיים ממשיך להיות מעונן" אומרת איזנברוך. בשורה התחתונה מבקש הקמפיין, בהובלת משרד הפרסום הביילינים, הוא: להסביר בשם הלשכה שכשהתחזית הכלכלית קודרת, כדאי להתייעץ עם רו"ח, בעיקר לגבי זכאות למענקים, תוכניות סיוע, הלוואות בערבות מדינה, תמיכה מקרנות ועוד.

צרו איתנו קשר *5988