לקראת החמרות בסגר: כ"ץ הורה להכין תוכנית להפעלה מצומצמת של הסקטור העסקי

התוכנית תוצג בפני רה"מ ותועלה לדיון בקבינט הקורונה • השר כ"ץ הבהיר לרה"מ כי המגזר העיסקי הוא הלב הפועם של הכלכלה הישראלית ויש לעשות הכל כדי לשמר את פעילותו, תוך התנהלות נכונה

ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ
ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

האוצר החל להכין תוכנית לצמצום הפגיעה בסקטור העסקי לאור הכוונה להחמיר את מגבלות הסגר. את התוכנית יוזם שר האוצר ישראל כ"ץ לקראת האפשרות שיתקבלו המלצות משרד הבריאות להרחיב את המגבלות באופן שימנע הפעלת מקומות עבודה פרטיים במגזרים נוספים על המסחר והתיירות. בסיום ישיבת הממשלה אתמול (ב') פנה כ"ץ לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש את הסכמתו להציג את התוכנית כחלופה להצעות משרד הבריאות. כאמור העבודה על התוכנית רק החלה אולם כבר ניתן לה השם "הלב הפועם". דוברו של כ"ץ מסר כי "היום יקיים שר האוצר ישיבה ראשונה בנושא גיבוש תוכנית "הלב הפועם", אליה יזומנו גם נציגי משרד רה"מ, נגיד בנק ישראל ושר הכלכלה עמיר פרץ".

במקביל פנתה הבוקר מנכ"לית משרד האוצר קרן טרנר למנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי והתריעה בפניו על ההלשכות החמורות לכלכלה, אם תתקבל ההמלצה להרחבת המגבלות על ענפים נוספים. "הצעד לו העלוות הכלכליות הגבוהות ביותר הינו סגירת מקומות העבודה והוא עלול להביא לנזק בלתי הפיך בטווח הבינוני והארוך", כתבה טרנר במכתבה ללוי.

על-פי דוברו של כ"ץ, בשיחה שקוימה בהשתתפות שר הבריאות וגורמים נוספים, השר כ"ץ הבהיר לרה"מ כי המגזר העיסקי הוא הלב הפועם של הכלכלה הישראלית ויש לעשות הכל כדי לשמר את פעילותו, תוך התנהלות נכונה. יש להגביר את האכיפה במקומות בהם יש הפרה בוטה ולא באמצעות סגירת מקומות חיוניים שמקפידים על הכללים. השר כ"ץ הדגיש כי יש לקבוע כללי אכיפה ברורים בתקופת הסגר, כולל בנושא ההפגנות. ההפקרות המוחלטת בנושא ההפגנות משליכה על חוסר הנכונות של ציבורים נרחבים לציית להוראות הסגר. גם בנושא התפילות יש לקבוע כללים ברורים בתקופת חירום זאת.

צרו איתנו קשר *5988