שוק ההון | סיקור שוטף

הירידות בבורסה בת"א התמתנו בסיום; אורמת קפצה ב-5.7%

מחזור המסחר הסתכם בכ-2.85 מיליארד שקל • ירידות חדות נרשמו במניות אלקטריאון, קומפיוג'ן, גזית גלוב, אפריקה מגורים ואבוג'ן • בסיכום שבועי רשם מדד ת"א 35 ירידה של כ-3.7%, ומתחילת השנה ירד ב-24.2%

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס
בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:30

גם היום נמשכה המגמה השלילית בבורסה של תל אביב, אם כי בשעה האחרונה נרשמה התמתנות בירידות במדדי המניות המובילים. זאת, בשעה שמדדי המניות בוול סטריט עברו לטריטוריה חיובית. 

מדד ת"א 35 ננעל בירידה של כ-1% ואילו ת"א 90 נפל בכ-2.3%. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.85 מיליארד שקל.

ירידות חדות נרשמו במניות אלקטריאון, קומפיוג'ן, גזית גלוב , אפריקה מגורים ואבוג'ן .

מנגד, עליות בולטות רשמו מניות אורמת, מבנה  ורמי לוי. 

בסיכום שבועי רשם מדד ת"א 35 ירידה של כ-3.7%, ומתחילת השנה ירד ב-24.2%. מדד ת"א 90 ירד השבוע ב-4.2%, ומתחילת השנה נסוג ב-8.6%.

16:05

נמשכות הירידות בבורסה לקראת סיום המסחר. מדד ת"א 35 נסוג בכ-1.6%. מחזור המסחר מסתכם בכ-2.15 מיליארד שקל.

ירידות חדות נרשמות במניות אלקטריאון , באטמ, יוחננוף , פז, טבע  והמלט.

מנגד, עליות נרשמות במניות אורמת , מבנה ורמי לוי.

14:25

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה המקומית מתנהל בירידות שהתגברו בשעה החולפת וזאת לקראת הסגר ההרמטי שצפוי להיכנס מחר בשעה 14:00 לתוקף. מדד ת"א 35 משלים ירידה של 10% בחודש האחרון ושל 25% מתחילת השנה, מדד ת"א 90 צונח ב-2.1% ומדד הבנקים יורד ב-1.3%.

מניות הבנקים מזרחי טפחות ולאומי יורדות ב-2.4% וב-1.7% בהתאמה. נייס צונחת ב-2.7%, טבע מאבדת 3.5%, פריגו יורדת בכ-2% ובזק מאבדת 2.25%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות קלות של עד 0.4% בהמשך לירידות החדות שנרשמו אתמול.

12:00

נובולוג  רוכשת 51% ממניות חברת סאלוס תמורת כ-9.2 מיליון שקל. סאלוס הינו מרכז רפואי בו פועל מערך של רופאים מומחים המעניקים שירותי רפואה מותאמת אישית. במרכז מנוהלים כל ענייניו הרפואיים של המטופל, על ידי רופאים מומחים המגיעים לבית המטופל וכוללים מגוון טיפולים ובדיקות, ובכלל זה טיפול בחולי קורונה בביתם.

נקסט ג'ן צונחת בצל פיצוץ בדירקטוריון (ראו עדכון מטה). המשביר 365, קשרי תעופה ואבוג'ן צונחות ב-7% כ"א, כנפיים צונחת ב-5% בצל חילופי השליטה באל על והורדת דירוג לאג"ח החברה, פורסייט מאבדת 3.8%, נורסטאר צונחת ב-3.7%.

11:25

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות על רקע החלטת הממשלה על הטלת סגר הרמטי על המשק החל ממחר בשעה 14:00, וזאת בניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

מדד ת"א 35 מאבד 1%, ת"א 90 צונח ב-1.6%, ומדד ת"א ביומד מאבד 2.7% מערכו. 

טאואר וטבע בולטות בירידות של 2.2% ו-3.1% בהתאמה. לייבפרסון צונחת ב-3.8%, שיכון ובינוי מאבדת 1.3%.

מחזור המסחר כולל הפקיעה מסתכם ב-930 מיליון שקל. 

10:00

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בירידות שערים בצל הסנטימנט השלילי מעבר לים, והחמרת ההגבלות על המשק בצל הקורונה. התקנות המלאות עם רשימת מקומות העבודה החיוניים שיאושרו לפעול במגבלות הסגר יפורסמו לאחר אישור בממשלה בהמשך היום.

מדד ת"א 35 צונח ב-1%, ת"א 90 שצנח ב-3% בפתיחה מאבד כעת 1.5%, ומדד הבנקים מאבד 0.5%. השקל נחלש בחדות מול סל המטבעות. הדולר  מזנק ב-1.2% מול השקל ל-3.48 שקלים, האירו  מתחזק ב-0.7% מול השקל ל-4.06 שקלים.

דלק קידוחים  דיווחה כי שותפות לוויתן חתמה עם תחנת הכוח רמת חובב על הסכם למכירת גז טבעי לתקופת הביניים, עד לכניסת מאגרי כריש תנין למשק הישראלי. במסגרת ההסכם יספק פרויקט לוויתן כמות של כ-1.3 BCM גז טבעי לתחנת הכוח רמת חובב בהיקף של כ- 190 מיליון דולר.

מיזוג בנק מזרחי טפחות  ובנק אגוד יצא לדרך. בהמשך לכך, פנינסולה הודיעה כי המועד הצפוי להשלמת עסקת רכישת תיק האשראי ליהלומנים מבנק אגוד הינו ה-30 בספטמבר.

סטיבן אריק ברמייסטר התפטר מתפקידו כדירקטור בחברת נקסט ג'ן  בצל חילוקי דעות עם המנכ"ל יניב חברון. לטענתו חברון פועל בניגוד עניינים שחושף את החברה לסיכון חריף. חברון בתגובה דורש מברמייסטר לחזור בו מהאשמות "שיקריות" אלו ולזגר מכתב התפטרות נקי מאלו. חברון תובע מיליון דולר מברמייסטר בגין פגיעה בשמו הטוב והוצאת לשון הרע. ברמייסטר, יהודי ממוצא אוסטרלי שהיה ממייסדי חברת שיתוף הקבצים פורצת הדרך "קאזה", אמור היה להוביל לצד היו"ר שולם לפידות מיזוג לתוכה של נקסג'ן טכנולוגיה מתחום האבחון, אשר לדבריה מתאימה גם לזיהוי נגיף הקורונה.

3 דברים שכדאי לדעת לפני הפתיחה בבורסה בתל אביב

1. סגר הרמטי. הממשלה אישרה הלילה (ה') הטלת סגר מלא ברחבי הארץ, החל מיום שישי, כשתפילות והפגנות ייערכו במתווה מצומצם. המתווה שהובא לאישור השרים הוא של סגר מלא למשך 16 ימים - החל מיום שישי הקרוב ועד אחרי שמחת תורה. בתקופה זו, לא תהיה עבודה במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, למעט עובדים חיוניים. 

2. סגירה צורמת בוול סטריט. בורסות ניו יורק רשמו אתמול ירידות חדות של כ-3% בצל החשש מהתפשטות הקורונה. פער הארביטרז' על השוק המקומי מגיע ל-1%. בקרב המניות הדואליות אבוג'ן חוזרת עם פער שלילי של 9.8%, אופקו הלת' חוזרת עם פער שלילי של 2.9%, איי.פ.אפ עם פער שלילי של 2%, אלביט מערכות עם פער שלילי של יותר מ-1% וטבע חוזרת עם פער שלילי של 4.1%.

3. המשך ירידות? החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק ממשיכים להילחץ מטה בהובלת מניות הטכנולוגיה. באסיה מניות הטכנולוגיה יורדות. סופטבנק צונחת ב-3%, שיאומי הסינית צונחת בכ-4%, טנסנט יורדת ב-1.5%. המדד המרכזי בבורסה בדרום קוריאה מוביל את הירידות בצל המתיחות עם צפון קוריאה. הניקיי היפני מאבד 0.8%, שנחאי צונחת ב-1.5%, הבורסה בהונג קונג יורדת ב-1.8%.

צרו איתנו קשר *5988