טוויטר סוערת: "שטינקער" או חרד לבריאות הציבור?

בחברה החרדית כועסים על העיתונאי ישראל פריי, שדיווח בטוויטר על ההתקהלויות בחסידות בעלזא • וגם: יונתן סודמי, מנהל פרויקט הסיבים של פרטנר, עוזב במפתיע • השיחה

הציוץ של ריינר / צילום: צילום מסך
הציוץ של ריינר / צילום: צילום מסך

סערה פרצה בטוויטר בנוגע למקור שדיווח על ההתקהלויות בחסידות בעלזא. "הסוד הכי גלוי במזרח התיכון הוא מה שקורה בבעלזא. תפילות ואירועים כאילו אין קורונה. רק שתבינו, בהתקהלות ממוצעת במרכז החסידות בירושלים יש יותר אנשים מכל אירועי מאה שערים יחד. יש להם גם ח"כ, ישראל אייכלר (ההוא שצועק על כולם 'אנטישמים'). באורח פלא המשטרה אפילו לא חושבת לדרוך שם". כך צייץ השבוע העיתונאי ישראל פריי בטוויטר, ציוץ שזכה ללא פחות מ-2,000 לייקים. התגובות מהחברה החרדית לא איחרו לבוא, ואלה, איך לומר בעדינות - פחות התחברו. 

"כשאני עובר אחר הציוצים של ישראל פריי אני אומר לעצמי: מסכנים חבריו שלמדו עמו בכיתה, הוא בוודאי היה השטינקער של הכיתה שהלשין הכל לרבי", צייץ המשפיען החרדי משה ריינר, כוכב טוויטר וטיקטוק.

הציוץ של ריינר / צילום: צילום מסך
 הציוץ של ריינר / צילום: צילום מסך

בשיחה עם "גלובס" הסביר ריינר כי "נראה שפריי מנסה לתפוס זוויות במגזר שלנו ספציפית, ולא במגזר הכללי. הוא חושב שבזה שהוא יהיה יותר ליברל הוא ימצא עצמו במשרת תקשורת בזמן הקרוב".

הוא אומר מה שמבקשים מכולם לעשות ומה שלפי התקנות.
"אבל למה הוא לא מתעד במגזר הכללי? לא חסר - חופי ים, מסיבות ובלפור. הוא בוחר ללכת לחלשים. כן, המגזר החרדי הוא מגזר חלש. הוא יודע שכשחרדי משתנקר על חרדי הוא יקבל הרבה עוקבים. נכון, בגלל שאנחנו חיים בקהילה, נדבקים במהרה. אם הוא יילך למגזר החילוני הוא לא יתקדם, אני יכול להבטיח לך".

ישראל פריי / צילום: צילום מסך
 ישראל פריי / צילום: צילום מסך

גורם בחברה החרדית מסביר: "פריי לא יצא מהמגזר אבל הוא לעומתי. הוא בחר לדווח על בתי כנסת שהיו פתוחים בחג, והוא עשה את זה גם קודם כשיצא נגד הרב קנייבסקי (שהתנגד לבדיקות, אולם בסוף חלה בעצמו בקורונה, ש.ד). אף אחד לא מעז להגיד זאת בפומבי. פריי מבטא הרבה דברים שאחרים במגזר חושבים לעצמם בשקט. אצלו אין פילטר, ולכן הוא זוכה לביקורת. עולים צילומים של ציוצים שלו בקבוצות דיון בווטסאפ ותוהים שם מה לעשות, כמו אולי להוציא את הילדים שלו מבית הספר. לדעתי מה שמציק זה העובדה שהוא מגיע ממש מבפנים; במקור הוא מחסידות גור. לי ברור שמה שהוא אומר זה מה שצריך לעשות. אני מניח שהוא מקבל תמונות מאנשים שפתיחת בתי הכנסת מציקה להם. הם מפחדים להגיד, אבל מעבירים את התמונות אליו". פריי סירב להגיב לדברים. 

מצנח הזהב

יונתן סודמי, מנהל פרויקט הסיבים של פרטנר, עוזב במפתיע. סודמי (44) צבר מוניטין רב ערך בתחום הסיבים ולפני פרטנר עבד ב-IBC ולפני כן בבזק. בתום 4 שנים החליט לפרוש מבלי לנמק מדוע. עם זאת, יש לנו תחושה שסודמי עדיין לא אמר את המילה האחרונה בעולם הסיבים האופטיים בישראל.

גד פרץ

 

יונתן סודמי. הוא עוד ישוב / צילום: תמונה פרטית
 יונתן סודמי. הוא עוד ישוב / צילום: תמונה פרטית

מיטל שבח מצטרפת לחברת יוניברסל מיוזיק ישראל שבניהולו של יורם מוקדי. שבח (32) תכהן כמנהלת איתור ופיתוח אמנים. בעבר עבדה שבח בחברת המוזיקה בסטרמינג Deezer , ובשנים האחרונות היא שימשה בין היתר גם כשדרנית ועורכת מוזיקלית בגלגל"צ וברדיו תל אביב .

-----

רחלי משה מונתה למנכ"לית המועצה האזורית מטה יהודה. משה (31) הצטרפה למועצה לפני כשנה. משה תחליף את יעל אברמן טאובין, שביקשה לפרוש אחרי החגים כדי "למקד את עשייתי בפיתוח מנהיגות וניהול תכניות חברתיות - חינוכיות ברמה הארצית". 

חגיגת זום זום

את אירוע הלקוחות שלה בחרה חברת שיחות הווידאו הכה פופלרית בימים אלה - זום - לציין באירוע מרשים במיוחד, שיתרחש כולו, איך לא, בזום. לאחר שהעשירה את קופת מנכ"לה אריק יואן בכמה מיליארדי דולרים, תערוך החברה ב-14 וב-15 באוקטובר אירוע חגיגי ורב משתתפים במיוחד, בשם: זומטופיה. נכון לעכשיו במפגש אמורים להשתתף כ-50 אלף איש ואישה, שיוזמנו לקחת חלק ביותר מ-80 הרצאות, הדגמות והופעות. גם אם לא במינגלינג, באורחי הכבוד של הכנס אפשר יהיה לפגוש את היזם ואיש העסקים שמאחורי תוכנית הטלוויזיה הכרישים (וגם סופר רב נכסים) מארק קיובן; המייסדת-שותפה של "הפינגטון פוסט" אריאנה הפינגטון; מייסד ומנכ״ל אנבידיה ג׳נסן הואנג; כדורסלן ה-NBA אנדרה איגודלה; גורו האיפור בובי בראון; השחקנית-זמרת-רקדנית ג'וליאן האף; הבימאית והתסריטאית אווה דוברני; ועוד. 

חדשות טובות

משרד עו"ד חיות גרינברג שמתמחה בניהול משברים, הבראת חברות וחדלות פרעון, הודיע כי הוא מעניק בימים אלו ייעוץ ראשוני ללא תשלום לעסקים העומדים בפני משבר כתוצאה מהקורונה.

צרו איתנו קשר *5988