מצב החירום המיוחד הוארך בשבוע; גם אשת רה"מ הפרה הנחיות הסגר

משמעות ההארכה הנה סגר כולל על כל המשק הישראלי למעט יציאה לעבודות חיוניות, רכישת מזון או תרופות ולמטרת ספורט אישי • הבוקר מפרסם אתר ויינט שגם אשת ראש הממשלה הפרה את הכללים כאשר הזמינה מעצב שיער פרטי לביתה

שרה נתניהו / צילום: דוברות הכנסת
שרה נתניהו / צילום: דוברות הכנסת

הממשלה אישרה הלילה באמצעות הצבעה טלפונית את הארכת מצב החירום המיוחד עד ל 13 באוקטובר. משמעות ההארכה הנה סגר כולל על כל המשק הישראלי למעט יציאה לעבודות חיוניות, רכישת מזון או תרופות ולמטרת ספורט אישי.

הליכה להפגנות מותרת במרחק של עד קילומטר מן הבית ובמגבלות של 20 איש, עטיית מסיכות ומרחק שני מטר. גם התקהלויות בבתי כנסת אסורה. אף על פי כן, הרשתות החברתיות מלאות בדיווחים על הפרות ומפגשים משפחתיים בניגוד לכללים.

הבוקר מפרסם אתר ויינט שגם אשת ראש הממשלה הפרה את הכללים כאשר הזמינה מעצב שיער פרטי לביתה לצורך צילום סרטון הסברה. זאת לאחר שורת פרסומים על אישי ציבור שהפרו את הנחיות הסגר.

 

View this post on Instagram

שימרו על עצמכם ושימרו על ההנחיות. אוהבת שרה ❤️

A post shared by Sara Netanyahu (@sara.netanyahu) on

אתמול פורסם שראש השב"כ נדב ארגמן אירח את בני משפחתו בחג, וזאת בנוסף לח"כ מיקי לוי שהגיע לבית בנו ונכדיו, והשרה גילה גמליאל ששהתה בחגים בדירה נוספת בטבריה, התפללה בבית כנסת בעיר, נדבקה בקורונה ואף שיקרה בחקירתה האפידמיולוגית.

שרה נתניהו / צילום: אמיל סלמן, הארץ
 שרה נתניהו / צילום: אמיל סלמן, הארץ

מטעמה של שרה נתניהו נמסר: "הגב' שרה נתניהו מקפידה באופן מחמיר על הנחיות משרד הבריאות. בתקופת הסגרים לא יצאה מביתה והיא מנהלת את שגרת עבודתה כפסיכולוגית ילדים בעיקר אמצעות פגישות זום ושיחות טלפון. הגב' נתניהו מקפידה הקפדה יתרה שהיא ובני ביתה יעטו מסיכה, גם בתוך הבית, וכך גם עובדי המעון ונותני השירותים שמגיעים אליו.

"הגב' נתניהו הקפידה על הכללים גם בראש השנה ובסוכות, וביום הכיפורים התפללה ברחוב ליד הבית. כל מי שמבקר במעון ראש הממשלה יעיד שהגב' נתניהו לא רק עוטה מסיכה בעצמה בתוך הבית אלא מבקשת מכולם לעשות זאת, וזהו גם המסר שביקשה להעביר לציבור. לפני חג הסוכות צילמה הגב' נתניהו סרטון הסברה לשירות הציבור בו קראה לכולם לעטות מסיכות.

"מאחר שהגב' נתניהו היא דמות ציבורית משפיעה ומדובר בסרטון הסברה לשירות הציבור, היא הניחה שניתן להשתמש בשירותי ספר, כפי שנהוג בערוצי הטלוויזיה. הגב' נתניהו והספר עטו מסיכה וכפפות בזמן ששהו יחד והיא אף ביקשה מהספר להימנע משיחה מטעמי זהירות".

צרו איתנו קשר *5988