בורסות עולם | סיקור שוטף

התקווה לתמריצים דחפה את וול סטריט לעליות; הביטקוין מעל 13 אלף דולר

הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע החולף הסתכמו ב-787 אלף תביעות, מתחת לתחזיות ל-870 אלף בקשות • יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי על גיבוש התמריצים: "אנחנו כמעט שם" • בורסות אירופה ננעלו בירידות

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות על רקע התקווה לתמריצים ולקראת העימות הלילה בין טראמפ לביידן. הדאו עלה ב-0.6%, מדד S&P 500 עלה ב-0.5% ומדד הנאסד"ק הוסיף 0.2% לערכו.

התשואה על האג"ח האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה מעל ל-0.8% בהמשך לנתוני דרישות האבטלה שהיו טובים מהצפי, ועל רקע התקווה לאישור התמריצים.

רשות המזון והתרופות (FDA) אישרה את רמדסיבר הטיפול של גיליאד לטיפול בקורונה.  תרופה זו של חברת גיליאד, כבר אושרה לשיווק במסלול חירום בחודש מאי (ונמכרת תחת השם המסחרי Veklury). 

21:30

המסחר בוול סטריט עבר לעליות בהובלת מדד דאו ג'ונס שמטפס ב-0.7% לקראת העימות בין טראמפ לביידן הלילה.

מניית גאפ מזנקת ב-10% על רקע תוכנית התייעלות במסגרתה 80% מההכנסות יגיעו מה-e-commerce, והחברה תסגור חנויות של המותג ושל בננה ריפבליק ברחבי צפון אמריקה.

מריוט עולה ב-5.5%, אקספדיה קופצת בכ-9%, דלתא איירליינס מזנקת ב-6.6%. למונייד הישראלית צונחת ב-8.5% בצל המלצה שלילית.

הביטקוין חצה הערב את הרמה של 13 אלף דולר.

מודרנה  סיימה את איסוף המתנדבים לניסוי בחיסון שפיתחה לנגיף הקורונה. מדובר ב-26,650 מתנדבים שקיבלו כבר את המנה השנייה בחיסון, מתוכם כ-7,000 בני 65 ומעלה. החברה צפויה לבקש מה-FDA בדצמבר את האישור לשיווק החיסון לקורונה, בהנחה שתוצאות הניסויים יהיו בהתאם לצפי.

20:20

המסחר בוול סטריט מתנהל סביב רמות הפתיחה, וזאת על רקע הציפייה להסכמות על חבילת התמריצים לכלכלה ולקראת העימות בין טראמפ למועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן הלילה.

הדאו ג'ונס והנאסד"ק נסחרים ללא שינוי, מדד S&P 500 עולה ב-0.3%.

מנייתה של חברת התעופה דלתא קופצת ב-4.7%, ג'נרל אלקטריק מטפסת ב-4.4%, מריוט עולה בשיעור דומה, טסלה עולה ב-2.2% בהמשך לדוחות שפרסמה אמש.

19:34

גולדמן זאקס  הסכים לשלם יותר מ-2.9 מיליארד דולר לרגולטור בארה"ב על מנת ליישב את ההאשמות לפיהם הבנק התעלם מאיתות האזהרה כאשר מיליארדי דולר נבזזו מלקוחה שלו, קרן ממשלתית מלזית שידועה כ-1MDB. "גולדמן זאקס קיבל היום את האחריות על תפקידו בקשירת קשר לשוחד בכירים זרים", כך מסר משרד המשפטים האמריקאי.

18:38

המסחר בבורסות אירופה ננעל ברובו בירידות. הדאקס איבד 0.7% מערכו, הקאק והפוטסי ננעלו ללא שינוי מהותי.

בוול סטריט התמתנו הירידות על רקע דבריה של יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי בנושא חבילת התמריצים. פלוסי אמרה כי הצדדים "כמעט שם" בנוגע לעסקה.

17:47

מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עלו לרמה הגבוהה ביותר מאז 2006, ל-6.54 מיליון בתים בחודש ספטמבר לעומת התחזיות לעלייה של 6.3 מיליון בתים.

16:34

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים קלות של עד 0.3%, וזאת בהמשך לנתוני דרישות האבטלה השבועיות שהיו נמוכים מהצפוי, ולקראת העימות שייערך הלילה בין הנשיא טראמפ למועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן. ברקע: נמשכות השיחות בין יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי לשר האוצר סטיבן מנוצ'ין לגבי אישור חבילת התמריצים הנוספת לכלכלה האמריקאית. 

טסלה  עולה ב-3.8% בפתיחה לאחר הדוחות הטובים שפרסמה אמש. קוקה קולה מטפסת ב-1.8% לאחר שפרסמה היום לפני המסחר את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה. קוקה קולה רשמה ירידה של 9% בהכנסות ברבעון השלישי לעומת המקביל אשתקד ל-8.65 מיליארד דולר. הרווח הנקי של קוקה קולה ירד בכ-30% ל-1.74 מיליארד דולר, אך החברה עקפה את תחזית הרווח למניה.

חברת התעופה סאות'ווסט איירליינס  רשמה את ההפסד הגדול בתולדותיה ברבעון השלישי בגובה של 1.2 מיליארד דולר. 

AT&T הוסיפה 645 אלף מנויים סלולריים ברבעון השלישי, לאחר שאיבדה 150 אלף ברבעון המקביל. מתחילת השנה צנחה מניית החברה 30%.

חברת אינטל  תדווח הלילה על תוצאות הרבעון לאחר נעילת המסחר.

15:31

הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע החולף ירדו ב-55 אלף לעומת השבוע הקודם, והסתכמו ב-787 אלף תביעות, מתחת לתחזיות ל-870 אלף בקשות. מדובר בנתון הנמוך ביותר מאז הימים הראשונים של התפרצות הקורונה.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים נסחרים בירידות קלות של עד 0.25%.

14:20

מגמה מעורבת בבורסות אירופה כעת. החוזים על מדדי בורסות ארה"ב נסחרים בירידות של כ-0.2%.

מניית טסלה  מזנקת בכ-5% במסחר המוקדם, לאחר שהחברה פרסמה אתמול דוחות חזקים לאחר סיום המסחר. 

חוזה חדש לגילת   בארה"ב: החברה דיווחה על זכייה בחוזה של 20 מיליון דולר לתקופה של שלוש שנים עם ספקית תקשורת סלולרית גדולה (Tier-1) ששמה לא נמסר. מדובר בחידוש והרחבה של חוזה קיים, לאספקת שירותי ניהול ותמסורת סלולרית, וכעת גילת תהיה הספקית היחידה של הלקוחה בתחומי ה-LTE Backhauling והתאוששות מאסון (Disaster recovery). לפי הודעתה של גילת, הטכנולוגיה של החברה מבטיחה את חוויית המשתמש ואת המעבר החלק לדור החמישי בסלולר (5G).

12:10

חברת צ'ק פוינט  עקפה את תחזיות האנליסטים בדוחות הרבעון השלישי  שפורסמו היום. החברה עצמה לא מסרה תחזיות לרבעון זה, על רקע אי הוודאות הנמשכת בשל משבר הקורונה העולמי. עם זאת, בעוד שהאנליסטים ציפו מהחברה להציג הכנסות של כ-504 מיליון דולר ורווח נקי (Non-GAAP) בסך 1.53 דולר למניה, צ'ק פוינט סיכמה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 509 מיליון דולר ורווח נקי של 1.64 דולר למניה.

10:45

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה שלילית. מדדי המניות המובילים נסוגים ב-0.8%-1.4%. 

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות של 0.6%-0.8%.

צ'ק פוינט  תפרסם תוצאות היום בשעות הצהריים. קונצנזוס האנליסטים הוא להכנסות של כ-505 מיליון דולר, גידול של 2.7% ביחס לרבעון המקביל בשנת 2019, ולרווח נקי של 1.53 דולר למניה לעומת 1.44 דולר ברבעון המקביל.

אינטל  תפרסם את דוחות הרבעון השלישי לאחר סיום המסחר בוול סטריט והאנליסטים מעריכים שהחברה תציג הכנסות של כ-18.2 מיליארד דולר ורווח של 1.1 דולר למניה.

טסלה דיווחה אמש לאחר סיום המסחר כי הכנסותיה ברבעון האחרון הסתכמו ב-8.77 מיליארד דולר, ובשורה התחתונה הציגה החברה רווח מתואם של 76 סנט למניה. האנליסטים המסקרים את החברה ציפו להכנסות של כ-8.3 מיליארד דולר ברבעון האחרון, ורווח של 56 סנט למניה. מניית טסלה רשמה בתגובה עלייה של 3.2% במסחר המאוחר.

08:05

מגמה שלילית נרשמת היום בבורסות אסיה, לאחר ירידות קלות בוול סטריט אתמול. זאת, על רקע אכזבת הסוחרים מחוסר היכולת של הבית הלבן וראשי המפלגה הדמוקרטית להגיע להבנות בנוגע לחבילת תמריצים נוספת למשק האמריקאי. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות כעת ירידות של 0.6%-0.8%. 

כלכלני קרן המטבע הבינלאומי עדכנו למטה את תחזית הצמיחה שלהם לאיזור מזרח אסיה וכעת הם מעריכים שכלכלות האיזור יתכווצו השנה ב-2.2%. 

בינתיים נמשכות הבעיות בחזית פיתוח החיסון לקורונה. אתמול נודע כי אחד המתנדבים שהשתתף בניסוי של חברת אסטרה-זנקה לפיתוח חיסון לקורונה, מת. מדובר במשתתף בניסוי שנערך בסאו פאולו, ברזיל. 

עם זאת, מספר החברות שעשויות לפרסם עד סוף השנה תוצאות  יעילות מניסוי שלב III בחיסון לקורונה ולקבל בחודשים הקרובים אישור שיווק בחירום לחיסונים שלהן (במידה והניסויים יצליחו), עומד לעלות שוב משתיים לארבע. ראש התוכנית להאצת תהליך פיתוח החיסונים של הממשל האמריקאי, מסר כי החברות אסטרהזנקה ו ג'ונסון אנד ג'ונסון , אשר הניסויים שלהן הופסקו בגלל חששות לגבי בטיחות, עשויות לקבל אישור לחדש את הניסויים הללו כבר בשבוע הבא. 

בזירת המסחר בסחורות רושם הנפט מסוג WTI ירידה של 0.6% למחיר של 39.77 דולר לחבית לאחר ירידה חדה של כ-4% אתמול. הזהב נחלש בכ-0.7% לרמה של 1,916 דולר לאונקיה. 

בתחום המאקרו, בארה"ב יתפרסמו ב-15:30 נתוני התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע האחרון (צפי לכ-865 אלף) ולאחר מכן נתון מכירות בתים מיד שנייה (צפי לכ-620 אלף בשנה האחרונה). 

צרו איתנו קשר *5988