סמל לליכוד ה"ישן": בני בגין מצטרף ל"התקווה החדשה" של גדעון סער

בני בגין, לשעבר חבר הליכוד ובנו של ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל, יוצב במקום גבוה ב"תקווה החדשה", ככל הנראה בחמישייה הראשונה, לא מעט בשל היותו סמל לליכוד הישן והאידאולוגי

בני בגין מצטרף ל"התקווה החדשה" של גדעון סער / צילום: התקווה החדשה
בני בגין מצטרף ל"התקווה החדשה" של גדעון סער / צילום: התקווה החדשה

השר לשעבר בני בגין והבן של מייסד המפלגה ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין ז"ל, מצטרף לרשימת תקווה חדשה בראשות גדעון סער. הוא יוצב במקום גבוה ברשימה, ככל הנראה בחמישייה הראשונה, לא מעט בשל היותו סמל לליכוד הישן והאידאולוגי, זה שלפי סער וחבריו נתניהו זנח בשל נסיבותיו האישיות.

בגין נחשב אחד מהפוליטיקאים ההגונים והמוסריים ביותר שהיו בכנסת, וכך למשל לאורך זמן סירב לקבל רכב שרד ונסע באוטובוס מביתו בשכונת יפה נוף בירושלים לכנסת. במישור האידאולוגי הוא בעל עמדות ימין מובהקות והתנגדות למדינה פלסטינית ובד בבד ליברל מלא. נתניהו שיריין אותו ברשימת הליכוד בבחירות 2015 , אך באותה קדנציה בגין דרש הכנסה של סעיף שוויון בחוק הלאום וסורב. על רקע זה פרש מהמפלגה. השפעתו עשויה להיות רבה בקרב הקהלים הוותיקים של הליכוד, לרבות אלה שבפריפריה ובשכונות, אף שאינו כריזמטי כאביו.

בגין מסר היום: "בשנים האחרונות ובייחוד בשנה האחרונה, אנחנו עדים לתופעה מוזרה ומסוכנת. דווקא מן הממשלה יוצאות התקפות חריפות, גסות, נגד מוסדות השלטון המרכזיים במדינת ישראל, המוסדות הממלכתיים שלנו. את התופעה הזו צריך להפסיק. הדרך להפסיק אותה היא באמצעות החלפת הממשלה. לכן, שמחתי כאשר חברי גדעון, החליט לצאת לצעד הנועז הזה ולהקים מסגרת פוליטית חדשה כדי להביא להחלפת השלטון. יש לנו הזדמנות לעשות זאת בבחירות הקרובות ועל כל אחד מוטלת החובה להשתתף במאמץ הזה ולהביא לחילופי ממשל בישראל".

סער אמר: "הקמתי את תקווה חדשה על מנת להביא להחלפת השלטון, להבטיח עתיד טוב יותר לאזרחי המדינה, להחזיר את היציבות ולשמור על הערכים היסודיים שעליהם קמה מדינת ישראל. את בני בגין אין צורך להציג. השר לשעבר בגין יהיה תוספת חשובה ביותר במערכה על עתיד המדינה. חשוב שישראל תוכל להנות מניסיונו העשיר, מתבונתו, שיקול דעתו ומהערכים שהוא מייצג".

צרו איתנו קשר *5988