איום העיצומים הוסר, הרפורמה מתקרבת: בדרך להסכם בין המדינה לעובדי נמל אשדוד

לאחר שנים של דיונים, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי ונציגי הוועדים בנמל אשדוד הגיעו להבנות מול נציגו של הממונה על השכר, נציגי משרד התחבורה והנהלת הנמל • נמל אשדוד: הצעת מתווה ההסכם עדיין לא אושרה

ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות / צילום: דוברות ההסתדרות
ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות / צילום: דוברות ההסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי ונציגי הוועדים בנמל אשדוד הגיעו להבנות מול נציגו של הממונה על השכר, נציגי משרד התחבורה והנהלת הנמל. זאת, לאחר שנים של דיונים בין הצדדים.

לפי הודעת ההסתדרות, "ההבנות שסוכמו יאפשרו לחתום את הסכם הרפורמה בנמל אשדוד ובכך להשלים את המהלך ההיסטורי לשינוי מבני כולל בנמלי הים של ישראל".

סוכם כי הצדדים ישובו וייפגשו במהלך השבוע, בליווי הצוותים המשפטיים והמקצועיים, על מנת לעגן את ההבנות שהושגו בהסכם קיבוצי.

עוד מסרו בהסתדרות כי הפרטים לגבי תוכן ההבנות וההסכם המתגבש יפורסמו בימים הקרובים.

יו"ר ההסתדרות ציין כי "בהידברות, בשיח מכבד וללא שביתה, הצלחנו להביא לקו הגמר רפורמה חשובה, מורכבת ומשמעותית ביותר למשק. זהו רגע היסטורי ואני רוצה להודות לכל השותפות והשותפים להבנות, ובראשם לשרת התחבורה מירי רגב שנרתמה כדי לקדם את הנושא".

מנמל אשדוד נמסר כי "הצעת המתווה להסכם שנידונה בימים האחרונים עם ההסתדרות, עדיין לא הוצגה בדירקטוריון נמל אשדוד ולא נלמדו משמעויותיה הכלכליים, ומכאן שלא אושרה".

צרו איתנו קשר *5988