חשד: מכרו באיביי בקבוקים ריקים של חיסון לקורונה

שני חשודים עוכבו לחקירה בחשד למעורבות לכאורה בביצוע עבירות של טיפול רשלני בתרופות ובחומר רעיל • לפי החשד, אחד המעורבים היה בעל גישה לבקבוקוני חיסון ריקים במסגרת עבודתו, והחליט להציע אותם למכירה באינטרנט

חיסון לקורונה של פייזר / צילום: Reuters
חיסון לקורונה של פייזר / צילום: Reuters

מבצע החיסונים בישראל מתרחב, ואיתו גם צצות בשטח תופעות המעוררות את דאגתן של הרשויות. ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 החלה הבוקר (ד') חקירה גלויה, בעקבות דיווח שהתקבל על-ידי אגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות ועניינו חשד למכירת בקבוקי חיסון לקורונה משומשים של חברת פייזר לחו"ל.

במהלך היום עוכבו לחקירה שני חשודים (45, 19), תושבי המרכז בחשד למעורבות לכאורה בביצוע עבירות של טיפול רשלני בתרופות ובחומר רעיל, עבירות נגד פקודת הרוקחות וגניבה ממעביד.

על-פי החשד, אחד המעורבים היה בעל גישה לבקבוקוני חיסון ריקים במסגרת עבודתו. בסיום יום עבודה החליט לקחת לביתו בקבוקים ריקים ולהציע אותם למכירה באמצעות האינטרנט.

לצורך כך, נעזר בקרוב משפחה שיסייע לו בהליך, כאשר בקבוק ריק אחד נמכר בסכום של 100 דולר. עד עתה ידוע על 9 בקבוקים ריקים שנמכרו לרוכשים שונים בחו"ל (7 בארצות הברית, אחד באיטליה ואחד בצרפת). במהלך חיפוש בבית החשוד אותרו עשרות בקבוקים ריקים נוספים.

חיפוש באתר הקניות המקוון "איביי" מעלה כי עדיין ניתן לרכוש בקבוקוני חיסון קורונה של פייזר מישראל. כך למשל, מוצע באיביי גרמניה בקבוקון של חיסוני פייזר ב-200 דולר ליחידה, ובהנחה לרוכשים כמות (למשל, 15% ברכישת ארבעה בקבוקונים ומעלה). הבקבוקונים המוצעים למכירה הם ריקים, וכך גם מוצגים באתר הקניות.

צרו איתנו קשר *5988