יעקוף את שלמה אליהו? דירקטוריון מגדל רוצה למנות יו"ר זמני לחברת הביטוח

את המהלך למינוי יו"ר לחצי שנה מבין חברי הדירקטוריון מוביל חיים רמון, המכהן כדירקטור הן בחברה האם מגדל אחזקות והן בחברת הביטוח • זאת בתגובה לכוונה של אליהו למנות ליו"ר מגדל ביטוח את יפתח רון-טל

חיים רמון / צילום: אביב חופי
חיים רמון / צילום: אביב חופי

דירקטוריון מגדל ביטוח יתכנס השבוע על מנת למנות יו"ר זמני לחברת הביטוח, בצעד המהווה הצהרת עצמאות אל מול בעל השליטה בחברה, שלמה אליהו. בימים האחרונים נודע כי אליהו, המשמש כיו"ר חברת האם של מגדל ביטוח, מגדל אחזקות, מתכוון למנות לתפקיד יו"ר חברת הביטוח את האלוף במיל' יפתח רון-טל, המכהן נכון להיום כיו"ר חברת החשמל.

את המהלך למינויו של יו"ר זמני מוביל השר לשעבר חיים רמון, אשר מכהן כדירקטור בשתי החברות - מגדל אחזקות ומגדל ביטוח. יחד עמו מכהנים בשני הדירקטוריונים ארבעה דירקטורים נוספים - גבי פקר, כרמי גילון, עוזי מוסקוביץ' אריה מינטקביץ', כאשר דירקטוריון חברת האם הוא זה שקובע מי ישב בדירקטוריון חברת הביטוח. עם זאת, את יו"ר הדירקטוריון קובעים חברי דירקטוריון חברת הביטוח, והם אינם רוצים לאפשר לאליהו לקבל את ההחלטה מי יעמוד בראשם.

מדובר בצעד נוסף במאבק על זהות יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח, המהווה למעשה מאבק לגבי השליטה של אליהו בחברה. זאת כאשר הסאגה סביב סיום כהונתו הקצרה של מוטי רוזן כיו"ר הדירקטוריון טרם הסתיימה והצדדים עדיין לא הגיעו לסיכום לגבי גובה הפיצוי הסופי אותו יקבל רוזן (הפיצוי בגין סוגיית אי-התחרות עדיין לא סוכם).

רוזן הודח לאחרונה מתפקידו כיו"ר החברה הבת המרכזית מגדל חברה לביטוח, והוא ממשיך עדיין לכהן כדירקטור רגיל בחברה הבת, וכמנכ"ל החברה האם מגדל אחזקות. על פי הסכם הפשרה, הפיצוי על 2020 וההודעה המוקדמת, שניהם בהיקף של כ-3.5 מיליון שקל, ישולמו לרוזן, ויתר הסכום שבמחלוקת, כ-2.5 מיליון שקל, יהיה במוקד הליך גישור בין הצדדים .

עימות זה נולד בשל כך שהדירקטוריון של מגדל ביטוח בחר לתת גיבוי למנכ"ל מגדל ביטוח, רן עוז, שהבהיר כי לא יוכל להמשיך ולעבוד עם רוזן, שהחל לכהן כיו"ר מגדל ביטוח ב-3 בינואר השנה, כשאת תפקידו כמנכ"ל מגדל אחזקות החל כחודש לאחר מכן.

רוזן נכנס לתפקידו כיו"ר מגדל ביטוח וכמנכ"ל מגדל אחזקות במקומו של ניר גלעד, שבעצמו הוזז מתפקידו בתום עימות חריף עם דירקטוריון מגדל אחזקות, שנמשך במרבית 2020. מאז שרוזן נכנס לתפקידו התגלע סכסוך חריף בינו ובין המנכ"ל עוז, שהגיע למצב שבו השניים לא יכלו לעבוד זה עם זה. הדירקטוריון ובעל השליטה ניסו להביא לפשרה בין השניים, אך ללא הצלחה, ובסופו של יום הדירקטוריון נתן גיבוי למנכ"ל . לאחרונה הבהיר עוז כי לתפיסתו הוא צריך לכהן לא רק כמנכ"ל מגדל ביטוח אלא גם כמנכ"ל מגדל אחזקות.

צרו איתנו קשר *5988