שיתוף פעולה בשווי 36 מ' אירו: התעשייה האווירית תפעל עם חברת ESG הגרמנית

במסגרת ההסכם, תספק חטיבת אלתא של התעשייה האווירית את מערכות המכ"ם הראשונות לצבא גרמניה בתחילת 2022 • החברה תקיים קורסי הכשרה ואימונים שמטרתם שיתוף נהלי עבודה לטובת השבחת ידע הלוחמים בשטח

צילום: תעשיה אוירית
צילום: תעשיה אוירית

התעשייה האווירית תשתף פעולה עם חברת ESG הגרמנית בחוזה לייצור ולאספקת 69 מערכות מכ"ם טקטי לכוחות היבשה של צבא גרמניה, שווי העסקה כ-36 מיליון אירו.
במסגרת ההסכם, תספק חטיבת אלתא של התעשייה האווירית את מערכות המכ"ם הראשונות לצבא גרמניה בתחילת 2022. החברה תקיים קורסי הכשרה ואימונים שמטרתם שיתוף נהלי עבודה לטובת השבחת ידע הלוחמים בשטח.

מערכות המכ"ם הטקטי משפרות את יכולות האיסוף הטקטיות בשדה הקרב וזאת הודות למעקב רציף, ליכולת זיהוי מטרות מידי ואוטומטי ותצפית על שטח גדול בעלת יכולת דיוק גבוהה לזיהוי ולאיתור מטרות בשטח. יכולות אלה מספקות לכוחות היבשה רובד נוסף של מודעות בשטח שלא עמד לרשותן עד כה. המכ"מים הטקטיים היבשתיים, המצוידים בחיישני גילוי תנועה, מבצעים מעקב ומספקים יכולות להרכשת מטרות לתמיכה במשימות קרקעיות. מערכת המכ"ם החדשה - BARÜ (מערכת מודיעין וניטור שטח מבוססת קרקע) מיועדת להחליף את המערכות הישנות PARA (מכ"ם מודיעין לטנקים), ABRA (מכ"ם תצפית לארטילריה), LEGAR 1 (מכ"ם מודיעין קל לשדה הקרב) ו-Bor-A 550 (מכם קרקעי) בצבא גרמניה.

BARÜ תספק תמונת מודיעין מלאה בכל מצבי מזג האוויר, ביום ובלילה, ותכסה שטחים נרחבים לגילוי מטרות. שילוב המערכת יאפשר תמיכה טקטית לכוחות הלוחמים (STF) לצד יכולות מעקב אחרי מטרות של כוחות אויב.

מנהל מפעל היבשה בחטיבת אלתא של התעשייה האווירית צביקה ירום, אמר: "המערכת הטקטית החדשה שפיתחנו לכוחות יבשה נותנת מענה לפער מבצעי קיים ומשמשת את החייל בשטח לגילוי, סיווג ולזיהוי איומים. על בסיס הקשרים ההדוקים שלנו עם לקוחותינו, ביססנו יכולת להבין לעומק את הצרכים המבצעיים, לפתח מערכות חדשניות תומכות לחימה עבור כוחות היבשה ולקבל משוב ומומחיות קרב בזמן אמת. אנו גאים לשתף פעולה עם ESG ולספק את הפתרונות המתקדמים שלנו לכוחות היבשה של גרמניה".

צרו איתנו קשר *5988