הוגשה בקשה להסדר נושים מתוקן עבור רשת ילדותי

עפ"י ההסדר המתוקן, קבוצת יהודאי תשלם 2.1 מיליון שקל כנגד הקצאת 100% ממניות בעלת השליטה ברשת

יממה לאחר שהשופטת ורדה אלשיך לא אישרה את הסדר הנושים של רשת בגדי הילדים ילדותי, הוגשה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה לאישור הסדר נושים מתוקן.

בעקבות החלטת אלשיך הסכים המשקיע, קבוצת יהודאי, לשלם סך של 2.1 מיליון שקל כנגד הקצאת 100% ממניות בעלת השליטה בילדותי, אתי צאיג.

שינוי נוסף הוא בכך שבעלי השליטה מוותרים על כל אחזקה בילדותי - זאת בניגוד להצעת הסדר הנושים הראשונה, לפיה יישארו 27.5% ממניות ילדותי בידי בעלי השליטה.

לבקשה צורפה תוכנית הפעלה עסקית של ילדותי למשך 5 השנים הקרובות, לפיה בשלב הראשון - דהיינו בקיץ 2010 - יוזרם סך של כמיליון שקל לפעילות השוטפת ולתפעול של כ-6-9 חנויות.

בשלב השני - דהיינו מחורף 2010 - באמצעות מימון מקדים תעביר ילדותי חלק מהייצור לפסים יעילים יותר במטרה לשפר את הרווח הגולמי, וכמו כן ייפתחו סניפים חדשים בקונספט חדשני. התוכנית מבוססת על פתיחת 1-2 חנויות בשנה - גידול ריאלי וסביר.

מתוכנית ההפעלה עולה כי מחזור הרשת ב-5 השנים הנאמד ב-80 מיליון שקל, והרווח ב-5.2 מיליון שקל. סך כל התשלומים לקופת הסדר הנושים במהלך התקופה של 5 השנים מסתכם בכ-4.6 מיליון שקל.

המשקיע נתן את התחייבותו להמשיך להעסיק את העובדים הקיימים בחברה (כ-19 עובדים בחנויות) ולגייס מחדש עוד לפחות 12 עובדים שפוטרו ו/או הוצאו לחופשה ללא תשלום במהלך הקפאת ההליכים.

כמו כן, נחתם הסכם עבודה עם בעלי השליטה, לפיו אודי צאיג ישמש כמנהל התפעול תמורת משכורת חודשית של 7,500 שקל ברוטו, ואתי צאיג תפעל כמעצבת ראשית תמורת משכורת זהה.

לדברי ילדותי, מדובר בהצעת הסדר נושים טובה יותר מהאלטרנטיבה של פירוק, והיא אף מביאה לשיקום הרשת ולהמשך תפקודה. (פש"ר 1997/09).

צרו איתנו קשר *5988