עוד 9 בנקים נסגרו הלילה בארה"ב - העלות: 2.5 מיליארד דולר

עלה מספר הבנקים שנסגרו השנה בארה"ב ל-115 ■ 9 הבנקים ניהלו נכסים בהיקף של 19.4 מיליארד דולר ופיקדונות בהיקף של 15.4 מיליארד דולר ■ כל תשעת הבנקים בבעלות קבוצת FBOP מאילינוי

הספירה נמשכת: תשעה בנקים נוספים נסגרו הלילה על ידי הרשויות בארה"ב. בכך עלה מספר הבנקים שנסגרו השנה בארה"ב ל-115, השנה הראשונה מאז 1992 שבה קרסו למעלה מ-100 בנקים במהלך שנה בודדת.

9 הבנקים ניהלו נכסים בהיקף מצרפי של 19.4 מיליארד דולר ופיקדונות בהיקף של 15.4 מיליארד דולר. ה-FDIC הודיע כי כל הפיקדונות יועברו ליו.אס בנק אוף מיניאפוליס.

כל תשעת הבנקים בבעלות קבוצת FBOP מאילינוי והם: Bank USA בפניקס; הבנק הלאומי של קליפורניה בלוס אנג'לס, הבנק הלאומי של סן דייגו בסן דייגו, הבנק הלאומי של פסיפיק בסן פרנסיסקו: הבנק הלאומי של פארק בשיקאו; Community Bank of Lemont בלימונט, הבנק של נורת'ון יוסטון ביוסטון; Madisonville State Bank במאדיסונויל ו- Citizens National Bank בטקסס.

העלות ל-FDIC לביטוח הנכסים והפיקדונות של הבנקים מוערכת בכ-2.5 מיליארד דולר.

כשלי הבנקים עלו לתאגיד ביטוח הפקדונות הפדראלי עד עתה כ-25 מיליארד דולר, וה-FDIC צופה כי ההפסד המצטבר מביטוח הפיקדונות בנקים שיקרסו יגיע ל-100 מיליארד דולר עד 2013.

יו"ר FDIC, שילה בייר, אמרה בתחילת החודש כי לקריסות יש אפקט דומינו ושתעשיית הבנקאות תמשיך לסבול, אפילו בזמן שהכלכלה מפגינה סימנים מעודדים של ריפוי.

צרו איתנו קשר *5988