מיכאל גולן: הפגישות במירס משעממות, עשיתי את זה רק בשביל דרהי

(עדכון) - ‎בדיון בצו מניעה שביקשה מירס נגד גולן ואורן מוסט אישר מוסט כי במהלך התקשרותו עם מירס הועברו אליו נתונים סודיים שלה ■ השופט למירס: שקלו שוב את הבקשה לצו מניעה

"לאור העובדה שכל הנתונים נמצאים כבר אצל הקבוצה הצרפתית גזבייה ניאל, שאינה צד לדיון, ומכיוון שהם לא יוכלו לפעול בלי אורן מוסט ומיכאל גולן, תשקלו אם אתם עומדים על הבקשה לצו מניעה" - כך אמר היום (ב') סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט יהודה זפט, לנציגי חברת מירס תקשורת, במסגרת הדיון בבקשה לצו מניעה שהגישו נגד השתתפותם של גולן ומוסט במכרז לבחירת מפעיל סלולרי בישראל, במסגרת קבוצת ניאל.

עם זאת, השופט עדיין לא גיבש החלטה סופית בנוגע לבקשה, וזו צפויה להינתן בימים הקרובים.

במהלך הדיון בבקשת מירס העידו בפני השופט מנכ"ל החברה, אברשה בורשטיין, והסמנכ"ל, גיא ידלין. מהעבר השני עלו לדוכן העדים גולן ומוסט, שדחו את טענות מירס.

כזכור, מירס טוענת כי קבוצת גזבייה ניאל, שבה משתתפים גולן ומוסט, אינה יכולה להתמודד במכרז למפעיל סלולרי נוסף ללא הישענות על חומר ומידע סודי שצברו השניים במסגרת הקשר שלהם עם מירס, ולכן הם מנועים מלהשתתף בו.

בבקשה לצו מניעה תיארה מירס את המעורבות של גולן ומוסט במכרז וטענה כי המידע שנחשפו אליו הוא סודי ויסייע להם בהכנת המענה למכרז, שייסגר בתחילת פברואר.

בעדותו אישר מוסט, מי שהיה המשנה לנשיא ולמנכ"ל סלקום, כי במסגרת ההתקשרות שלו עם מירס הועברו אליו נתונים סודיים שלה, גם לגבי התוכנית האסטרטגית העתידית של החברה, הכוללת אפשרות של זכייה במכרז הסלולר, המכונה "פרויקט גרין".

מוסט אמר כי המטרה של מירס כבר שנים היא לשדרג את התשתית שלה כדי להגיע לטכנולוגיה העדכנית הקיימת בעולם, וציין כי רצועות התדרים במכרז הסלולר הן מסוג ה-umts העדכנית.

במהלך עדותו של מוסט נחשפה הודעת דואר אלקטרוני ששלח למנכ"ל מירס באוגוסט אשתקד, שבה כתב: "אנחנו נקרע להם את התחת ביג טיים".

מוסט הסביר בהקשר זה: "התכוונתי לחברת סלקום שאותה הקמתי, ממנה באתי, ולכבוד הוא לי להתמודד איתה במכרז".

גם גולן, העומד בראש קבוצת ניאל המבקשת להתמודד מול מירס במכרז, העיד היום ונחקר על-ידי בא-כוחה של מירס, עו"ד ד"ר יואב אסטרכייר.

גולן אישר כי הוא השתתף בכל הפגישות שבהן השתתף הבעלים של מירס, איש העסקים פטריק דרהי, אך לדבריו "דרהי לא שלח לי את כל החומר אלא שני מיילים בלבד, וחוץ מזה לא לקחתי מעולם שום חומר ממירס".

עו"ד אסטרכייר: "נכחת בישיבות של מירס במשך עשרות שעות ושמעת איזו חברת ייעוץ לקחו וגם שלקחו את גיאוקרטוגרפיה לעשות סקרי שוק".

גולן: "לא שמעתי על כך. נכחתי בפגישות, אבל לא קיבלתי על זה כסף, וזה היה משעמם מאוד. עשיתי את זה רק בשביל דרהי, אם הייתי יכול הייתי מעדיף לא להגיע בכלל לפגישות".

קודם לעדויותיהם של מוסט וגולן, נחקרו מנכ"ל מירס, אברהם בורשטיין, והמשנה למנכ"ל, גיא ידלין, בנוגע להחלטתם להפסיק את העבודה עם מוסט ולנסות ולמנוע ממנו ומגולן להתמודד במכרז.

במענה לשאלות בא-כוחם של מוסט וגולן, עו"ד איל רוזובסקי, העיד בורשטיין כי הוא אמר למוסט שיישא בתוצאות של מעשיו, ואישר כי הדברים נאמרו אחרי שכבר היתה ידיעה ב"גלובס" על כך שמוסט הולך למכרז, אך הכחיש כי ראה את הכתבה.

בורשטיין ציין כי "גולן מעולם לא היה עובד של מירס אבל היה ידיד אישי של מר דרהי, ולכן נחשף לחומר הסודי שלנו. מוסט היה אדם שעבד בחברה, והיתה לו נגישות לאנשים ולחומרים סודיים".

עו"ד רוזובסקי: "אין בחומר שצרפתם לבקשה שום דבר סודי מלבד החולשות של מירס, שעדיין לא נמצאת בשוק הסלולר. בחומר שכן הצגתם כתוב שמירס היא חברה מבוססת שמכירה היטב את השוק, זה חומר סודי שצריך למנוע ממוסט להתמודד במכרז?"

בורשטיין: "הוא סודי בתפיסה של איך מירס רואה את עצמה. אין משמעות למחיר במכרז בהחלטה על הזוכה הסופי. מה שיותר חשוב הוא שלב ההיתכנות של תנאי הסף, שבהן נדרש להציג תוכנית עסקית מסודרת".

עו"ד רוזובסקי: "עשיתם מצג-שווא כלפי מוסט, שלחתם למוסט הסכם שבו נאמר שאסור לו להתחרות במירס, ואחר-כך ירדתם מזה כי לא היה הסכם כזה, וזו היתה רק טיוטה מהמחשב".

בורשטיין: "לא הייתי מעורב בזה. בכל מקרה, כל הנתונים הסודיים שלנו כבר מצויים אצל קבוצת ניאל".

עו"ד רוזובסקי: "אז צו שימנע את השתתפות מוסט וגולן כבר לא ייתן לך כלום. הקבוצה הצרפתית (ניאל. ח.מ.) כבר קיבלה את החומר, למה לא צירפת אותה כצד פה?"

בורשטיין: "כי אני לא מכיר אותה ורוצה למנוע את ההשתתפות של מוסט וגולן".

גם גיא ידלין, המשנה למנכ"ל מירס, נחקר על-ידי עו"ד רוזובסקי בנוגע לתצהיר שהגיש לבית המשפט במסגרת בקשת מירס לצו מניעה. ידלין העיד הוא כתב למוסט שאסור לו להתחרות במירס.

"אני אוהב את מוסט ומפרגן לו על ההזדמנות לממש את עצמו, אבל נאלצנו לפנות לבית משפט ולהגיע איתו למקומות שאף פעם לא חלמתי שנגיע אליהם", סיפר ידלין.

בתחילת הדיון, ולאחר שנוכחו לדעת כי כתב של "גלובס" נוכח באולם, ביקשו באי-כוחה של מירס כי הדיון יתנהל בדלתיים סגורות, אך השופט זפט דחה את בקשתם.

גולן ומוסט מיוצגים בידי עורכי הדין אייל רוזובסקי, דן סלע ותמיר כהנוב ממשרד צלרמאייר פילוסוף. מירס תקשורת מיוצגת בידי עורכי הדין ד"ר יואב אסטרכייר, מור ברגנר ומיה כהנוב ממשרד מיתר ליקוורניק, גבע, לשם ברנדווין ושות'.

‎מה טוענת מירס נגד מוסט וגולן?

* מוסט נחשף למחקרי שוק שערכה מירס.

* מוסט שהה במשרדי מירס סמוך מאוד לעזיבתו למתחרה.

* ‏ גולן נכח בפגישות עבודה במירס שנגעו למכרז.

* למוסט ולגולן התאפשרה גישה לכל מקום במשרדי מירס.

* בלתי אפשרי לגשת למכרז בלי שימוש במידע שנחשפו אליו.

צרו איתנו קשר *5988