ביהמ"ש אישר: ארקו רכשה את השליטה במלרג

שמעון הייבלום ימונה ליו"ר מלרג ■ כחלק מההסדר ארקו תעמיד למלרג הון חוזר להמשך פעילותה העסקית, ותונפק לנושים של מלרג סדרת אג"ח חדשה של 70 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בתל-אביב אישר לחברת ארקו , שבשליטת אריק קוטלר, את הסדר הנושים ורכישת השליטה בחברת מלרג , לאחר שהסכם ההשקעה והסדר הנושים אושרו לאחרונה על-ידי אסיפות הנושים.

על-פי ההסדר שאושר יקבלו הנושים של מלרג כ-49% ממניות החברה, בעוד ארקו תחזיק ב-51% מהמניות. כחלק מההסדר ארקו תעמיד למלרג הון חוזר להמשך פעילותה העסקית.

על-פי ההסדר תונפק לנושים של מלרג סדרת אג"ח חדשה של 70 מיליון שקל. אם מקורות ההסדר יניבו יותר מ-70 מיליון שקל, יהיו בעלי האג"ח זכאים ל-90% מהרווחים.

שמעון הייבלום ימונה ליו"ר הדירקטוריון של מלרג. הייבלום, מוותיקי ענף הנדל"ן בארץ, כיהן בתפקידים מרכזיים בענף, ביניהם מנכ"ל סולל בונה וסמנכ"ל הכספים של קבוצת שיכון ובינוי. כמו כן כיהן הייבלום כמנכ"ל בנק כרמל למשכנתאות והשקעות ובתפקידים בכירים נוספים, והוא משמש כיום כיו"ר ודירקטור במספר חברות.

למלרג 17 פרויקטים אותם היא מבצעת. ארקו תפעל כעת להגשמת הפוטנציאל העסקי הקיים בפרויקטים של מלרג ותפעל להשגת פרויקטים נוספים עבור החברה.

הצעתה של ארקו היתה הראשונה שהוגשה לעיונו של נאמן חברת מלרג, רו"ח חן ברדיצ'ב, וזכתה ליתרון גדול על פני הצעה נוספת שהועמדה לחברה מצד קבוצת מגנזי.

כניסתה של ארקו כעת לשליטה במלרג תשמור על החברה כעסק חי ותאפשר להפעיל את החברה באופן שיבריא אותה ויסב לבעלי המניות רווחים עתידיים.

ארקו צפויה להיכנס בקרוב גם לגרעין השליטה של חברת ליגד השקעות, לאחר שהשלימה לאחרונה עסקת הלוואה לבעל השליטה בליגד, דורון שולדנפרי, בהיקף של 18.1 מיליון שקל, הנושאת ריבית שנתית של 6.75%.

ארקו צפויה לממש אופציה לרכישת 37% ממניות ליגד בשלב ראשון, שהם מחצית מהחזקות בעל השליטה בחברה.

כמו כן, קיבלה ארקו אופציות נוספות להגדלת האחזקות בחברה עד כדי 62% מהון המניות המונפק והנפרע של ליגד. מימוש האופציה לרכישת 37% ממניות ליגד ייעשה בתמורה לסך של 11.1 מיליון שקל.

ארקו החזקות עוסקת בתחומי הפיננסים, בעיקר באמצעות מימון ביניים (Mezzanine Finance), נדל"ן לייזום ונדל"ן להשקעה. הקבוצה נמצאת בתהליכי בחינה של הזדמנויות עסקיות שונות, בעיקר בתחום הנדל"ן.

צרו איתנו קשר *5988