הפרקליטות: "ביהמ"ש זיכה את וינרוט למרות ניגוד עניינים מושחת"

הפרקליטות משיבה אש: "הפרקליטות פעלה בתיק זה, כמו בכל תיק אחר, עפ"י המבחן המקובל, שהוא אחד ויחיד להגשת כתב אישום, הן לפשוטי עם הן לשועי ארץ, והוא הסיכוי הסביר להרשעה"

הפרקליטות פרסמה היום (ב') תגובה מפורטת לזיכוי של עו"ד יעקב וינרוט וההרשעה החלקית של שוקי ויטה, וציינה כי "בית המשפט הרשיע את שוקי ויטה וקבע כי הוא פעל בניגוד עניינים בוטה מול עורך הדין הפרטי שלו, יעקב וינרוט, ואף סטה מן השורה בעבורו בכל הקשור בטיפול בלקוחותיו של וינרוט. בית המשפט קבע כי שיקול-דעתו של ויטה הושפע שעה שהיה מצוי במצב ברור, עוצמתי, חוזר ונשנה של ניגוד עניינים. בשל מעשים אלה הורשע ויטה ב-3 עבירות של הפרת אמונים.

"למרות אותו ניגוד עניינים מושחת, בחר בית המשפט לזכות את הנאשמים מעבירות שוחד, מחמת הספק. לדברי בית משפט עצמו, עולה כי נותרו בעינם סימני שאלה באשר למערכת היחסים האמתית בין השניים. בית משפט קבע כי לא ניתן לשלול מעבר לכל ספק סביר את ההסברים שסיפק עו"ד וינרוט בקשר למעשיו.

"הפרקליטות פעלה בתיק זה, כמו בכל תיק אחר, על-פי המבחן המקובל, שהוא אחד ויחיד להגשת כתב אישום, הן לפשוטי עם הן לשועי ארץ - והוא הסיכוי הסביר להרשעה.

"מערכת תביעה שתפעל אחרת ותסטה מן המבחן המקובל תחטא לתפקידה, וחובתה לנהוג בשיוויונית בין חשודים שונים ולהילחם בלא מורא ובלא משוא-פנים בשחיתות הציבורית.

"העובדה שזיכויו של וינרוט הוא מחמת הספק מוכיחה כי כתב אישום זה היה ראוי לבירור בבית המשפט, והפרקליטות לא תירתע להגיש כתבי אישום גם בעתיד מקום בו תשתכנע כי מוצדק לנהוג כך, לרבות במקרים שבהם אין ודאות מוחלטת לתוצאה של הרשעה, והכול - כרגיל - על בסיס שיקולים מקצועיים וענייניים בלבד.

"כאמור, הפרקליטות תלמד את הכרעת הדין ותשקול את צעדיה".

צרו איתנו קשר *5988