מוש דנון פרש מתפקידו כיו"ר איגוד המפיקים; אסף אמיר יחליפו

דנון, שהיה ממובילי מאבקי היוצרים בתחום הטלויזיה והקולנוע בשנים האחרונות, ימשיך לכהן כחבר הנהלה פעיל באיגוד

מוש דנון, מי שהיה יו"ר איגוד המפיקים בשנתיים וחצי האחרונות, הודיע היום (ד') להנהלת האיגוד על רצונו לסיים את תפקידו. חברי ההנהלה ביקשו מאסף אמיר, בעל חברת נורמה הפקות ומי שכיהן בעצמו בעבר כיו"ר איגוד המפיקים, לכהן כיו"ר האיגוד. אסף הסכים ונבחר פה-אחד.

דנון, שהיה ממובילי מאבקי היוצרים בתחום הטלויזיה והקולנוע בשנים האחרונות, ימשיך לכהן כחבר הנהלה פעיל ויתרום מניסיונו ומזמנו בפעילויות השונות של האיגוד.

"הפעילות הציבורית גזלה ממני זמן ומאמצים רבים אשר פגעו ישירות במשרד ההפקה שלי וביוצרים העובדים עמי, להם אני חייב רבות על הסבלנות שגילו כלפיי. זה הזמן לחזור ולתקן את הנזקים", מסר דנון. "בשנים האחרונות אנו, יחד עם נציגי כלל האיגודים בתעשייה, עשינו והצלחנו למנוע פגיעה עצומה בהיקף התוכן בתהליך המעבר למשטר הרישיונות, ואילצנו את ערוץ 10 להחזיר את חובותיו כתנאי להמשך קיומו ופעילותו.

"עם זאת, בשל צירוף נסיבות שונות, ענף הטלויזיה שרוי כיום במשבר רציני, שהטיפול בו מצריך התנהלות אחראית וחכמה, ואין לי ספק כי אסף, אשר ליווה את כל המאבקים בעשור האחרון והיה שותף מלא לכולם, ישכיל להוביל את המאבקים הנכונים לנו בעתיד באופן הנכון".

אסף אמיר מסר היום: "אני רוצה להודות בשמי ובשם חבריי המפיקים למוש דנון, על תרומתו המשמעותית לקידום היצירה המקורית ושמירה על מעמד היוצרים והמפיקים בתקופת כהונתו. זה לא סוד שאנחנו שוב נמצאים בפתחו של משבר שמאיים על תעשיית הטלוויזיה. ברגעים כאלה מי שמשלם את המחיר הכבד ביותר הם היוצרים, העובדים והפקות המקור.

"אני מקווה שלא נצטרך שוב להילחם בנטייה לגלגל את המשבר לפתחנו. אנחנו מצידנו נעשה מאמץ כן לשתף פעולה עם שאר הגורמים בשוק למציאת פתרון נכון ואחראי למען עתיד התעשייה, היצירה, היוצרים והתרבות הישראלית".

צרו איתנו קשר *5988