חברת פרוזיבן הגרמנית רכשה את יולי אוגוסט הפקות

חברת יולי אוגוסט היא ממפתחות הפורמט הנמכר של ערוץ 10 "לעוף על המיליון"

ענקית התקשורת הגרמנית פרוזיבן רכשה את השליטה בחברת ההפקה הישראלית "יולי אוגוסט הפקות". ל"גלובס" נודע כי קבוצת הבידור של חברת פרוזיבן, "רד ארו", רכשה את החברה הישראלית של ליסה שילוח ויוסי עוזרד בהובלתו של המפיק אילון רצ'קובסקי, שבשנים האחרונות ביססה את מעמדה כאחת מחברות הדומיננטיות בשוק ההפקה, במיוחד הטלוויזיוני, המקומי.

מדובר בהבעת אמון משמעותית בשוק היצירה המקומי, ובצעד ראשון של גוף תוכן ושידור בסדר גודל בינלאומי לתוך השוק הישראלי. במסגרת ההסכם יופצו תכניה של "יולי אוגוסט" בעולם באמצעות זרוע ההפקה של הקבוצה, "סבן וואן אינטרנשיונל".

זה אינו המהלך הראשון של פרוזיבן בישראל. החברה מחזיקה בארץ שותף קריאטיבי, עומרי מרכוס, שגם לקח חלק בגיבוש העסקה.

"יולי אוגוסט" היא ממפתחות הפורמט הנמכר של ערוץ 10 "לעוף על המיליון", שנמכר באחרונה גם לרשת NBC האמריקנית, אולם היא ידועה גם בפורמטים מתוסרטים כמו "פלפלים צהובים" של קשת, שגם היא נמכרה להפקה בארצות-הברית, "המשרד" ורבות אחרות. למרות הרכישה, החברה המייסדת את "יולי אוגוסט", יסמין (של עוזרד), תמשיך להחזיק בכמות משמעותית של מניות.

"רד ארו" הוקמה ב-2010 ומחזיקה בקבוצה של 17 חברות הפקה ב-9 מדינות.

יאן פרומן, מנהל קבוצת רד ארו, מסר היום: "עקבנו במשך זמן רב אחר ישראל כשוק תוכן אסטרטגי, וכך גם אחרים. אך כמו בכל שוק, הכול גלום במציאת האנשים הנכונים. עם 'יולי אוגוסט' ויסמין חברנו לטובים ביותר. האנשים האלה כוכבים, ואנחנו נרגשים לקרוא להם שותפים".

עוזרד מסר: "אנחנו מאוד גאים לחבור ל'רד ארו'. בחודשים האחרונים הכרנו מקרוב את צוות ההנהלה, ואני מאמין שיחד עם הכוחות הקריאטיביים שלהם נוכל לקחת את 'יולי אוגוסט' לשלב הבא. השותפות הזו לא רק תאפשר לחברה לשמור על מעמדה בישראל, אלא גם פתוחה לאפשרויות נוספות בשוק הבינלאומי".

את יסמין ויולי-אוגוסט ייצגו בעסקה עו"ד יוסי עבאדי ועו"ד אריאל מילשטיין ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע & לשם ברנדויין.

צרו איתנו קשר *5988