בדיקת "גלובס": למה כדאי לקנות מסך טלוויזיה דווקא עכשיו?

"גלובס" קרא את האותיות הקטנות של המבצעים - ומצא כי לרוב מדובר בהנחות גדולות ומשתלמות ■ מי שיסתפק בדגמי השנה שעברה, ייהנה ממחיר נמוך במיוחד

חודש יוני הוא מבחינת המשווקים עיתוי מצוין להגברת מכירות הטלוויזיות - משחקי היורו כבר התחילו, והאולימפיאדה נמצאת בפתח. הקמפיינים, ואיתם ההבטחות להנחות מפליגות או מתנות, מציפים את אמצעי התקשורת.

מבדיקת "גלובס" עולה כי החודש הקרוב הוא הזדמנות מצוינת ליהנות ממבצעים לרכישת מסכי טלוויזיה. חלק מהחברות מציעות הנחות משתלמות, ובחברות אחרות מציעים אביזרים במחירים מוזלים.

כך או כך, חודשי מאי ויוני הם גם החודשים שבהם רוב יצרניות הטלוויזיה מחליפות את סדרות המסכים שלהם משנת 2011 לשנת 2012. מכיוון שברוב המקרים לא מדובר בשיפורים משמעותיים ביכולות התמונה, לפעמים כדאי לעזוב את המבצעים הקיימים ולחפש את הדגמים הישנים שהיבואנים רוצים להיפטר מהם במחיר נמוך.

"גלובס" אסף כמה מההבטחות שמשמיעים בחנויות לקונים, ובדק מה צריך לדעת:

* ברכישת מסך ניתנת הנחה על משקפיי תלת-ממד או נגן בלו-ריי: לרוב הצרכנים, שני המוצרים האלה אינם רלוונטיים. טכנולוגיית התלת-ממד עדיין לא מספקת תמורה טובה לשימוש בה, ונגני בלו-ריי הם פריט שרוב הצרכנים לא צריכים בבית. במקום זאת, עדיף לבקש הנחה נוספת.

* ברכישת מסך יוגרל פרס כלשהו: מבצעי הגרלה נשמעים נחמד על הנייר, אבל עדיף לבחור בחברה שתיתן הנחה מיידית על פני פרס שאולי אפשר לזכות בו.

* לרוכשים כעת תינתן תקופת אחריות ממושכת: רשתות ויבואנים מנסים להציג מחירים או תנאי אחריות קבועים כמבצעים זמניים. מי שלא רוצה לרכוש דווקא עכשיו ולא רוצה להילחץ, כדאי שינסה לחקור קצת את הצעת המוכר, במיוחד אם לא מופיע שיעור ההנחה או המחיר הישן. ברוב המקרים, קידום של תנאי אחריות לא קשורים למבצע זמני (למרות שיש חריגים).

* ברכישה מיבואן רשמי, מובטח ממשק בעברית: נכון לגבי סוני, סמסונג ו-LG, שהמסכים שלהן כוללים ממשק בעברית רק ביבוא הרשמי. זה חשוב במיוחד לגבי טלוויזיות חכמות (סמארט טי.וי) של סמסונג ו-LG, המאפשרות גישה לאפליקציות מקומיות - דבר שלא אפשרי במסכים בייבוא המקביל.

עם זאת, למי שקונה מסכים של יצרניות אחרות, מחירי היבואנים המקבילים (כמו י שלום) כמעט באופן קבוע זולים יותר מהמחירים של היבואן הרשמי. אצל יצרניות שלא השקיעו בגיור הממשק לעברית, כמו פנסוניק ושארפ, ההבדל בין המסכים יהיה בעיקר בתנאי האחריות.

LG: מקדמים את התלת-ממד

* יבואן: ח.י LG.

* המבצע: כל הרוכש טלוויזיות מסדרות התלת-ממד, מקבל ערכת תלת-ממד, הכוללת: נגן בלו-ריי תומך תלת-ממד, 2 סרטי תלת-ממד (מלחמת האופל 4 ודרדסים) ו-4 זוגות משקפיי תלת-ממד (בנוסף ל-4 הזוגות שמגיעות עם המסך).

* תנאים: דגמי ML580, LM620, LM671, LM860 ו-LM620 ובתוספת של 200 שקל.

* תוקף: 31.6.

* כדאי? רלוונטי רק למי שבאמת מתכנן לצפות בתלת-ממד במסך שלו.

סוני: הנחה על פלייסטיישן

* יבואן: ישפאר.

* המבצע: ישפאר מנצלת את פורטפוליו המוצרים הרחב שלה כדי להציע פלייסטיישן 3 במחיר מוזל ברכישת מסך. מי שלא חובב גיימינג, זכאי להנחה על נגן בלו-ריי ו-2 משקפי תלת-ממד.

* תנאים: ברכישת מסך LED בגודל 30 אינץ' ומעלה, המוצרים הנ"ל יעלו 1,000 שקל.

* תוקף: 20.6.

* כדאי? חבילת התלת-ממד רלוונטית רק למי שרוצה לצפות בתכנים מהסוג, לעומת זאת ההנחה על הפלייסטישן היא הזדמנות מצוינת לרכוש אותה במחיר נמוך.

סמסונג: מבצעים בתלת-ממד

* יבואן: סם ליין.

* המבצע: סמסונג היא אחת מנותנות חסות לאולימפיאדה ולכן מעוניינת לנסות לנכס למוצריה כמה שיותר פרסומות הקשורות לאירוע הזה. ברכישת מסך תלת-ממד משתתפים בהגרלה לאולימפיאדת לונדון ומקבלים 2 זוגות משקפיים מתנה (בנוסף ל-2 זוגות בערכה).

* תנאים: 40 זוכים, טיסה, מלון וכרטיסי כנסיה לתחרויות.

* תוקף: 27.6.

* כדאי? רלוונטי למי שרוצה לצפות בתלת-ממד.

שארפ: הנחות על מסכים גדולים

* יבואן: ראלקו.

* המבצע: בשארפ עומלים קשה בחודשים האחרונים על קידום מסכי הטלוויזיה הגדולים שלהם, כתחרות לדגמים של פנסוניק, המובילה שוק זה. החברה מציעה את LE740 ב-13,000 שקל במקום 16,000 שקל, דגם LE830 ב-15,500 שקל במקום 18,000 שקל, שני המסכים מגיעים בגודל 60 אינץ'. למי שגודל המסך הזה לא מספיק לו, דגם LE735x מגיע בגודל 70 אינץ' ב-18,000 שקל במקום 20,000 שקל.

* תנאים: מדובר בסדרת הנחות לכבוד ההשקה, ששארפ ממשיכה בתקופת היורו ותמשיך באולימפיאדה.

* תוקף: 15.8.

* כדאי? כן, למי שמחפש מסך ענק. ההנחה משמעותית.

האייר: מאריכים את תקופת האחריות

* יבואן: ניופאן.

* המבצע: רכישת מסך LED של האייר מעל גודל 42 אינץ' מזכה בהרחבה האחריות ל-5 שנים. ניופאן, המייבאת את מסכי האייר, החליטה ללכת בגישה של הרחבת האחריות במקום להציע מחיר נמוך יותר, כדי לסייע לרוכשים שפחות מכירים את המותג ומעדיפים משום כך לקנות של חברה אחרת.

* תנאים: הרחבה מ-3 שנים (מסכי LED) ל-5 שנים.

* תוקף: 30.6.

* כדאי? כן, אחריות ארוכה יותר שווה כסף לטווח הארוך.

טושיבה: מצלמה במתנה

* יבואן: ניופאן.

* המבצע: בניופאן המייבאת גם את המצלמות של קנון, החליטו לשלב מבצע לקידום שני המותגים. היבואן מציע במתנה מצלמה קומפקטית של קנון מדגם A3350 וקורס צילום במתנה, לרוכשים מסכים של טושיבה.

* תנאים: רכישת מסכים בגדלים 46 ו-55 אינץ'.

* תוקף: 30.6.

* כדאי? למי שמחפש מצלמה קומפקטית בסיסית.

פנסוניק: מסך קטן מתנה

* יבואן: יורוקום.

* המבצע: בפנסוניק מנסים לקדם את מכירות מסכי התלת-ממד שלהם, כאשר הם מציעים לקבל במתנה מסך LCD בגודל 32 אינץ' של החברה.

* תנאים: ברכישת מסך פלזמה תלת-ממד בגודל 50 או 55 אינץ'.

* תוקף: 30.6.

* כדאי? כן, למחפשים מסך נוסף לחדר השינה חינם.

עולם הקולנוע: הנחות על דגמי 2011

* המבצע: ברשת עולם הקולנוע מציעים מספר דגמים במחירים שלטענתם אטרקטיביים. למשל, מסך סמסונג D50 בגודל 37 אינץ' ב-2,200 שקל, דגם PW350 של LG בגודל 42 אינץ' במחיר של 2,500 שקל ומסך מדגם PV250 בגודל 50 אינץ' ב-7,000 שקל. מסך של פנסוניק מדגם E30 בגודל 42 אינץ' במחיר של 4,000 שקל.

* תנאים: לא מדובר בהנחה מיוחדת, אלא במחירים הקבועים בחנות, כאשר בחברה מבצעים מכירת חיסול. מדובר רק בדגמים בודדים, מה שמגביל את הבחירה.

* תוקף: 14.6.

* כדאי? כן, מחירים זולים לדגמים פחות חדשים.

בסט ביי וביג בוקס: הנחות נקודתיות

* המבצע: מסך סמסונג מדגם EH5000 בגודל 46 אינץ', ב-4,000 שקל במקום 4,800 שקל.

* תנאים: בבסט ביי ובביג בוקס אין מבצעים גורפים אלא הנחה נקודתית של מסכים מסוימים. מדובר רק בדגמים בודדים. לכל דגם יש תוקף סיום מבצע שונה.

* תוקף: 17.6.

* כדאי? לפעמים, תלוי בדגם.

א.ל.מ: הנחות גבוהות

* המבצע: ברשת א.ל.מ לא רוצים לסבך את הלקוחות שלהם באותיות קטנות או בדגמים שונים שרק עליהם אפשר לקבל הנחה. ברשת מציעים 24% הנחה על כל הטלוויזיות הנמכרות ברשת ובנוסף גם מקבלים מזוודת וטרולי (ללא שם מותג) במתנה.

* תנאים: על כל הדגמים שנמכרים ברשת.

* תוקף: 15.6.

* כדאי? כן, הנחה על כל הדגמים בחנות.

מחסני חשמל: דגמי 2011 משתלמים

* המבצע: הרשת מציעה הנחות על מסכים מדגמים מסוימים, למשל, דגם HV10 של טושיבה בגודל 32 אינץ' נמכר ב-1,200 שקל במקום 1,600 שקל, דגם אחר - PW450 של חברת LG המגיע בגודל 42 אינץ' נמכר ב-2,500 במקום 3,000 שקל.

בנוסף, ברכישת מסך 55 אינץ' של כל אחת מהיצרניות הנמכרות בחנות, מקבלים טאבלט של מותג אקאי עם מסך בגודל 7 אינץ'.

* תנאים: מדובר רק בדגמים שנקבעו על-ידי הרשת. הטאבלט פועל על מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.

* תוקף: 28.6.

* כדאי? כן, הנחה ביחס לשוק.

שקם אלקטריק: למי שצריך מקדחה

* המבצע: כאשר קונים מסך, מקבלים מתנה שלא ממש קשורה לעולם הטכנולוגיה והקולנוע, אבל מתאימה לשימושים שונים בבית או לרכב. קונים מסך בגודל 40 אינץ' ומעלה ומקבלים מקדחה 13 מ"מ או סט מברשות עיצוב שיער. קניית מסך מ-46 אינץ' ומעלה, מזכה במקרר מיני לרכב.

* תנאים: מכל המותגים והדגמים בחנות.

* תוקף: 20.6.

* כדאי? לא רלוונטי למי שלא צריך את המתנות המסוימות.

טרקלין חשמל: למי שמחפש מצלמת וידיאו

* המבצע: הנחות של מאות שקלים על דגמים שונים בחנות, למשל טושיבה 32 אינץ' HV10 ב-1,400 שקל במקום 1,700 שקל או סמסונג EH5000 בגודל 46 אינץ' ב-3,900 שקל במקום 5,000 שקל. בנוסף מקבלים מצלמת וידיאו של אפקס מדגם ADC507.

* תנאים: המבצע חל רק על דגמים מסוימים בחנות.

* תוקף: 18.6.

* כדאי? לא מדובר בהנחות משמעותיות ביחס לשוק.

4 טיפים לרכישת טלוויזיה

איך בוחרים גודל מסך?

נהוג לחשוב שכמה שהמסך יותר גדול - ככה הוא יותר טוב, אבל בבחירת גודל המסך יש שתי השפעות. הראשונה היא המחיר: ככל שהמסך יותר גדול - המחיר שלו גבוה יותר.

אמנם תמיד אפשר להתפשר על המותג ולהגדיל את גודל המסך, אבל זה דבר שלא באמת כדאי לעשות, כי ברוב המקרים איכות המוצר תרד.

ההשפעה השנייה נובעת מהמרחק מהמסך. יש חישובים להערכת הגודל, אבל בסופו של דבר, גם ממרחק של 2.5 מטר אפשר לראות תמונה מצוינת במסך 50 אינץ'. השאלה היא כמה איכותית התמונה ואם לא רואים פיקסלים. מובן שבמרחק צפייה כזה לא כדאי לשים מסך 80 אינץ'.

פלזמה או LED?

טכנולוגיית ה-LED מציעה צבעים חדים, והטלוויזיות האלה גם נחשבות לחסכוניות יותר בצריכת החשמל. מסכי הפלזמה נחשבים עדיין לכאלה המגיעים עם גוון שחור עמוק וצבעים טבעיים. כמו כן, הן מגיעות לגדלים עצומים, הרבה יותר מאלה שב-LED. למשל, לפנסוניק יש פלזמה בגודל 150 אינץ'.

מצד שני, אחד החסרונות בפלזמה, בדומה ל-LED שיש בו ברוב המקרים השתקפויות של אור לעומת LCD. כמו כן, הפלזמות ידועות ככאלה העלולות לסבול מצריבה של תמונה בה צופים המון שעות על גבי המסך, למשל, הלוגו של ערוץ 2.

מה משמעות ה-HD?

מסכי HD (High Definition) מציעים רזולוציית צפייה גבוהה בהרבה מזו של שידור רגיל. מדובר ברזולוציה הכפולה או מרובעת מזו של שידור רגיל והיא פועלת על טלוויזיות המציעות תמיכה בה עם חיבור למקור המשדר HD, כמו הממירים של הוט או yes. היום HD נחשב לסטנדרט במסכים, ואסור לוותר עליו.

למה צריך תלת-ממד?

טכנולוגיית התלת-ממד עדיין נמצאת בחיתוליה, והיא נחשבת כיום כבונוס לצופים שרוצים ליהנות ממגוון יחסית מצומצם של תכנים עם ממד נוסף.

אף אחד כנראה לא חייב תלת-ממד, אבל הטכנולוגיה הזו מתחילה להיכנס ליותר ויותר דגמים, וכנראה שבהמשך לא נוכל לברוח ממנה, כמו שהיום קשה למצוא מסך שהוא לא HD.

צרו איתנו קשר *5988