מודעות נגד האיסלם יופצו ברכבת התחתית בניו יורק

על רקע הכוננות המוגברת היום בעולם מחשש להפגנות אלימות בעקבות הסרט האנטי-איסלאמי והקריקטורות של מוחמד, אישר בית משפט בארה"ב לפרסם מודעות בהן מושווים קיצונים מוסלמים לפראים

האם פרסום הקריקטורות של מוחמד בעירום והסרט האנטי-איסלאמי היו רק קצה הקרחון? מודעה המשווה את הקיצונים האיסלאמים לפראים אמורה להיות מופצת ביום שני הקרוב ברכבת התחתית של ניו יורק. הבוקר הודיעה ארה"ב על סגירת נציגויותיה באינדונזיה מחשש למהומות אלימות לאחר תפילות יום השישי במחאה על הסרט "תמימות המוסלמים".

מי שעומד מאחורי המודעה היא בלוגרית שמרנית, שתומכת בישראל, בשם פמלה גלר. "בכל מלחמה בין האדם המתורבת לבין הפרא, תמוך במתורבת", כתבה גלר במודעה. "תמוך בישראל. עזור להביס את הג'יהאד".

בשבועות האחרונים התפרסמה המודעה על גבי אוטובוסים בסן פרנסיסקו ובחודש שעבר אישר בית משפט בניו יורק לתלות אותה בעשר תחנות של הרכבת התחתית בניו יורק. רשות התחבורה העירונית סירבה תחילה להציב את המודעות בטענה שהן משפילות, אך השופט קבע כי גלר נהנית מחופש הביטוי המעוגן בחוקת ארה"ב.

היו מודעות אנטישמיות בשנה שעברה נגד ישראל והמודעות שלי נדחו בעבר", סיפרה גלר בריאיון ל-CNN. "מי יחליט מה מותר ומה לא? אני מפיצה אותם כי אני יכולה. אנו צריכים להראות את הצד הזה ולא רק צד אחד. לא ייתכן שימשיכו לפגע בישראל ולשגר טילים, זהו ניצחון לחירויות האזרח".

המודעות צפויות להתפרסם על רקע הזעם הגובר בעולם המוסלמי בעקבות הסרט המכפיש את האיסלאם ואת הנביא מוחמד והאיורים שלועגים לנביא והתפרסמו במגזין צרפתי. בשל החשש מהפגנות אלימות היום בסיום תפילות יום השישי, החליטה ארה"ב לסגור את נציגותיה באינדונזיה. בין היתר נסגרו הנציגויות בג'קרטה, באלי, סורביה ומדן.

גם צרפת עתידה לסגור היום את נציגותיה ב-20 מדינות מוסלמיות בעולם. לאחר פרסום הקריקטורות של הנביא מוחמד במגזין הסאטירי צ'ארלי הבדו, בפריז חוששים מהתפרצות מחאה אלימה והגבירו את הכוננות. משרד החוץ הודיע לפני מספר ימים כי היום ייסגרו שורה של נציגויות דיפלומטיות ובתי ספר צרפתיים במדינות מוסלמיות ברחבי העולם.

על פי ההודעה, צרפת תסגור נציגיוית ובתי ספר מחשש להתפרעויות שיסכנו אזרחים צרפתיים. "החלטנו לנקוט באמצעים מוקדמים ולסגור את המוסדות, השגרירויות, הקונסוליות, בתי הספר ומרכזי התרבות", אמר דובר משרד החוץ, שהסביר כי ההחלטה התקבלה לאור ההערכות לפיהן יתקיימו היום ברחבי העולם המוסלמי.

צרו איתנו קשר *5988