שוב פרשת ביציות ברומניה: שני ישראלים נעצרו

עפ"י החשד, מרפאת הפריות בבוקרשט מכרה ביציות לזוגות ישראליים בניגוד לחוק ■ בין העצורים: פרופ׳ רון-אל ודפנה קומורבסקי מבית-החולים אסף הרופא

המשטרה ברומניה עצרה 30 בני אדם, בהם מספר אזרחים ישראליים, בחשד כי ניהלו סחר בלתי חוקי בביציות במרפאת הפריות בבירה בוקרשט. על-פי החשד, המרפאה מכרה את הביציות לזוגות ישראליים.

סוכנות הידיעות AP דיווחה כי חיפוש נערך בבתיהם של שישה מעובדי המרפאה. על-פי החשד, הביציות נשאבו מנשים רומניות בגילאי 18-30, חלקן סטודנטיות, תמורת 600-800 אירו. לאחר מכן מכרו את הביציות לזוגות ישראליים בתמורה ל-3,000-4,000 אירו.

מבית-החולים אסף הרופא נמסר הערב (ג') כי בין העצורים גם מנהל יחידת ההפריה התוך-גופית בבית-החולים, פרופ' רון-אל, וכן טכנאית מעבדה שהתלוותה אליו - דפנה קומורובסקי.

"פרופ' רון-אל עוסק מזה 15 שנה בפעילות זו בקליניקה בבוקרשט, תחת אישור משרד הבריאות הישראלי ותחת רישיון עבודה רשמי רומני", נמסר מבית-החולים. "במשך כל השנים הללו התנהלותו הייתה על-פי החוק הישראלי והרומני, ואנו משוכנעים כי גם הפעם אין כל דופי בהתנהגות ובהתנהלות שלו ושל גברת קומורובסקי. עבודתו נעשתה בשליחות בית-החולים, על-פי הסכמים חתומים בין בית-החולים ובין הקליניקה ברומניה. בית-החולים עומד מאחוריהם ויעשה ככל שבידו על מנת שעננת החשד תפוזר והם יחזרו מהר ככל האפשר".

בחודש יולי 2009 נחשפה פרשה דומה ברומניה, כש-30 ישראלים נעצרו במרפאת פוריות בבוקרשט בחשד למעורבות בסחר לא חוקי בביציות מופרות. התקשורת המקומית דיווחה על כוח גדול של חוקרי משטרה מיוחדים שפשט על מרפאה בבוקרשט ועצר את הישראלים.

צרו איתנו קשר *5988