הליך הפרה נגד חדשות 10 לאחר שחשפה הילדה שנאנסה

(עדכון) - במהלך ראיון בלעדי ששודר במהדורה עם הילדה ואמה, תקלה טכנית גרמה להעלמותם של אמצעי הטשטוש שנשתלים בעריכה בכל פעם שמוזכר השם ■ ערוץ 10: "נבדוק לעומק את מקור הבעיה"

הרשות השנייה תפתח בהליך הפרה נגד חדשות 10 לאחר שאתמול חשפה את שם הילדה שעל פי החשד נאנסה בידי קבוצת נערים. "הנושא נמצא בבדיקת הרשות", אמרו שם היום ל"גלובס", "ובכוונתה לפתוח בהליך הפרה בעניין זה מול חדשות 10, שכן הדבר מהווה הפרה של חוק הרשות וכללי האתיקה של הרשות וכן חוקים נוספים האוסרים על פרסום פרטים מזהים של קטינים הקשורים בעבירות מין".

כפי שפורסם כאן אתמול, חדשות 10 חשפו אתמול במהלך ראיון שקיים הכתב דורון הרמן עם הנערה ואמה את שם הקורבן, לאחר שמה שנראה כתקלה טכנית שגרמה להעלמותם של אמצעי הטשטוש, אותם 'פיפסים', שנשתלים בעריכה בכל פעם שמוזכר השם. מקור התקלה ככל הנראה בתהליך העברת הקבצים ממחשב למחשב. אזכור שמה של הנערה אסור על פי חוק על מנת להגן עליה כקטינה שעל פי החשד הותקפה מינית.

מחדשות 10 נמסר: "ככל הנראה בשל תקלה טכנית, לא שודר פיפס מעל שמה הפרטי של הנערה. למרות שטרם השידור הצוות וידא שוב ושוב שאין כל איזכור ויזואלי או ווקאלי אודות פרטים מזהים של האם או הבת. אנו נבדוק לעומק את מקור הבעיה".

צרו איתנו קשר *5988