בהנחיית דודו זקן: הבנקים מורידים מחירים של עמלות העו"ש

בהתאם לדרישת המפקח לאומי מציע מסלולי עו"ש חדשים בעלות של 10-35 שקלים בחודש ■ מציע ערוץ ניהול חשבון דיגיטלי לגמרי ללא עמלות עו"ש ■ הפועלים הוריד מחירים בשבוע שעבר ■ גם דיסקונט, מרכנתיל ואגוד עדכנו מסלולים

כשבוע לאחר שבנק הפועלים הוריד מחירים, גם בנק לאומי מדווח היום על מסלולי עו"ש חדשים ללקוחותיו. לקוח בנק לאומי יבחר באחד מ-3 מסלולים חדשים שבהם עמלות העו"ש נעות בין 10 ל-35 שקלים, או במסלול חדש, דיגיטלי בלבד, שבו לא ייגבו עמלות כלל. המסלולים החדשים צפויים להיכנס לתוקף באפריל-מאי.

בנק לאומי מציע 3 מסלולים "רגילים": מסלול "לאומי Digital", בעלות של 10 שקלים בחודש, שיאפשר פעולה אחת באמצעות בנקאי ועד 10 פעולות בערוץ ישיר בכל חודש. מסלול שני נקרא "לאומי Plus Digital, בעלות של 20 שקל בחודש, שיאפשר ביצוע של עד 10 פעולות באמצעות בנקאי ועד 50 פעולות בערוץ ישיר בכל חודש.

המסלול השלישי, "לאומי Digital Top" בעלות של 35 שקל בחודש, יאפשר ביצוע של עד 10 פעולות באמצעות בנקאי ועד 50 פעולות ערוץ ישיר בכל חודש. בנוסף, יינתן כרטיס אשראי חינם וחבילה המאפשרת קבלת הודעות sms על אירועים המתרחשים בחשבון ושליחת sms והודעת WhatsApp לבנקאי.

במסלול הדיגיטלי, "לאומי Total Digital", ב-0 שקלים עמלה על העו"ש, הלקוחות ינהלו את חשבונם בערוצים הדיגיטליים בלבד וללא עזרת פקיד - אתרי האינטרנט, אפליקציות הטלפון החכם, עמדות המידע והשירות העצמי ומכשירי הכספומט. לקוחות הדיגיטל יבצעו פעולות ללא הגבלה ויקבלו הטבות בדמי ניהול ובעמלת קנייה ומכירה של ני"ע ישראליים.

מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח: "לאומי מציע מגוון מסלולים שמאפשר לכל לקוח לבחור את הצעת הערך המתאימה לו ביותר. בנוסף, מציע הבנק שירות ייחודי המאפשר ניהול החשבון בדיגיטל, ללא תשלום עמלות עו"ש וללא הגבלה במספר הפעולות. בדרך זו לקוחות רבים יוכלו לנהל את פעילותם הבנקאית בערוצים הישירים, ללא תשלום עמלות עו"ש".

הבנקים נענים לדרישת זקן

גם בנק דיסקונט מפרסם היום את השינויים בתעריפי עמלות העו"ש למשקי הבית והעסקים הקטנים. הבנק מציע בחירה בין שני מסלולים לניהול חשבון העו"ש: מסלול בסיסי - המאפשר פעולה אחת ע"י בנקאי ו-10 פעולות ערוץ ישיר, במחיר של 9 שקלים בחודש; ומסלול מורחב - המאפשר 10 פעולות ע"י בנקאי ו-50 פעולות ערוץ ישיר במחיר של 25 שקלים בחודש.

לילך אשר-טופילסקי, מנכ"לית הבנק, ציינה: "שמנו דגש מיוחד על מחיר הסל הבסיסי ואנו מציעים אותו ב-9 שקלים לחודש בלבד. החלטה זו תטיב עם מרבית לקוחותינו ומביאה לידי ביטוי את המיקוד שלנו במגזר הקמעונאי באופן כללי ובמשפחה הישראלית בפרט".

כזכור, בנק הפועלים הודיע כבר ביום רביעי שעבר על הורדה דרמטית של המחירים, בהתאם לדרישת המפקח על הבנקים דודו זקן, שקבע כי המסלול הבסיסי בעמלות העו"ש הכולל 10 פעולות בערוץ ישיר ופעולת פקיד יעלה 10 שקלים.

בנק אגוד הודיע אתמול, כי יפתח מסלול ללקוחותיו שייקרא חשבון הפוך מתמיד. מסלול זה יהיה בחינם ויכלול 10 פעולות פקיד ו-50 פעולות בערוץ ישיר בחודש, וכן יכלול ריבית על יתרת הזכות בחשבון העו"ש של 0.5% בשנה ובסכום של עד 7,000 שקל. בנוסף, הציע מסלול מורחב הכולל את אותו תמהיל של עמלות כמו בחשבון הפוך מתמיד, בתמורה לתשלום חודשי של 24 שקל. המסלול הבסיסי הכולל פעולת פקיד אחת ו-10 פעולות בערוץ הישיר יעלה 10 שקל, שזה הרף המקסימלי שהתיר בנק ישראל.

גם בנק מרכנתיל הודיע על תמחור מסלולי העו"ש שלו, וקבע כי מחיר המסלול הבסיסי יעמוד על 8.5 שקל, נמוך מהרף שהציב בנק ישראל. כמו כן המסלול המורחב יעלה 26.5 שקל. הבנק לא הודיע על פתיחת מסלול שלישי.

צרו איתנו קשר *5988