מצפים לשוק שורי בשנה הקרובה? אתם עלולים להתאכזב

הכלכלן ג'ים אוניל מבקש לצנן את ציפיות המשקיעים משוק שורי בארה"ב, ומעריך שבכל מקרה לא היא שתוביל ■ מאידך, הוא מבקש להעניק תשומת לב מיוחדת למדינות השווקים המתעוררים - ובעיקר להודו

אם אתם מצפים לשוק מניות שורי בינלאומי השנה, ומניחים שארה"ב היא שתוביל אותו, יש מי שמערער על כך.

"אני סבור שבפני השוק האמריקאי עומדים מספר אתגרים. ראשית הוא מתומחר גבוה מדי, וברגע שנקבל נתונים טובים יותר, התשואות יעלו ושוק המניות ייצטרך להתחרות ולהתמודד עם זה", כך אמר אתמול (ו')הכלכלן ג'ים אוניל, לשעבר יו"ר גולדמן זאקס, בראיון ל-CNBC. "אם עומד להיות שוק שורי השנה, מה שיוביל אותו לא יהיה השוק בארה"ב. זה אפשרי, אבל אני בספק בנוגע ליכולת של ארה"ב לשמר את ההובלה".

אוניל הפנה את תשומת ליבם של המשקיעים למדינות השווקים המתעוררים, ובתוכן בעיקר לסין והודו. "להודו יש פוטנציאל עצום הנובע מהדמוגרפיה שלה", הוא אמר, וציין גם את השוק הגרמני ככזה שעשוי להמשיך לצמוח ולהוביל במהלך השנה.

יצויין כי את הדברים אמר אוניל בטרם התפרסמו אתמול נתוני דוח התעסוקה בארה"ב. מאוחר יותר התברר כי שוק העבודה בארה"ב הוסיף בחודש החולף 192 אלף משרות, ושיעור האבטלה נותר על כנו ברמה של 6.7%. זאת, לעומת הצפי ליצירה של 199 אלף משרות, וצפי לירידה בשיעור האבטלה לרמה של 6.6%. הנתונים משקפים כניסה של חצי מיליון אמריקנים למעגל העבודה.

צרו איתנו קשר *5988