ה-G20: הריבית הנמוכה לא מספיקה, צריך לבצע רפורמות

(עדכון) - מנהיגי 20 הכלכלות החזקות בעולם נפגשים בטורקיה, ודורשים מסין להציג צעדים נוספים למלחמה בהאטה ■ חרף החשש של הכלכלות המתפתחות, לא תוצג דרישה מהפד להשהות את העלאת הריבית

כריסטין לגארד וג'נט ילן / צילום: רויטרס
כריסטין לגארד וג'נט ילן / צילום: רויטרס

בכירי הכלכלה העולמית נפגשים בסוף השבוע בטורקיה, ודנים בטלטלה בשווקים עקב הצעדים הסיניים ובהשלכות של העלאת הריבית המתקרבת בארה"ב.

שרי האוצר והבנקאים המרכזיים של 20 הכלכלות החזקות בעולם מבקשים מידע נוסף מסין לגבי המדיניות שלה במסגרת הדיונים באנקרה, ובאשר לריבית האמריקנית, הם לא צפויים להביע מסר תקיף אודות הסיכונים שהדבר מציב לכלכלות העולם.

ב"רויטרס" דווח כי הבכירים הסכימו שהריבית הנמוכה לבדה לא יכולה לאושש את הכלכלות המרכזיות בעולם ונדרשות רפורמות שיבצעו הממשלות. הם גם הביעו בטחון שהצמיחה העולמית תתחזק ולכן "הריבית בחלק מהכלכלות המפותחות תתחיל לעלות".

שלשום אמרו חברי משלחות באנקרה שלא יצא מסר מה-G20 לא להעלות ריבית בארה"ב, חרף החשש של הכלכלות המתפתחות מפני בריחה של משקיעים לנכסים דולריים כאשר הריבית בארה"ב תעלה.

"לא תהיה דרישה מהפד לדחות את הצעד", אמר מקור במשלחות ל"רויטרס".

באשר לסין, קרן המטבע הבינלאומית הזהירה לפני הפגישות באנקרה שההאטה בסין מציבה סיכונים לכלכלה העולמית, וחברי המשלחות לוחצים על סין להציג צעדים נוספים למלחמה בהאטה במדינה.

 

צרו איתנו קשר *5988