צפו: אלה 5 הערים העתיקות בעולם שחובה לבקר בהן

תרבויות בנות אלפי שנים וריח ההיסטוריה בכל פינה: ברחבי העולם קיימות ערים המתגאות בגילן המופלג ומציעות לתיירים טיול בלתי נשכח ■ אם עוד לא ביקרתם בהן, הנה כמה סיבות לעזוב הכול ולנסוע

צ'ק אין, תיירות, ליסבון, עיר עתיקה/ צילום: שאטרסטוק
צ'ק אין, תיירות, ליסבון, עיר עתיקה/ צילום: שאטרסטוק

כשאומרים בכדורגל "הגברת הזקנה", מתכוונים לקבוצת הכדורגל האיטלקית יובנטוס. אבל עם כל הכבוד לזקנה מטורינו שגילה בסך-הכול 118 שנים, ישנן כמה ערים עתיקות בעולם שעדיין חיות בינינו וגילן מגיע לכמה אלפי שנים.

אז מלבד ירושלים ששורדת משנת 3,000 לפני הספירה, העיר העתיקה ביותר מבין אלה שעדיין קיימות היא דמשק בירת סוריה. לפי ההערכות, דמשק מיושבת כבר 9,000 שנה, והיא נחשבת לעיר המיושבת ביותר בסוריה עם 4.5 מיליון תושבים.

במהלך ההיסטוריה עברה דמשק תהפוכות רבות, דרך האימפריות השונות ששלטו בה, ולמרות הכול חלק מהמבנים נשארו אותם מבנים עד עצם היום הזה. שנת ייסודה הרשמית היא 2,500 לפני הספירה, וב-1979 הכריזו אונסק"ו על העיר העתיקה בדמשק כאתר מורשת עולמית.

בינתיים ארגון הטרור דעא"ש שהשתלט על חלקים בעיר העתיקה דואג להרוס ולהשמיד עתיקות בנות אלפי שנים, כשבמקרה הטוב הוא מוכר זיכיונות חפירה למרבה במחיר. אחת מן הערים הידועות שהולכות ונהרסות בידי ארגון הטרור היא תדמור, שב-1980 הכריז עליה ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

אילו עוד ערים מככבות ברשימה, שבהן דווקא כן אפשר לבקר בביטחה? צפו בסרטון המצורף.

צרו איתנו קשר *5988